vecierka
04.11.08,19:38
Na dopravnom inšpektoráte máme zapísané auto na živnosť. My ale auto nechceme dať do výdavkov ani si odpisovať pohonné hmoty. Auto je na leasing. Zapísali sme ho preto na živnosť, lebo v zmluve o financovaní auta je uvedené IČO miesto rod. čísla. My sme nemali v úmysle ho zapisovať na živnosť. Len sme si nevšimli, že leasingovka tam udala IČO. Na polícii nám to mohli zapísať iba podľa toho čo je uvedené na zmluve. Už sa nám nechceli meniť zmluvy o leasingu. Tak sme auto zapísali na polícii na obchodné meno a IČO.
Neviem či je možné evidovať auto na polícii na živnosť, bez toho aby bolo auto prihlásené na daňovom úrade, a aby sme si ho odpisovali. treba ho uviesť ako majetok firmy. Viete mi niečo poradiť. ďakujem
ekopo
04.11.08,19:26
§ 89 ods.1 zákona o miestnych daniach hovorí cit. "danová povinnosť vzniká nasledujúcim dnom po dni použitia vozidla na podnikanie...." Vozidlo nepoužijete na podnikanie, nevznikne Vám danová povinnosť. Kedže ho nepoužívate na podnikanie, tak ho do firmy ani nezaradíte a neodpisujete.
vecierka
05.11.08,11:01
Ďakujem za odpoveď, myslela som si tiež, že je to tak.
E.P.T
07.11.08,08:06
Dovolím si aj ja poprosiť o radu. Prebrala som účtovníctvo. Podnikateľ má auto na leasing, ktorý práve v tomto mesiaci splatí. Zistila som však, že predošlá účtovníčka automobil vôbec neodpisovala, účtovala len leasingové splátky do VOZD. Takže poprosím, dá sa s tým teraz ešte niečo robiť, ako postupovať?
Ďakujem
veronikasad
07.11.08,08:10
Dovolím si aj ja poprosiť o radu. Prebrala som účtovníctvo. Podnikateľ má auto na leasing, ktorý práve v tomto mesiaci splatí. Zistila som však, že predošlá účtovníčka automobil vôbec neodpisovala, účtovala len leasingové splátky do VOZD. Takže poprosím, dá sa s tým teraz ešte niečo robiť, ako postupovať?
Ďakujem
Kedy bola uzatvorená lízingová zmluva ?
E.P.T
09.11.08,13:52
4. januára 2005. Ale bol to prebratý leasing. Predchádzajúci nájomca mal uzatvorenú zmluvu 25.11.2003.
Prosím, ak viete, poraďte. ĎAKUJEM