xardas
04.11.08,18:49
Poradte mi prosim, kolko mozem odpracovat (dni resp. mesiacov) v roku
na slovensku zivnost v zahranici (Holandsko) ako zivnostnik-zvarac.
POcitaju sa tam aj vikendy alebo iba pracovne dni?
SURNE Dakujem
Johanka
04.11.08,18:04
Poradte mi prosim, kolko mozem odpracovat (dni resp. mesiacov) v roku
na slovensku zivnost v zahranici (Holandsko) ako zivnostnik-zvarac.
POcitaju sa tam aj vikendy alebo iba pracovne dni?
SURNE Dakujem
Odpracovať môžeš koľko vládzeš .... ale podľa mňa sa pýtaš na niečo celkom iné - napr. kedy vzniká stála prevádzkareň v zahraničí, kedy sa stávaš daňovým rezidentom danej krajiny ....;)
gobseh
20.01.09,19:20
Ako si pochodil s tou zivnostou v Holandsku? To by aj mna zaujimalo.
Laco-monter
09.02.10,02:09
Poradte mi prosim, kolko mozem odpracovat (dni resp. mesiacov) v roku
na slovensku zivnost v zahranici (Holandsko) ako zivnostnik-zvarac.
POcitaju sa tam aj vikendy alebo iba pracovne dni?
SURNE Dakujem

Ak si živnostník,tak objednávateĺ s Tebou musí uzatvoriť Zmluvu o dielo

táto ZoD musí byť vyhotovená v jazyku,ktorému rozumieš aby si ju mohol prečítať.
POZOR na sankčné podmienky !!! Zmluvné pokuty ap.

Taká Zmluva sa väčšinou uzatvára na 6 mesiacov.
Laco-monter
09.02.10,08:42
Tiež si musíš vybaviť Formulár č.101 o vyslaní do zahraničia,kde vlastne SP potvrdí,že máš splnené odvodové povinnosti na Slovensku a vlastne spadáš pod socialny a dochodkový systém SR.
Maximalna doba pobytu SZČO v zahraničí je najviac 10 mesiacov v kalendárnom roku.
Ester plus
10.02.10,06:50
[QUOTE=Johanka;861582]Odpracovať môžeš koľko vládzeš .... ale podľa mňa sa pýtaš na niečo celkom iné - napr. kedy vzniká stála prevádzkareň v zahraničí, kedy sa stávaš daňovým rezidentom danej krajiny ....;)[/QUO

To by zaujímallo aj mňa. Kedy vlastne vzniká SZČO v zahraničí stála prevadzkáreň. Ide o stavebné práce. Ináč SP vydáva tu E 102 na 12 mesiacov, včera som sa informovala.
Laco-monter
10.02.10,07:17
[QUOTE=Johanka;861582]Odpracovať môžeš koľko vládzeš .... ale podľa mňa sa pýtaš na niečo celkom iné - napr. kedy vzniká stála prevádzkareň v zahraničí, kedy sa stávaš daňovým rezidentom danej krajiny ....;)[/QUO

To by zaujímallo aj mňa. Kedy vlastne vzniká SZČO v zahraničí stála prevadzkáreň. Ide o stavebné práce. Ináč SP vydáva tu E 102 na 12 mesiacov, včera som sa informovala.

Ja som spomínal E-101 :o :rolleyes: E-102 je niečo iné.:(