stívko
04.11.08,12:05
Trápi ma pojem "Príležitostná poľnohospodárska výroba". Čo sa tým myslí ??? Ak dopestujem na vlastnom poli resp. záhradach výrobky a predám ich no nie som živnostník ani shr ani kap. spoločnosť a robím to popri práci je to len príležitostne ??? /však len príležitostne dobre zarobim :) /
betka
04.11.08,17:28
Som horniačka, a rypnem si do paradajok a papriky.:D

Mám záhradku napr 20x20. Pestujem spomínanú zeleninu pre vlastnú potrebu. Viem, že zrejme celú úrodu nespotrebujem pre seba a časť prebytkov predám. Utržim okolo 20 tis. Sk. Ide o príležitosť.

Mám pole 100x200. Už na tomto poli nepestujem pre vlastnú potrebu. Už chcem dosiahnuť zisk. Už ide o podnikanie. Kúpim si hnojivá, priesady, šintujem (dobre som sa vyjadrila dolniaci:confused:), ošetrujem....., zavolám si nejakú tetu, aby mi pomohla s prácou na poli. Robím, aby som dosiahla zisk. Podnikám, sezonne.
stívko
20.11.08,08:04
hmmm zaujimava odpoved... ale čo ak tvrdím že mám pole pre vlastnú potrebu.... ????? /však to by mala zdanovať príjmy polovica dolniakov.../ a čo ak budem jeden rok robiť na 100 ha a na druhy rok si poviem že stačí a dam pole kamaratovi .... ???