IvetaH
04.11.08,14:07
Prosím vás, prečo mi tlačiareň tlačí úplne čierny list? Čo sa jej stalo?
Ďakujem.
Chobot
04.11.08,13:35
Prosím vás, prečo mi tlačiareň tlačí úplne čierny list? Čo sa jej stalo?
Ďakujem.


Lebo tlačíš nočnú oblohu..:D

Buď je pokazená alebo je to v nastaveniach. Alebo dávaš tlačiť niečo (obrázok či prezentáciu s grafikou), čo nedokáže vytlačiť farebne a preto ti vytlačí len čiernu machuľu.

Nenapísala si, čo si tlačila, či to tlačí pri každej aplikácii takto, alebo že odkedy to tak tlačí. Treba presnejšie popísať problém.
IvetaH
04.11.08,17:07
No to sa ani nepodobá na nočnú oblohu aj tá je svetlejšia. Normálne som dala tlačiť z wordu 1 stránku a vyšlo mi to ako keď cez kopírku prejde svetlo. No úplne čierne od kraja do kraja. Keby bola farebná, mohla by som vyrábať farebné paiere. Lenže nie je. Potom som to aj vypla aj reštart a len čierne. Iné aplikácie som neskúšala, ale dostanem sa k nej až zajtra. Dám vedieť.
Ďakujem za ochotu.
Black
04.11.08,17:29
Skus odpovedat na tieto otazky:
Aky typ tlaciarne mas? aké kartridže používaš (atrament alebo laserovky)? Ak vytiahneš kartridže z tlaciarne sú nejak poskodené alebo špinavé? Máš originálne kartridže alebo sú len repasovane (recyklovane)?
IvetaH
05.11.08,04:42
HP LJ 1300. Toner je nový nie repas. Viditeľné poškodenie žiadne. Tlačí zo všetkých aplikácii už ani nie nočnú oblohu ale svitanie. Vymenila som teraz aj nový toner, ale znovu svitanie.
Aj som ju poklepala. Nič.
Black
05.11.08,06:54
HP LJ 1300. Toner je nový nie repas. Viditeľné poškodenie žiadne. Tlačí zo všetkých aplikácii už ani nie nočnú oblohu ale svitanie. Vymenila som teraz aj nový toner, ale znovu svitanie.
Aj som ju poklepala. Nič.

Co znamená svitanie? celá cistá stránka? Menila si teda uz aj dalsi kartridž a nič? poklepala si trlačiareň alebo kartridž?:rolleyes: Aké kontrolky svietia ked tlacis - nevykazuje ziadnu chybu?
Black
05.11.08,07:14
Zdroje problémov, ktoré by mohli byť:

1. PC, resp software (ovládač na tlačiareň) - skús vytlačiť demo stránku z tlačiarne (na tebou spominanom type by mal byt jediné tlacidlo na hlavnom paneli) ak bude problem pretrvávať, tak chyba nie je v PC.
2. Tonerová kazeta (kartridž) - ak mate dva kartridže, resp. nejaky nahradny (hovorila si ze si skusala nieco vymenit) skus vlozit aj druhy - ak bude problém pretrvavat, chyba nie je v kartridži (pokiaľ máš na oboch stiahnuté tonerové tesniace pásky)
3. tlačiareň (tu asi vlastnymi silami neopraviš)

Problémami može byť:
*nestiahnutá tonerová tesniaca páska na kartridži
*zle nainstalovaný ovládač, resp, software alebo nejaka zmena v nom (skús vytlačiť demo stranku)
*používaš nesprávny ovládač
IvetaH
05.11.08,15:06
Vážení priatelia,
všetko vyzeralo OK, aj toner aj nastavenie v PC. Pravda je, že na príkaz vytlačiť kontrolnú stránku nebola absolútne žiadna reakcia, ale kontrolka tlačiarne bola na zeleno. Tak som odpojila všetky káble aj z PC aj monitora aj z tlačiarne aj z elektriky. Potom som všetkým postupne dôkladne "ponatriasala" a tlač ide. No aj tak neviem, čo to bolo.
Ďakujem všetkým za ochotu.
Chobot
05.11.08,17:02
Vážení priatelia,
všetko vyzeralo OK, aj toner aj nastavenie v PC. Pravda je, že na príkaz vytlačiť kontrolnú stránku nebola absolútne žiadna reakcia, ale kontrolka tlačiarne bola na zeleno. Tak som odpojila všetky káble aj z PC aj monitora aj z tlačiarne aj z elektriky. Potom som všetkým postupne dôkladne "ponatriasala" a tlač ide. No aj tak neviem, čo to bolo.
Ďakujem všetkým za ochotu.

:eek: A to si neurobila ako prvé, predtým, než si napísala otázku? To je už tak samozrejmá vec pri akýchkoľvek problémoch, že to ani neradíme. Asi naše rady budeme musieť začínať slovami: "Reštartuj PC a všetky zariadenia...":D

80% problémov sa odstráni resetom alebo reštartom.:rolleyes:
IvetaH
07.11.08,08:59
No tak páni, zas tak blbá nie som. V 3 píšem, že bol aj reštart aj tlačiarne aj PC. Dokonca bola vypnutá celú noc aj tlačiareň aj PC.
Preto mi to nejde do hlavy. Možno tie spinky, čo z nej vypadli.
Pekný deň prajem a som rada, že ste tu.
Ďakujem