Dandy 2
04.11.08,13:49
Už som účtovala viac leas.zmlúv, ale teraz som sa po prvý raz stretla s týmto: po skončená leasingu budeme platiť "poplatok za prevod vlastn.práv k predmetu leasingu" nie dohodnutú kúpnu cenu. Tento poplatok je mimo leasingovej ceny.Vie mi niekto poradiť, čí mám tento poplatok naúčtovať do obstarávacej ceny os.automobilu 042/379?
jana
04.11.08,12:53
Musíš poplatok zúčtovať s obstaravacou cenou na 042 a potom ho odpisovať
belajanica
07.11.08,09:49
prosím Vás ak sa jedná o neplatcu DPH PU, poplatok za prevod vlast.práv, resp. kúpnu cenu zaradim k OC v sume aj s DPH?
evina
07.11.08,09:57
prosím Vás ak sa jedná o neplatcu DPH PU, poplatok za prevod vlast.práv, resp. kúpnu cenu zaradim k OC v sume aj s DPH?

Ak by si pozrela vyššie jeden príspevok, tak vieš, že poplatok za prevod vlastn. práv nie je súčasťou OC.
P.s. DPH z ničoho u lizingu nezaraďuješ do OC, ale priamo do príslušných nákladových skupín.

http://www.porada.sk/536769-post2.html
belajanica
07.11.08,10:11
Ak by si pozrela vyššie jeden príspevok, tak vieš, že poplatok za prevod vlastn. práv nie je súčasťou OC.
P.s. DPH z ničoho u lizingu nezaraďuješ do OC, ale priamo do príslušných nákladových skupín.

http://www.porada.sk/536769-post2.html

mimotemy ja som uz citala (od desiatej hladam odpovede na otazku na porade) ten prispevok co si pripojila link, ale kedze prísp.č.2 od jany práve vyvracia to, že popl. za prevod vlast.práv nie je súčasťou OC,čo je v pripojenom linku, tak som si to chcela overit a hodila som tu otazku este raz.
prosím prepačte mi to, ale už mám z toho guláš
evina
07.11.08,10:54
mimotemy ja som uz citala (od desiatej hladam odpovede na otazku na porade) ten prispevok co si pripojila link, ale kedze prísp.č.2 od jany práve vyvracia to, že popl. za prevod vlast.práv nie je súčasťou OC,čo je v pripojenom linku, tak som si to chcela overit a hodila som tu otazku este raz.
prosím prepačte mi to, ale už mám z toho guláš

Neuvedomila som si, že ten účet 042 Ťa práve pomýli, sorry, ja som ho prečítala tak, že ...a potom ..... Takže postupuj podľa priloženého linku :)