Dita08
04.11.08,17:28
Vázení poraďáci, prosím Vás poraďte mi.
Známa pracujúca v zahranici má zle vyplnené daňové priznanie. Daňový úrad jej poslal list, ktorý nemože osobne prevziat a jej mame ho nechcú dať. Telefonicky sa kontaktovala s DÚ. Neboli ochotní jej objasniť, kde urobila chybu. Jedine čo jej povedali, že ak si nevyzdvihne list do 15 dní celú záležitosť posunú exekútorovi. Známa potrebuje získať čas, lebo sa nemôže momentálne uvolniť z práce a prísť na Slovensko. Ak pošle podľa seba upravené DP a nebude znovu v poriadku, ako bude postupovať Daňový úrad? Bude žiadať opäť o opravu? Alebo pristúpi rovno k exekúcii?
mysimis
04.11.08,16:32
Prepáč, ale nezdá sa mi, že by DÚ za zle vyplnené DP dával niekoho na exekúciu......Na exekúciu by DÚ mohol dať daňovníka ak nemá zaplatenú daň a nereaguje ani na výzvy. Počas mojej praxe som sa s takýmto prípadom nestretla.
Johanka
04.11.08,17:54
Nechápem dosť dobre ľudí, ktorí odídu na dlhší čas do zahraničia a nesplnomocnia nejakú spriaznenú dušičku na preberanie pošty. Splnomocniť sa dá aj na preberanie zásielok určených do vlastných rúk. Okrem toho sa dá určiť zástuca v daňovom konaní .... §9 Zákona o správe daní a poplatkov ;).
Johanka
04.11.08,18:05
Vázení poraďáci, prosím Vás poraďte mi.
Známa pracujúca v zahranici má zle vyplnené daňové priznanie. Daňový úrad jej poslal list, ktorý nemože osobne prevziat a jej mame ho nechcú dať. Telefonicky sa kontaktovala s DÚ. Neboli ochotní jej objasniť, kde urobila chybu. Jedine čo jej povedali, že ak si nevyzdvihne list do 15 dní celú záležitosť posunú exekútorovi. Známa potrebuje získať čas, lebo sa nemôže momentálne uvolniť z práce a prísť na Slovensko. Ak pošle podľa seba upravené DP a nebude znovu v poriadku, ako bude postupovať Daňový úrad? Bude žiadať opäť o opravu? Alebo pristúpi rovno k exekúcii?
Ako vie, že ide o zle vyplnené DP, keď nevie obsah listu ?