jaja99
04.11.08,13:13
Ahojte,

prosím o radu: Firma vypláca ročné odmeny, ktoré chcem rozdeliť na štvrtiny a v štvrtinovej výške zahnúť do základu pre výpočet priemeru. Prosím o radu ako na to. Trochu som sa v tom ňúrala, ale ponúka mi danú mzdovú položku buď zaradiť alebo nezaradiť do základu pre priemer.

vďaka
jaja99
05.11.08,06:58
posúvam, prosím poraďte, určite vyplácate aj ročné odmeny .....
Centrum
05.11.08,07:31
Riešim každoročne tento problém. Veľmi mi pomohlo objasnenie uverejnené v DUO 5/2008 (dane, učtovníctvo,odvody) - autor Ing.Mintál. Článok " Priemerný a pravdepodobný zárobok " na strane 84 až 89. kde je uvedené aj ako postpovať pri výplate mzdy za dlhšie časové obdobie. Obdobne sa tejto problematike venuje aj DUO 1/2008. Preštudujte si ah § 134 ods.7 ZP! Z vlastných skúseností doporučujem správnu formuláciu na listinu priznaných odmien k výplate ( nemusí byť " výplata ročnej odmeny " ak to samozrejme nemáte ako súčasť systému odmenovania ).
jaja99
05.11.08,09:15
Práve že ide o ročnú odmenu, viem, že ju nemôžem celú zaradiť do výpočtu priemeru v mesiaci výplaty a chcem to spraviť tak ako treba, len neviem ,ako s programom.
vďaka za info, zdroje si pozriem.
Centrum
05.11.08,12:00
Omlúvam sa za nesprávne uvedený titul zdroja DUO 1/2008. Správne je to PaM 1/2008 ( Práce a Mzdy ). Predtým uvedené DUO 5/2008 od Ing. Mintála je správne. V programe nepracujem, sme malinký kolektív, takže v tomto neporadím. Ručne som to robila tak ako je uvedené v príkladoch uvedených titulov, keď išlo o odmenu za dlhšie časové obdobie. Teda prenášala som alikv. časť ešte z roku 2007 aj do I. a II.Q. 2008 v pomernej časti a prepočítanú aj s ohľadom na pomer kalendárneho a skutočného fondu za príslušný štvrťrok.
nota
23.03.09,12:33
Dobry den,
vidim ze ste pred casom riesili obdobny problem, akym sa momentalne zaoberam aj ja "rocne odmeny". Vedeli by ste mi prosim poradit, ako to spravit v MRP WIN?
nota
24.03.09,10:55
Haloo poradi mi niekto?