shureido
04.11.08,08:36
Ahojte,
podarilo sa mi oškrieť farbu na aute :mad: a v servise pýtajú nekresťanské peniaze za prestriekanie. Kamarát mi poradil, nech si kúpim brúsnu pastu, dám si namiešať farbu (auto je rok staré) a vraj mi to opraví (je to len kúsok-taký pásik a servis pýta 15 000). Problém je, že sa mi nedarí vygoogliť, kde v BA by mi takú farbu namiešali...poradí niekto? Resp.má s tým niekto skúsenosti? Vdaka
duves
04.11.08,07:46
No, neviem o ake auto sa jedna. Ale existuju opravne sady na lak za "par" korun a objednava sa podla VIN kodu ( http://jagfordgarage.sk/opravna-sada-laku-ford-p-245.html ). Doporucujem popozerat web a diskusie k typu auta co mas ty.
shureido
04.11.08,07:52
Ide o novú mazdu 2
duves
04.11.08,08:02
Chobot
04.11.08,08:18
Ahojte,
podarilo sa mi oškrieť farbu na aute :mad: a v servise pýtajú nekresťanské peniaze za prestriekanie. Kamarát mi poradil, nech si kúpim brúsnu pastu, dám si namiešať farbu (auto je rok staré) a vraj mi to opraví (je to len kúsok-taký pásik a servis pýta 15 000). Problém je, že sa mi nedarí vygoogliť, kde v BA by mi takú farbu namiešali...poradí niekto? Resp.má s tým niekto skúsenosti? Vdaka

Ak sa spoľahneš na kamaráta, tak rátaj s tým, že to prestriekanie bude na 99% viditeľné. Kvalitne namiešať farbu dokáže jedine autolakernická firma a neviem, či ti predajú len samotnú farbu.

A poškrabanie sa nelakuje len lokálne - to treba nastriekať celú časť karosérie, ktorá je oškretá (napr. celé dvere). Ak je to metalíza, tak sa dokonca po nanesení farby striekajú aj vedľajšie časti karosérie bezfarebným lakom. A ak kamarát nemá karosársku dieľňu, tak v garáži to bude hrozne nastriekané, nedosiahne takú čistotu a hladkosť striekaného povrchu.

Pri staršom aute by to nebol problém, ale keď tvoje auto má len rok...:rolleyes::rolleyes::confused:. Nie je to škoda takto ho znehodnotiť?
Halli
04.11.08,08:25
a cez poistku to nejde?, alebo nemáš nové auto poistene?
shureido
04.11.08,08:35
Nie je to velka skoda - ako keby vam niektko presiel kľúčom po dverach...spoluucast je 5 000...vsetci mi vravia ze sa to dá opravit aj mimo servisu Mazdy (15 000) a vraj oprava musi vyjst do 5 000,-Sk. Problem je, že všetci sú "mudri" ale nik nevie poradit kde konkretne by mi to vedeli za túto sumu urobit..
duves
04.11.08,08:43
hanelie
04.11.08,08:54
tak skús v tt: 0905 615 081 - autolakýrnik
Chobot
04.11.08,08:59
Nie je to velka skoda - ako keby vam niektko presiel kľúčom po dverach...spoluucast je 5 000...vsetci mi vravia ze sa to dá opravit aj mimo servisu Mazdy (15 000) a vraj oprava musi vyjst do 5 000,-Sk. Problem je, že všetci sú "mudri" ale nik nevie poradit kde konkretne by mi to vedeli za túto sumu urobit..

Ja som raz pri parkovaní (bola to moja vina - zle som odhadol vzdailenosti :(:mee:) oškrel pravé zadné dvere o veľkosti dlane. Keďže auto mal tiež 1 rok, dal som to do servisu predajcu. Oprava stála 17 tisíc, 15 tisíc mi preplatili z havarijnej poistky, 2 tisícky bola spoluúčasť. Ale je to urobené tak, ako keby tam škrabanec nikdy nebol.

Ty sa musíš rozhodnúť, či zvolíš lacnú alternatívu "cigánskej práce" alebo si ceníš auto tak, že radšej dáš tých 15.000 za opravu.

Neviem, z akého mesta si, ale nemusíš využiť služby len autorizovaného servisu. V BA poznám jednu slušnú lakovnícku dielňu - na rohu Bajkalskej a Prievozskej.

V podstate autorizované servisy fungujú tak, že nie každý ma lakovnícku linku. Vtedy v dielni auto rozoberú, odvezú do partnerskej autolakovníckej firmy, tam auto nalakujú, znovu prevezú do autorizovanej dielne, kde ho poskladajú. Potom zákazníkovi faktúrujú vlastnú prácu (rozobratie a zloženie) plus prefaktúrujú lakovnícke práce.

A práve k týmto, čo som ti poradil, vozia tieto autorizované dielne autá na lakovanie. AK si to necháš urobiť len u nich, vyjde to lacnejšie.
shureido
04.11.08,09:02
Dakujem vsetkym idem sa popytat na odkazy co ste mi tu nechali. Nechcem to mat uplne "sfusovane" ale zas nie som taka bohata aby som platitila autorizovanemu servisu prace naviac. Uvidim, prezistim situaciu a rozhodnem sa. Mozno nakoniec bude spoluucast 5 tis. lepsia alternativa...