Kajkas
04.11.08,10:31
Ahojte poraďáci,
mohli by ste mi napísať, či si môžeme medzi dvoma firmami prenajať navzájom auta samozrejme na základe zmluvy a to bezodplatne? My potrebujeme ich menšie a oni naše väčšie. Ide mi len o to či môže byť suma za prenájom 0,-Sk. Ďakujem.
AHA
04.11.08,09:44
Ale tu predsa nejde o bezodplatné prenajímanie auta ak si ich prenajmete navzájom týmto to máte vyriešené
m.hladka
04.11.08,10:11
Pozor na daň z motorového vozidla, tam by sa museli platit asi alikvotne čiastky.
Kajkas
04.11.08,11:20
Prepáčte, že píšem tak neskoro, ale ďakujem Vám za odpovede. Len s daňou z motorových vozidiel, myslíš, že bude potrebné zaplatiť iba alikvotnú časť do času, kedy sme to auto prenajali?
A čo sa týka nájomnej zmluvy, mám tam napísať, že prenajímame auto a výška nájmu bude 0,- alebo si mame vyfakturovať rovnaké sumy?
m.hladka
04.11.08,11:28
Kedysi sa dalo robiť zmluvu bezodplatne, ale neviem s určitosou či je to možné ešte aj dnes.
Myslím si, že treba zaregistrovať potom aj druhú firmu na daň z motorových vozidiel. A neviem ešte aké budú tlačivá na vyúčtovanie tejto dane, ale pravdepodobne sa bude môcť robiť výpočet aj alikvótne.
Kajkas
04.11.08,11:34
Vieš, ale tak by sme potom museli zaplatiť daň za to prenajaté auto, ktoré by sme využívali my. Nie je to jedno, ak my zaplatíme celý rok 2008 naše auto a oni celý rok 2008 ich auto??