evareva
04.11.08,09:16
potrebovala by som poradiť, ako zapísať v POHODE, ak majú zamestnanci prac. dobu 08,00-16,00, pritom majú obed. prest.0,30 min, t.j. čistý pracovný čas je 7,5 hod.
Pri zamestnancoch uvádzam v personalistike prac. čas od 08,00-16,00, ale neviem, čo mám zapísať v prípade neprítomnosti, napr. návšteva lekára a iné neprítomnosti ako odpracované, napr. 2 hodiny bol u lekára, t.j. odpracoval 5,5 alebo 6 hodín.
Ďakujem Vám.:(
Prue
04.11.08,08:25
V prípade neprítomnosti sa zapisujú údaje v tabuľke "Neprítomnosť". Pre každý typ neprítomnosti sa vypisuje samostatný riadok.
Prue
04.11.08,08:32
Zabudla som napísať, že ak zamestnanec odpracoval určitý počet hodín v dannom dni, vypíše sa počet odpracovaných hodín v poli "Pracoval", ktoré sa nachádza v tabuľke "Neprítomnosť".
evareva
04.11.08,08:38
V prípade neprítomnosti sa zapisujú údaje v tabuľke "Neprítomnosť". Pre každý typ neprítomnosti sa vypisuje samostatný riadok.
Toto mi je jasné, mne ide o to, koľko hodín odpracovaných mám zapísať, ak bol napr. 2 hod. u lekára,
- či mám dopočítať do 7,5 hod.(kt. skutočne odpracujú),
- alebo do sumáru 8 hodín (t.j. aj s časom na obedňajšiu prestávku, t.j. 5,5 odpracuje, 0,5 je obed. prestávka, tak či mám zapísať odpracoval 6 hodín)
Prue
04.11.08,08:53
Ty musíš predsa vychádzať so skutočného pracovného času, a ten je podľa toho čo si napísala 7,5 hod. Nárok na prestávku na obed síce zamestnancovi prislúcha, ale ten sa nezapočítava do pracovného času.
evareva
04.11.08,09:47
Ty musíš predsa vychádzať so skutočného pracovného času, a ten je podľa toho čo si napísala 7,5 hod. Nárok na prestávku na obed síce zamestnancovi prislúcha, ale ten sa nezapočítava do pracovného času.
S tým si práve lámem hlavu, ako to zadať do SW, ak je v personalistike prac. doba 08,00-16,00,
lebo keď som skúsila vypočítať mzdu pri plnom odpracovanom mesiaci, napr. 10/2008=23 prac. dní, SW mi vypočítal 184 hodín, t. j. 23*8)
SW mi počíta denne odpracovaných 8 hodín, nie 7,5.
Neviem, kde by som mala zadať, že síce pracovná doba je 8 hodín ale aj s obed. prestávkou, ale čistý pracovný čas je 7,5 hodín, t.j. aby mi to znižovalo automaticky a správne uvádzalo skutočne odpracované hodiny, nie prítomnosť na pracovisku.
olasova
04.11.08,09:56
musis do personalistiky zadat len pracovny cas nie do 16.00 ale do 15,30, aby ti spravne pocitalo mzdy. Ked bol 2 hodiny u lekara tak potom odrobil len 5,5 hodiny. do poznamok si mozes poznacit cas pracovny s prestavkou pre svoje potreby.
evareva
04.11.08,09:59
musis do personalistiky zadat len pracovny cas nie do 16.00 ale do 15,30, aby ti spravne pocitalo mzdy. Ked bol 2 hodiny u lekara tak potom odrobil len 5,5 hodiny. do poznamok si mozes poznacit cas pracovny s prestavkou pre svoje potreby.
Ďakujem, asi to bude takto potrebné, lebo ono by to predsa zle prepočítavalo náhrady ....a tomu sa chcem vyhnúť zavčasu.
Zrejme POHODA nie je v tejto časti veľmi domyslená....
atka4
04.11.08,10:11
S tým si práve lámem hlavu, ako to zadať do SW, ak je v personalistike prac. doba 08,00-16,00,
lebo keď som skúsila vypočítať mzdu pri plnom odpracovanom mesiaci, napr. 10/2008=23 prac. dní, SW mi vypočítal 184 hodín, t. j. 23*8)
SW mi počíta denne odpracovaných 8 hodín, nie 7,5.
Neviem, kde by som mala zadať, že síce pracovná doba je 8 hodín ale aj s obed. prestávkou, ale čistý pracovný čas je 7,5 hodín, t.j. aby mi to znižovalo automaticky a správne uvádzalo skutočne odpracované hodiny, nie prítomnosť na pracovisku.
V agende Personalistika uvedieš pri zamestnancovi na záložke Pracovný pomer vľavo dolu Úväzok denne/týždenne: 7,5 h /5d (ak máte prac.čas rozdelený na 5 prac. dní a fixne zamestnanci majú odpracovať 7,5 hod. denne)
Pracovnú dobu kľudne uveď, aká je v skutočnosti, t.j 08,00-16,00
SW Ti bude počítať za celý odpracovaný deň 7,5 hodín...;)
Následne, v prípade neprítomnosti, napr. 2 hod. ošetrenie a pod., zapíšeš 5,5 odprac. hodín, t.j. spolu 7,5/deň
evareva
04.11.08,10:54
ak sa ešte môžem opýtať.
Zamestnanec odmeňovaný mes. mzdou (napr. min. mzda).
Z dôvodu čerpania dovolenky mu vychádza HM pod 8100 a tiež aj VZ. Tu netreba dopočítať VZ.
Je treba dopočítať VZ na ZP ak mal nepatené voľno,
1. len za hodiny čerpania neplateného voľna (mal ich menej ako celý deň, tak som neodhlasovala zo SP), pričom by VZ nedosiahol 8100,-
2. do výšky min. mzdy 8100,-
janeb
04.11.08,20:40
Ahojte,
ja mam problém s tým, že pracovný čas je 12 hodín - máte s tým niekto skúsenosť s Pohodou?
Ďakujem za každý podnet.
atka4
11.11.08,06:18
Ahojte,
ja mam problém s tým, že pracovný čas je 12 hodín - máte s tým niekto skúsenosť s Pohodou?
Ďakujem za každý podnet.
Nemám taký prípad, a teraz ani zvyšný čas pohrať sa so SW, ale niekedy je jednoduchšie napísať priamo dotaz na výrobcu SW, hotline@stormware.sk a zadať dotaz priamo im. Veľa tém majú spracovaných a niekedy si my zbytočne lámeme hlavu, ako na to. Skús. prípadne zavolať na hotline linku. Nepomohla som, ale je to schodná cesta, ako možno nevymýšľať a trápiť sa nad niečím, čo je už vymyslené.
Prajem úspech v Tvojom riešení. Prípadne pripni, čo si sa dozvedela...;)
Zvyčajne je ich odpoveď rýchla, aj do 24 hodín.