scart
04.11.08,19:10
Dobrý deň,
Nepoznám lepšiu stránku kde by mi dokázali poradiť,
tak aj ja Vás požiadam o menšiu radu :)

Určite väčšina z Vás pozná chatovcí(četovací) portál Pokec...
Bol som donútený sa tam zaregistrovať kôli jednej mojej známej ktorá tam mala fotoalbumy s istými fotkami.Po dlhšom prieskume stránky som sa cez vyhľadavanie užívateľov dostal k zaujímavému poznatku našiel som tam jedného užívateľa s celým mojim (reálnym) menom aj rovnakým mestom.
Moja otázka znie možem nejak zakročiť voči tomuto činu(nie som si vedomí toho,že by bolo poškodené moje meno). Rok späť som vo voľnom čase pracoval v záujmovom krúžku a mám také tušenie,že by to mohli byť deti ,ktoré vytvorili ten účet.Účet je vytvorení už dlhšiu dobu od 17.10.2007 posledné prihlásenie bolo realizované necelé dva mesiace dozadu.Rád by som počul od znalích ľudí či je možné nejak dať vyhľadať pravé meno užívateľa(i keď nieje zistené žiadne zneužitie môjho mena), a za akých podmienok by to bolo možné.
Ďakujem za ochotu,
s pozdravom Ivan.
ivka70
04.11.08,19:11
a si si isty, ze v meste neexistuje niekto s rovnakym menom?

to poznas vsetkych ludi /aj deti/ v meste?
scart
04.11.08,19:19
Naše mesto je relatívne malé a moje priezvisko je špecifické -> v našom meste ho má len naša rodina(som si tým istý na 80% kedže tu žijem celý svôj život).
michelle84
05.11.08,05:48
Ja by som to nechala tak. Jedine, keby vznikli nejaké problémy, tak by som sa skontaktovala s prevádzkovateľom stránky, nech vymaže tento nick. Aj to neviem, či bude ochotný. Záleží od situácie.
Chobot
05.11.08,13:47
Naše mesto je relatívne malé a moje priezvisko je špecifické -> v našom meste ho má len naša rodina(som si tým istý na 80% kedže tu žijem celý svôj život).

Konto s určitým názvom môže vytvoriť ktokoľvek, kto sa tak ani volať nemusí. AK by som vytvoril nejaký fotoalbum s nickom Jozef Cajchrák, tak sa snáď neozve každý Jozef Cajchrák, že to je jeho meno a aby admin zmazal ten album. Myslím, že zákon o ochrane OÚ nebol porušený. Neboli zverejnené tvoje osobné údaje, len niekto založil užívateľa s rovnakým menom.

Alebo v čom pociťuješ, že bolo tvoje meno zneužité? Bol si nejako poškodený?
George Michael
05.11.08,14:21
Dúfam, že ma nik nenabonzuje pravému G. M.;) Nick mám podľa reklamného bannera s nápisom GEORGE MICHAEL, ktorý tu práve v čase môjho prihlásenia blikal. Tak mi to pomohlo zvoliť si "meno".

Ale na nete je aj zopár registrácií na rôznych fórach s MOJIM naozajstným menom a priezviskom (možno menovec, zhoda náhod, pomsta alebo reklama?).

Moja počiatočná reakcia sa možno zhodovala s reakciou autora tejto témy, ale teraz sa už len pousmejem. Aj tak s tým nič neurobím. Radím nevšímať si to.