bu bo
04.11.08,09:22
chcel by som sa spýtať - kde sa môžem sťažovať ak sused nedodržiava nočný klud
Halli
04.11.08,08:28
chcel by som sa spýtať - kde sa môžem sťažovať ak sused nedodržiava nočný klud

Ak je to tak vážne a po 22:00 h tak zavolaj 159.
Infarkt
04.11.08,08:34
Ono záleží kde bývaš...v nájomnom byte...vo vlastnom byte...vo vlastnom dome ;)

V každom prípade si každá obec/mesto upravujú VZN tzv.Domový poriadok, ktorý rieši aj nočný kľud v zmysle legislatívy 40/2002 Z.z.

Citujem z iného fóra:

Pre účely vyhlášky MZ SR, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prípustných hodotách hluku, infrazvuku a vibrácií a o požiadavkách na objektivizáciu hluku, infrazvuku a vibrácií je stanovený referenčný časový interval pre noc od 22.00 hod. do 06:00 hod.

Pojem "nočný kľud" v uvedenej vyhláške nie je zavedený. Príslušná obec však môže uvedený pojem stanoviť všeobecne záväzným nariadením na základe zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov (v súvislosti s § 6 ods. 1, § 4 ods. 3 písm. f) uvedeného zákona), pričom spravidla vychádza z časového intervalu stanoveného vyššie uvedenou legislatívou ochrany zdravia.
Chobot
04.11.08,08:37
chcel by som sa spýtať - kde sa môžem sťažovať ak sused nedodržiava nočný klud

Na mestskej polícii. Ak takú nemáte zriadenú, tak zavolať štátnych policajtov priamo k prípadu porušenia. Budú to riešiť na mieste.
bu bo
04.11.08,10:01
jedna sa o vlastny byt a nejde o vazne rusenie>
kazde rano o 5.00 ked vstava do prace / tak kasle ako tuberak a pribuchuje dvere ked chodi hore dole do izby.

nie je menej nasilne riesenie? spravca bytov ?
bobino38
04.11.08,10:07
...to nie je žiadne rušenie kľudu:-)) sorry
Chobot
04.11.08,10:09
jedna sa o vlastny byt a nejde o vazne rusenie>
kazde rano o 5.00 ked vstava do prace / tak kasle ako tuberak a pribuchuje dvere ked chodi hore dole do izby.

nie je menej nasilne riesenie? spravca bytov ?

To tak počuješ ten jeho kašeľ cez stenu? Alebo ti vadí už aj to, že ho počuješ kašlať?

Musíš si uvedomiť, že bývaš paneláku, kde nemáš absolútne súkromie a nemôžeš očakávať, že nebudeš v čase od 22:00 do 6:00 počuť žiadne zvuky. Jedine keby tieto zvuky prekročili príslušnú normu hladiny hluku, môžeš sa dožadovať nápravy. A som presvedčený, že kašeľ či buchnutie dverami túto normu neprekračujú. Takže nie je na čo sa sťažovať.

Zamysli sa aj ty, či chodíš doma po špičkách tak, že by nikto zo susedov nepočul žiadny hluk z tvojho bytu.

Udivujú ma niektorí ľudia, ktorí "sledujú" susedov pod zámienkou, že im robia hluk. Mali sme takú susedku, žila sama a stále sa sťažovala, že počuje suseda zhora, ako chodí v noci na WC, že počuje keď má v noci dámsku návštevu, keď otvorí chladničku a pod.

Ja mám doma toľko starostí s rodinou, že nemám čas počúvať, čo robia susedia.;):D A v noci som rád, že spím...:D
Evaman
04.11.08,11:04
Nuz nado mnou byvaju starsi susedia,(tak okolo 75 rokov), a neviem ci pani suseda kazdu noc preklada nabytok alebo tam cvicia s cinkami :eek::D,tak neviem co by si povedal na toto. A sused podomnou zas pravidelne perie na automatickej pracke.. A to prosim byvam v tehlovom bloku. Este , ze vedla mna nebyva nikto :D.. Myslim,ze s takym niecim ako buchanie s dverami a hlucnym kaslom neurobis nic. Jedine riesenie je porozpravat sa so susedom.
bu bo
04.11.08,11:22
chobot, aj ja by som v noci rad spal ale kazde rano o 5.00 mam budicek a potom uz proste nezazpim.
to je moj cely problem - ze rano od 5.00 nemozem spat.
Infarkt
04.11.08,11:33
Tak holt, s týmto ti neporadí nikto ;)
willma
04.11.08,11:35
ako že nie, štuple do uší to riešia.
Barbara
04.11.08,11:36
chobot, aj ja by som v noci rad spal ale kazde rano o 5.00 mam budicek a potom uz proste nezazpim.
to je moj cely problem - ze rano od 5.00 nemozem spat.


čo tak poprosiť toho suseda, že nech to kašľanie preloží na neskoršiu hodinu, napr. na šiestu hodinu, alebo proste mu oznámiť, že kedy môže kašlať, lebo že si už hore.

ja napríklad pravidelne každé ráno kýcham o pol piatej, lebo mám alergiu,nakoľko vtedy vstávam, vtedy to na mňa príde, chudáci moji susedia.:rolleyes: no tuším aj ja to budem musieť preložiť, aby odo mňa susedia vedeli spať.

p.s. a ver mi, že mňa to kýchanie trápi určite viac než tých susedov.
Halli
04.11.08,12:26
No a ja som tu raz písala, že nado mnou každé ráno o 5tej chlap čúra postojačky do wc, a asi sa aj trafí, keďže to tak šplechoce...:D. Asi to nahlásim predsedkyni SVB, ale mám smolu, tá spí vedľa mojho muža :D:D
Zas dobrá téma na odľahčenie....:D
Barbara
04.11.08,12:37
No a ja som tu raz písala, že nado mnou každé ráno o 5tej chlap čúra postojačky do wc, a asi sa aj trafí, keďže to tak šplechoce...:D. Asi to nahlásim predsedkyni SVB, ale mám smolu, tá spí vedľa mojho muža :D:D
Zas dobrá téma na odľahčenie....:D


:D:D:D a ešte k tomu je to aj cudzoložstvo:D:D:D keď tá predsedkyňa spí vedľa tvojho muža:D:D:D
duves
04.11.08,13:09
jedna sa o vlastny byt a nejde o vazne rusenie>

kazde rano o 5.00 ked vstava do prace / tak kasle ako tuberak a pribuchuje dvere ked chodi hore dole do izby.

nie je menej nasilne riesenie? spravca bytov ?
Vstan o hodinu pred nim a buchaj tiež!
alaya1
04.11.08,14:21
:):)Po precitani tychto prispevkov som sa zahanbila, ja v noci chodim na WC curkat a aj splachnem,....asi je to nevhodne, ked ini spia.:)
Barbara
04.11.08,16:36
:):)Po precitani tychto prispevkov som sa zahanbila, ja v noci chodim na WC curkat a aj splachnem,....asi je to nevhodne, ked ini spia.:)



už som si myslela, že sa hanbíš pre niečo iné :D:D že robíš v noci, :D:D:--- hihi, a je to počuť aj u somsédov:D
arizona
04.11.08,17:47
:):)Po precitani tychto prispevkov som sa zahanbila, ja v noci chodim na WC curkat a aj splachnem,....asi je to nevhodne, ked ini spia.:)
Teraz je to aj mne smiešne,ale niekedy dávnejšie mi nebolo...
Činžiak s umakartovým jadrom, kde stena stupačky (takmer)susedila so stenou spálne a čelom postele, kde sme mali hlavu.
Viackrát za noc sme sa zobudili s pocitom, že nám horní susedia "čurkajú" na hlavu. A bolo to hrozne nepríjemné:mee:;)-hrúza!!!:D