majenka21
18.05.05,12:01
vie mi niekto poradit aku zmluvu si mam dat ak napr. jeden zivnostnik chce dat dalsiemu nejaku pracu? ulohu? diky.. zmluva o spolupraci abo take nieco?
Zita5
18.05.05,10:05
vie mi niekto poradit aku zmluvu si mam dat ak napr. jeden zivnostnik chce dat dalsiemu nejaku pracu? ulohu? diky.. zmluva o spolupraci abo take nieco?Záleží od toho aké činnosti vykonávajú , čo majú v ŽL a kde na akom mieste sa bude práca vykonávať a ešte s akými pracovnými prostriedkami . Toto všetko by Ti malo byť jasné .

Já by som navrhovala Príkaznú zmluvu , ale to len odhadom , lebo nie je to dostatočne opísané .


Alebo si môžu aj navzájom fakturovať , ale neviem čoho sa to týka .??!!
majenka21
18.05.05,10:06
je to vlastne vytvaranie net stranok v mieste sidla agentury.. a prikazna zmluva? vies mi to troska blizsie opisat? diky moc
Paula
18.05.05,10:32
pozdáva sa mi viac vzájomná fakturácia :) ,ak ide o činnosť,ktorú nemá faktúrujúci sám v náplni živnosti
majenka21
18.05.05,10:36
ma to aj on v naplni.. robia tu istu cinnost len sa podelia abo ako by som to povedala.. a ten druhy potrebuje nejaku zmluvu o tom.. moze byt prikazova? abo aka?
Zita5
18.05.05,10:43
Alebo nech si spravia zmluvu o združení a delia sa dohodnutým podielom v zmluve . Pričom sa podielajú spoločne na výdavkoch a príjmoch.
majenka21
18.05.05,10:45
nie, kazdy zvlast si uctuje svoje veci.. moze tam byt prikazova zmluva ked aj ten prikazajuci ma rovnaku napln?
janina028
20.05.05,16:33
vie mi niekto poradit aku zmluvu si mam dat ak napr. jeden zivnostnik chce dat dalsiemu nejaku pracu? ulohu? diky.. zmluva o spolupraci abo take nieco?
Majenka, moj manzel je zivnostnik a ma zmluvu o dielo z dalsim zivnostnikom a normalne si na zaklade nej fakturuje.
Janka
ondrejvla
20.05.05,19:02
Ja som tiež SZČO a s mojimi klientmi mám uzatvorené zmluvy o dielo, vymedzené podmienky, a mesačne fakturujem podľa uzatvorenej zmluvy.
lenkak
21.05.05,07:10
Klasika - zmluva o dielo, tak ako má Ondrejvla a Janina028.