jana123
18.05.05,13:20
Ahojte, som novacik v MRP a chcem sa spytat na jednu technicku vec. Vystavila som zalohovu FA, kde som TYP DPH uviedla "mimo DPH". Zaloha bola uhradena, tak vystavujem k tomu vyuctovaciu FA. Neviem ako to tam spravne uviest - do textu Fakturujeme vam som do prveho riadka uviedla "vyuctovanie zalohy" a rozpis bez DPH, DPH a celkom. Potom do druheho riadka som uviedla "minus uhradena zaloha" a celu sumu. V rozpise DPH sa mi tato odpocitana zaloha dostala do riadka "Oslobodene" nemalo by to byt v riadku "Mimo DPH" ? Ak ano, ako to tam dostanem ?
ondrejvla
18.05.05,11:26
Ahojte, som novacik v MRP a chcem sa spytat na jednu technicku vec. Vystavila som zalohovu FA, kde som TYP DPH uviedla "mimo DPH". Zaloha bola uhradena, tak vystavujem k tomu vyuctovaciu FA. Neviem ako to tam spravne uviest - do textu Fakturujeme vam som do prveho riadka uviedla "vyuctovanie zalohy" a rozpis bez DPH, DPH a celkom. Potom do druheho riadka som uviedla "minus uhradena zaloha" a celu sumu. V rozpise DPH sa mi tato odpocitana zaloha dostala do riadka "Oslobodene" nemalo by to byt v riadku "Mimo DPH" ? Ak ano, ako to tam dostanem ?
Ja mám MRP DOS, tam dám do konečnej fa sumu bez DPH, počet a % DPH, mínus sumu preddavku - bez DPH, počet a % DPH. K úhrade mi zostáva nula, alebo len ten rozdiel aj s DPH, ktorý majú doplatiť, nakoľko DPH som uznala pri preddavku.
lenkak
18.05.05,14:26
Prikladám Ti jeden príklad a obrázok k tomu, aby si to lepšie pochopila. Sumy si sprav podľa seba, toto je len príklad.Tú mínusovú sumu si opravíš v čiastkach na Mimo DPH, tak ako na obrázku:
jana123
18.05.05,15:24
Diky, Leni, podarilo sa mi to. A keby som tu zalohu neodpocitavala v celej sume, ale tiez rozpisala na zaklad DPH, DPH a celkom - to by nebolo dobre ?
lenkak
18.05.05,15:28
Ja nerobím takouto formou zálohové faktúry, ja rozpisujem DPH aj na zálohovej faktúre, tak ako mi program ponúkne. Potom keď chcem vystaviť doklad-faktúru, tak si kliknem na zálohovú faktúru dám uhradiť a vyberiem si z ponuky buď vytvoriť faktúru, pokiaľ nie je zálohová uhradená, alebo potom dám z ponuky uhradiť predfaktúru a vytvoriť faktúru a potom mi obe označí za uhradené a do DPH ide len faktúra.
jana123
19.05.05,10:53
Lenka, skusila som to tak ako si posledne napisala, len sa chcem este spytat ako potom vyzera ta tvoja vyuctovacia FA ? Nie je na nej odpocitavana ta zaloha, ked ju program sam oznacuje za zaplatenu ? Lebo ked som tam tu zalohu odpocitala, tak mi vlastne k uhrade zostavala cela suma so znamienkom minus. Alebo len do textu pred tlacou napises, ze FA bola uhradena zalohou ? Musim najst nejaky co najlepsi sposob ako to budem robit :-)
lenkak
19.05.05,16:50
Len napíšem do textu, že bola uhradená zálohou, a je taká ako zálohová. Žiadne mínus tam nedávam.