Alena154
04.11.08,11:08
Dobrý den

Moja otázka sa týka cestovných náhrad zamestnanca, ale nie nášho priamo ale zamestnanca inej firmy. Sme koncernová firma, kde si navzájom pomáhame, náš koncern je v Čechách a ich zamestnanec nám bol pomáhať s odbornými vecami a koncern v CZ nám jeho cesták a náklady s jeho cestou k nám spojené vyfakturoval a ja netuším či je nejaká možnosť ako to dostať do nákladov, alebo to musím dať na repre?
V zákone o cestovných náhradach som našla konateľov a spoločníkov, ale toto je niečo iné.

Vie mi niekto poradiť?

:confused::confused::confused:
Martin Mocko
04.11.08,10:13
Dobrý den

Moja otázka sa týka cestovných náhrad zamestnanca, ale nie nášho priamo ale zamestnanca inej firmy. Sme koncernová firma, kde si navzájom pomáhame, náš koncern je v Čechách a ich zamestnanec nám bol pomáhať s odbornými vecami a koncern v CZ nám jeho cesták a náklady s jeho cestou k nám spojené vyfakturoval a ja netuším či je nejaká možnosť ako to dostať do nákladov, alebo to musím dať na repre?
V zákone o cestovných náhradach som našla konateľov a spoločníkov, ale toto je niečo iné.

Vie mi niekto poradiť?

:confused::confused::confused:

Je to úplne bežný náklad vašej spoločnosti. Nevidím dôvod, prečo účtovať na repre. Prefakturáciu cestovných nákladov účtovať cez 548AE.
Alena154
04.11.08,10:42
takže podľa Vás to posudzujem ako službu a nezáleží na tom že to nie je náš zamestnanec? Mám to brať iba ako prefakturáciu?
azla
04.11.08,10:58
Pre Vašu spoločnosť nemôže ísť o cestovné náhrady, lebo sa nejedná o Vášho zamestnanca.

Vaša spoločnosť prijala službu od českej spoločnosti. Tá ju zabezpečila tak, te vyslala svojho zamestnanca k Vám na vykonanie danej služby.

Vy by ste mali dostať fa za poskytnuté služby(uviesť aké), a ak by sa jednalo o služby podľa § 15, odst. 8 - ešte to treba ošetriť z hľadiska Dph (ale to je už iná téma.)
Alena154
05.11.08,09:54
dakujem velmi pekne za rychlu odpoveď, niekedy niečo človek zbytočne komplikuje a pritom to je jednoduché.