adkalc
04.11.08,18:41
Tak vas vsetkych zdravim. Teraz som sa zaregistrovala, dostala som sa sem z jedneho zdravotneho fora. Nie som nejako pocitacovo zdatna, ale posmirujem na tejto stranke. Ja mam jednu otazku na ludi, ktori by mi mohli poradit. Priatel ma z predchadzajuceho vztahu 3-rocneho syna, sobaseny nebol. Teraz zijeme spolu a planujeme spolocny zivot. Ak by si jeho byvala priatelka podala o zvysenie vyzivneho, vyratalo by sa to z nasho spolocneho prijmu, alebo by sa to ratalo len z jeho osobneho prijmu. Ide o to, ze on ma minimalnu mzdu a ja zarabam dvakrat tolko ako on. Tak len chcem vediet, ako na tom casom budeme. Dakujem
willma
04.11.08,18:28
keď budete manželia tak sa domnievam, že bohužial zo spoločného príjmu. a inak zadaj a hľadaj výživné
Krtko
05.11.08,21:41
Ak to pre Vás nie je problém, žiť spolu môžte, ale sobášiť sa alebo deklarovať tento vzťah ako druh a družka sa naozaj neoplatí. Ja žijem v podobnom vzťahu,čo sa týka partnera,ale s tým rozdielom, že ja mám dve deti z prvého manželstva. Ak by sme sa vzali, ja by som nedostala náhradné výživné (manžel platil sporadicky) a jemu by počítali výživné z nášho spoločného príjmu, takže škodné by boli v prvom rade moje deti. On totiž platí výživné a jeho syn je u nás pravidelne, moje deti k otcovi nechodia, lebo ho nezaujímajú.
V prípade, že by ste sa ocitli v nízkopríjmovej skupine sú ešte ďalšie dávky a štipendiá, ktoré je možné čerpať, ak spoločne posudzované osoby nedosahujú určitú hranicu príjmu. No a spoločne posudzované osoby sú tie, ktoré oficiálne majú spoločné financie a domácnosť.
zh001
12.11.08,09:25
ja som myslela, ze napisem hned, ze samozrejme, ze len z jeho prijmu, ja som bola v podobnej situacii, ale neratalo sa to zo spolocneho prijmu, cize teraz, ked sme manzelia a ona bude chciet zvysit, bude sa ratat aj moj prijem?