hirkova1
04.11.08,17:26
Dobrý deň prajem, prepáčte mi moju opovažlivosť, ale chcem Vás poprosiť o takúto radu. Zo SP došiel list manželovi , že do 7 pracovných dní má predložiť SP tieto doklady: prihláška zamestnávateľa na účely poistenia zodpovednosti zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze a pri chorobe z povolania od 01.12.2000 - 31.12.2002.
2., štvrťročný výkaz poistného na poistenie zodpovednosti rok 2002.
Chcem Vás len poprosiť o radu - Sociálna poisťovňa, ako aj úrad práce mu už kontrolu robili - takže doklady sú v takom stave, ako po kontrole a vtedy mu nikto nehovoril nič o nejakej prihláške a výkaze. Urobili kontrolu , napísali záznam a tým to končilo. Keďže manžel už nie je živnostník, ani nezamestnáva zamestnancov,
Výkazy po kontrole som uložila a tým to pre mňa skončilo. Dnes dostal list v horeuvedenej veci - manžel je zamestnanec v ČR , nepodnika, kontrola bola urobená - tak Vás chcem poprosiť, čo sa s tým dá urobiť, keby som náhodou nenašla výkazy .... nakoľko sme sa sťahovali a je to možné, že sa aj stratili. Čo mám urobiť v takomto prípade, keď sa jedna o roky 2000 až 2002. Ešte chcem podotknúť, že v roku 2000 - mal 1 zamestnanca , v roku 2001 - 3 a v roku 2002 - tiež 3 zamestnancov.
Prosím Vás poraďte , či mám urobiť nové dodatočné výkazy a sumu zaplatiť, alebo ako ďalej. Ak mám zaplatiť, poprosím Vás, kde by som našla aké promile sa vtedy platilo za zamestnanca. Alebo , ako ďalej postupovať.
Prepáčte neviem či som dobre zadala tému ale nemám ešte veľa skúsenosti s poradou ...
Ešte raz ďakujem a prepáčte . E mail:hana51@centrum.sk