Katka0208
04.11.08,08:27
Dobrý deň, hľadala som po porade, ale nič podobné som tu vôbec nenašla. Preto sa chcem opýtať, či niekto z Vás nemá s týmto nejaké skúsenosti. Moja sestra pracuje na PZ vo Švajčiarsku. Keďže sa chce vyhnúť zbytočnému plateniu daní, bola sa informovať na DÚ na Slovensku, kde jej povedali, že ak nechce doplácať daň, tak musí doniesť zo Švajčiarska potvrdenie o rezidencii. Lenže ani tu ani vo Švajci jej nevedeli povedať o aké tlačivo ide, teda presný názov alebo označenie, resp. niečo podobné. V BA na DÚ na ňu vyletela, že ona v hlave všetko nenosí. Tak už pár týždňov behá po úradoch a po ambasáde vo Švajčiarsku a zháňa tlačivo a každý iba nechápavo krúti hlavou. Tak čo potom taký človek? Má platiť i tu i tam, lebo úradníci nevedia aké tlačivo je potrebné???? Neviete teda niekto o aké tlačivo ide? Vopred Vám ďakujem.
ZDENIELA
04.11.08,11:31
Otázne je, či jej to vôbec pomôže, určovanie rezidencie je strašne komplikovaná vec o tom tu nájdeš diskusií až až ... nechcem ťa strašiť, ale skús pozrieť napríklad toto:
http://www.porada.sk/t76563-urcenie-rezidencie.html
hanelie
04.11.08,13:21
my sme dávali na dú daňovú rezidenciu z írskej republiky - všetko o.k.
Katka0208
05.11.08,10:15
Ďakujem Vám obom za odpoveď. Vyzerá to fakt trošku hrôzostrašne :mee: Ale čo už, keď ani úradníci nevedia čo poradiť. Pekný deň