20lucka201
04.11.08,20:55
Na chronické ľadvinové zlyhanie umrel :mee: kocúr menom Adrianko.:mee::mee::mee::mee::mee::mee:
Chcela by som sa Vás spýtať, podľa čoho sa dá zistiť, že ide o takúto vážnu chorobu?
Preto sa pýtam, lebo v r.2006 v septembri sme šli na odstránenie zubného kameňa a pred zákrokom mu odobrali krv, kedy zistili tieto výsledky: urea: 11,5 Kreatin 151 fosfor 1,44
V r.2006 nám vraveli že je v poriadku a že je zdravý. Pýtam sa ja, prečo sa mu stav tak rapídne zhoršil? 2 roky mu nebolo nič.. Vždy, ked sme isli na kontrolu, boli spokojné "pani" lekárky, že je všetko v najväčšom poriadku.
V septembri r.2008 mal občasné nechutenstvo,menej papal, kus mu bolo cítiť zápach z úst, ale to bolo kvôli zubnému kameňu. /zbadala som že má enormné množstvo kameňa/. Kvôli tomu sme ho po druhý raz odniesli aby mu to odstránili, lenže "pani lekárky" mu namiesto toho aby mu pomohli, pichli mu injekciu : diazepan, nevieme kvôli čomu,/to štyria zverolekári ostali v šoku ked sa to dozvedeli/ tvrdili aby ho "naštartovali" aby začal papať. Ale nestalo sa tak, zdalo sa mi ako keby sa mu krútila hlava, nevládol na nohy /"4 nohy na 5 strán"/. Asi týždeň mu trvalo, kým sa spod účinku injekcie dostal a ako-tak aj papal, mal pravidelne potrebu. Minulý týždeň vo štvrtok sme ho znovu odniesli na kontrolu aby mu dali infúziu a aby ho vyliečili, - poznačím: bol celkom v poriadku, papal, mal potrebu, vedel spať a netrápil sa. Z kontroly sme ho už tak odniesli, že bol úplne oslabený, zo dňa na deň sa mu zhoršil stav až natoľko že už v nedelu ako keby bol ochrdnutý, nevedel už ani stať na nohe, a v pondelok už ani hlavičku nevedel držať, už nič, a dnes umrel.
Chcela by som sa na záver spýtať na diazepan,či bol správny výber tzv. liečenia v tejto situácií a taktiež na túto chorobu, ako uviedli: chronické ľadvinové zlyhanie, a tretia otázka: ako je to možné že do 2 mes. celkom zdravý kocúr, ktorý sa netrápil kvôli ničomu, zrazu umrie na takú ťažkú chorobu?
PS: výsledky: 13.okt.2008 /trnava/ - urea: 46,4, kreatin : 529
minulotýždnové /rimavská sobota/ - urea: 59,87
kreatin: 373,06

Prosím pomôžte mi v hľadaní odpovedí na moje otázky.
syrik
05.11.08,05:20
Jeeej,budeme sa tu baviť o kocúroch?? Myslím si,že sú ľudia,ktorí tu majú vážnejšie problémy...
20lucka201
05.11.08,06:17
a prečo nie? vy isto nemate domáceho miláčika, tak ani neviete čo to je mať doma taký milý tvor.. sú oveľa chápavejší ako niektorí z nás, preto treba aj ich problémy brať vážne, veď si to zaslúžia!!!!
Klimentová Viera
05.11.08,07:00
Na tvoje otázky najlepšie odpovie len veterinár.
Možno, že je téma nesprávne zaradená, ale myslím si, že my, ktorí sa staráme o zvieratká ťa chápeme. Odpoveď syrika považujem za dosť surovú a necitlivú. Každý, kto príde s problémom považuje ten svoj za dôležitý a strata zvieratka, na ktoré bola Lucka naviazaná je určite bolestná.
Liekom na túto stratu je - nový kocúrik.
syrik
05.11.08,07:03
No ja mám doma papouška...už 11 rokov...takže viem,čo to je mať domáce zvieratko...mám zvieratá rada,tiež ma bolí,keď vidím v správach príbeh týraného psíka,napr.Ale nepochopím,keď sa niekto o neho stará ako o svoje dieťa a čo je horšie,keď miesto vlastných detí zvolí radšej psa...Je kopu detičiek,ktoré sú týrané...žien...možno za dverami našich susedov...a ich problémy si nevšíma nikto...Len som chcela povedať,že zviera je zviera a človek je človek...
syrik
05.11.08,07:05
Na tvoje otázky najlepšie odpovie len veterinár.
Možno, že je téma nesprávne zaradená, ale myslím si, že my, ktorí sa staráme o zvieratká ťa chápeme. Odpoveď syrika považujem za dosť surovú a necitlivú. Každý, kto príde s problémom považuje ten svoj za dôležitý a strata zvieratka, na ktoré bola Lucka naviazaná je určite bolestná.
Liekom na túto stratu je - nový kocúrik.


Neviem,čo bolo na tej mojej odpovedi surové a necitlivé..to je proste realita...ale beriem,je to Tvoj názor...
Klimentová Viera
05.11.08,07:22
Medzi človekom a zvieraťom sa dokáže vytvoriť silné puto. Súhlasím s tvojim konštatovaním o sirotách, odhodených deťoch alebo týraných deťoch, ale v tomto prípade ide o naviazanosť napr. staršieho človeka na psíka, alebo mačičku, alebo človeka, ktorý rieši svoju osamelosť zvieratkom. Vytvoria si navzájom určitý citový vzťah.
Určite nesúhlasím s tým, že zvieratko má nahradiť dieťa, pokiaľ nie je problém v tom, že nemôžu mať deti! A že každý človek milujúci svoje zvieratká (možno jediného spoločníka) pociťuje bolesť pri ich strate. V tom som považovala tvoju odpoveď za necitlivú.
Bionda
05.11.08,07:51
ten Diazepam je absolutne nepochopiteľný a už vôbec pri nechutenstve, veď je to na upokojnenie (teda aspoň varianta pre ľudí) a nie na nechutenstvo- na to sú sirupčeky pre zvieratá, ktoré podporujú chuť k jedlu. Ten liek ho utlmil- určite nie podporil chuť k jedlu.
Zverolekárstvo je pre mňa vždy fascinujúce tým, že pacient nevie rozprávať a lekár by mal aj tak presne stanoviť čo mu je a pomôcť.
Ťažko ti už teraz pomôcť, ale chápem tvoje rozpoloženie a tvoj smútok, väzba , ktorá bola medzi tebou a tvojím kocúrom bola silná a ťažko teraz vyjadriť nejaké slová útechy, ktoré by ti pomohli, čas je silný liek.
20lucka201
05.11.08,08:03
Diazepan je nepochopiteľný.. a to, ako kocúrik na túto injekciu reagoval to bolo hrozné vidieť, chodil ako opitý človek.. Ja som presvedčená že táto injekcia "naštartovala" tento smutný proces..
4 zverolekári keď sa to dozvedeli, že akú injekciu mu pichli, ostali v šoku, že čo tam s chudáčikom stvárali.. fakt,nechapem,nik nechape a je tu milión otázok okolo smrti môjho miláčika..:mee: a isto tam aj zájdem aby mi to vysvetlili,že prečo..
Bionda
05.11.08,08:59
výrok: liečili stav, aký vtedy v tej dobe bol a ťažko sa dopracuješ k pravde, iba budeš " jatriť" svoje "rany na duši" . Ponaučenie si nesieš do budúcnosti : mať dobrého- odborníka nielen vlastného lekára ale aj veterinára pre svoje možno nové zvieratko, ktoré ti bude dobrým spoločníkom- hoci predchádzajúceho spomínať budeš.
Klimentová Viera
05.11.08,09:27
Aj ja si myslím, že nie je dobré jatriť ranu a pátrať po príčinách. Prežila som svoje s 12-ročným kocúrikom. Nebudem to opisovať - dlhý príbeh so smutným koncom. Tiež mu vet. čistil zúbky, lebo v tom vraj mohol byť problém (slabé srdiečko a už veľmi vysilený organizmus nezvládol narkózu) a nakoniec pitva ukázala, že to bol silný zápal žalúdka a opuch mozgu. Bolo to rovnako smutné ako u Lucky. Práve preto sú moje reakcie také spolucítiace.
20lucka201
05.11.08,09:58
Ja tiež ešte neviem či naozaj zájdem na tú kliniku.. Teraz to cítim tak, že musím, že to potrebujem pre ukľudnenie, lebo cítim a viem že neni to úplne,teda absolútne to neni "čisté" okolo tejto choroby a volačo veľmi zanedbali, alebo ich nezaujímal stav môjho kocúra.. to by som si tiež vedela predstaviť.. :(((
20lucka201
05.11.08,13:36
inak ďakujem krásne za pomoc, kus ste mi aj dodali energiu.. že som sa vyrozpravala..
babijanka
05.11.08,13:58
Nechápem keď si šla dať kocúrikovi odstrániť kameň, vtedy sa zvieratká predsa uspávajú. To znamená, že veter. lekár sa zameral na inú diagnózu - nechutenstvo, ale to sa nelieči upokojujúcimi prostriedkamy. Nechápem.......... A ešte by som rada reagovala na príspevok, že načo pomáhať zvieratm keď je toľko týraných detí. Máš síce pravdu, ale kto iný by mal pomôsť nemej tváry ?
Ninna
05.11.08,14:30
Veľmi zaujímavá téma vzhľadom na to že v TV beží zvieracia klinika. Lucka prosím Ťa mačička ako pacient má tiež svoju kartotéku do ktorej môžeš nazrieť?
syrik
06.11.08,05:37
Nechápem keď si šla dať kocúrikovi odstrániť kameň, vtedy sa zvieratká predsa uspávajú. To znamená, že veter. lekár sa zameral na inú diagnózu - nechutenstvo, ale to sa nelieči upokojujúcimi prostriedkamy. Nechápem.......... A ešte by som rada reagovala na príspevok, že načo pomáhať zvieratm keď je toľko týraných detí. Máš síce pravdu, ale kto iný by mal pomôsť nemej tváry ?

Tá posledná reakcia je asi na mňa...Opakujem,nemám nič proti zvieratam...tiež mi trhá srdce,keď vidím v TV nejaké týrané zvieratko...najradšej by som tomu majiteľovi urobila to isté...Nechcem tu načaň iný príklad,ale nedá mi...koľko interupcii sa vykonáva a kto by mal pomôcť nemej tvári??? človiečiku,ktorý sa nevie brániť?? Zatvárame si oči a pohoršujeme sa pred bilboardami znázorňujúcimi m´rtvy plod....a pritom je to realita...Koľko je opustených detí,ktoré taktiež sa nemôžu brániť....
20lucka201
06.11.08,06:21
neviem syriik prečo už zase dávaš príklady s ľudmi, ja nehovorím že mi je ľahostajné týranie detí,alebo aj interupcie. Interupcia je iná téma.. ale vo viacerých prípadoch akceptované /napr.siamské dvojčatá,alebo ťažká neliečiteľná choroba a pod.choroby/

Ty nevieš pochopiť moju bolesť !!!!!!, hoci maš papouška ale papagaje ľudom nedávajú lásku tak ako dávajú zvieratká ako mačky alebo aj psy. Papagáje nevieš objať, nevieš ich pobozkať, nevieš im žiadnou formou prejaviť svoju lásku a ani žiadnou formou nedostávaš od nich a nepociťuješ.. Veď tie pohľady, keď sa k tebe pritúlia a keď ťa chránia keď som chorá..

Takže ani nevieš o čom ja tu hovorím tak prosím už ma nesúď!!!!!!!!!!!!

A absolútne nesúhlasím!!!!
Bionda
06.11.08,06:25
syrik, nič v zlom - nehnevaj sa za to , že ti napíšem názor, ale zadala sa otázka a vyťahovať problém s deťmi nie je na mieste, zadávateľ sa chcel poradiť. Tak to ber aj ty. Rovnako by sa mohlo napísať niekomu s problémom napr. kolena (nikoho sa nechcem dotknúť a pod.), že sú aj horšie zdrav. problémy. Takže na mieste je tolerancia. Každý z nás rieši svoje problémy a v tej danej chvíli sú pre každého z nás ťažké a niečim čo narúša jeho normál.
Je treba , aby sme všetci boli tolerantní.
20lucka201
06.11.08,06:28
Babianka.. to nik mi už asi neodpovie na tieto otázky, že prečo mu dávali tie upokojujúce injekcie, to bolo totálne absurdné a nezodpovedné zo strany "zverolekárky". Ona mu nepomohla, ani nechcela, lebo ani nevedela asi, mam taký pocit že neni ona dobre, vysoko kvalifikovaná, lebo vždy, keď sme aj išli na kontrolu ona mojho kocúra ani nikdy neliečila vždy len tak "spoza dverí" len tak zďaleka, v jednej ruke injekcia /tá každoročná povinná/ a v druhej už čakala prachy. Ona proste asi choré zvieratká nevie liečiť len zdravé dopichať!
20lucka201
06.11.08,06:32
Ninna ináč aj zvieratká majú svoju kartotéku či také podobné, majú svoj preukaz kde sa zapíšu návštevy u zverolekára a zapíšu sa problémy aké majú alebo injekcie čo dostavali aj tie povinné samozrejme a aj výsledky a konštatovanie.
Ja som pri poslednej návšteve nič nenašla len výsledky KO a konštatovanie že je to chronické ľadvinové zlyhanie. Lenže on v ten deň tam bol celý deň a mal tam dostať infúzie,aspoň to tak tvrdili, lenže to neni uvedené čo presne dostal.. to by ma zaujímalo, aleee akú reakciu mal 2-3 dni, tak asi zase dostal diazepan, lebo zase chodil ako opitý, nevedel stáť a potom už stratil všetok síl..
20lucka201
06.11.08,07:10
syrik ešte k tvojmu príspevok chcem dodať : zviera je zviera a človek je človek

Nuž, niektoré zviera je oveľa cennejšie ako niektorí ľudia. Veď tí ľudia čo už ráno sú v krčme a si krásne popíjajú, nerobia lebo sa im nechce a my, z našich odvodov ich živíme. To je dobré?
Zvieratká si cenia aj to keď ich nežne pohladkáme a staráme sa o ne, ale títo "ľudia" sú len príživníci, a na Slovensku ich je čoraz viac a viac.
syrik
06.11.08,07:17
syrik ešte k tvojmu príspevok chcem dodať : zviera je zviera a človek je človek

Nuž, niektoré zviera je oveľa cennejšie ako niektorí ľudia. Veď tí ľudia čo už ráno sú v krčme a si krásne popíjajú, nerobia lebo sa im nechce a my, z našich odvodov ich živíme. To je dobré?
Zvieratká si cenia aj to keď ich nežne pohladkáme a staráme sa o ne, ale títo "ľudia" sú len príživníci, a na Slovensku ich je čoraz viac a viac.


No to je´úplne od veci príklad,ale máš pravdu...ok....ospravedlňujem sa...teraz tu vyzerám,ako keby som nenávidela zvieratá...čož nie je pravda...nemyslím si tiež,že papoušek nevie preukazovať lásku...koľko krát,keď mi zdochla andulka,alebo uletela,keď zabilo auto nášho kocúra,myslíš si,že mi nebolo do plaču?? Ja chápem Tvoju bolesť,len....nechajme to tak...
syrik
06.11.08,07:19
syrik, nič v zlom - nehnevaj sa za to , že ti napíšem názor, ale zadala sa otázka a vyťahovať problém s deťmi nie je na mieste, zadávateľ sa chcel poradiť. Tak to ber aj ty. Rovnako by sa mohlo napísať niekomu s problémom napr. kolena (nikoho sa nechcem dotknúť a pod.), že sú aj horšie zdrav. problémy. Takže na mieste je tolerancia. Každý z nás rieši svoje problémy a v tej danej chvíli sú pre každého z nás ťažké a niečim čo narúša jeho normál.
Je treba , aby sme všetci boli tolerantní.


ok beriem...ospravedlňujem sa...
Bionda
06.11.08,07:22
syrik, nevyzeras nijak, nikto nemame pravo sudit inych, ja som len chcela zabranit zbytocnym emociam z oboch stran- vzdy sa niekto prida, ci uz k tebe alebo k lucii . Je to zbytocne .
Dievcata pekny den.
Klimentová Viera
06.11.08,07:25
Chcela so pridať bodík, za toto pekné ospravedlnenie. Ale akosi som pozabudla, že bodíky sa dávajú len v odborných témach. Škoda, veď každý, kto sa dokáže ospravedlniť by si aj ten bodík zaslúžil.
pasuliatko
06.11.08,07:58
a prečo nie? vy isto nemate domáceho miláčika, tak ani neviete čo to je mať doma taký milý tvor.. sú oveľa chápavejší ako niektorí z nás, preto treba aj ich problémy brať vážne, veď si to zaslúžia!!!!

ano je to smutne, kocúrika je mi luto. mam psíka s podobnými problemami. skus skorej na nejaké zvieracie fórum napísať.
syrik
06.11.08,07:58
Chcela so pridať bodík, za toto pekné ospravedlnenie. Ale akosi som pozabudla, že bodíky sa dávajú len v odborných témach. Škoda, veď každý, kto sa dokáže ospravedlniť by si aj ten bodík zaslúžil.


ďakujem :)
20lucka201
06.11.08,08:34
dakujem pasuliatko.. a na to zvier.forum mam opisať svoj problem..? myslíš že by oni mi vedeli pomôcť? a so psíkom aké problémy máš?
Ninna
06.11.08,09:45
Chcem Vám napísať v súvislosti s týmto nepochopiteľným pichnutím Diazepanu: kamarátka odviezla dieťa na pohotovosť s laringitídou, pri prijatí neskôr do nemocnice keď tam chcela ostať jej oznámila primárka že aby šla domov lebo ho ide pichať jej sa budú ruky triasť a aj tak si ho prispia.
Tak že prečo sa tam čudujete je to bežný postup pri prijatí...
Proste krédo liečenia je kľud na lôžku ! Nezaujíma ich či s tým súhlasíte. Preto sa vyhýbam nemocniciam ako sa len dá.
syrik
06.11.08,10:13
Chcem Vám napísať v súvislosti s týmto nepochopiteľným pichnutím Diazepanu: kamarátka odviezla dieťa na pohotovosť s laringitídou, pri prijatí neskôr do nemocnice keď tam chcela ostať jej oznámila primárka že aby šla domov lebo ho ide pichať jej sa budú ruky triasť a aj tak si ho prispia.
Tak že prečo sa tam čudujete je to bežný postup pri prijatí...
Proste krédo liečenia je kľud na lôžku ! Nezaujíma ich či s tým súhlasíte. Preto sa vyhýbam nemocniciam ako sa len dá.


Lenže toto bol zo stran ylekárov bežný postup...dieťa bolo určite vystrašené..a ak mu šli robiť nejaké podrobnejšie vyšetrenie hrtanu,tak u dieťaťa iná možnosť nie je...či radšej by bola kamarátka rada,keby sa jej udusilo??? Niektoré veci treba nechať na lekárov...
Maňaska
06.11.08,10:25
Na chronické ľadvinové zlyhanie umrel :mee: kocúr menom Adrianko.:mee::mee::mee::mee::mee::mee:
Chcela by som sa Vás spýtať, podľa čoho sa dá zistiť, že ide o takúto vážnu chorobu?
........
Prosím pomôžte mi v hľadaní odpovedí na moje otázky.

Koľko rokov mal kocúr?
Ninna
06.11.08,10:32
Lenže toto bol zo stran ylekárov bežný postup...dieťa bolo určite vystrašené..a ak mu šli robiť nejaké podrobnejšie vyšetrenie hrtanu,tak u dieťaťa iná možnosť nie je...či radšej by bola kamarátka rada,keby sa jej udusilo??? Niektoré veci treba nechať na lekárov...
mimotemySyrik vôbec mu nešli robiť žiadne vyšetrenie išlo na infúzku bol večer / Naša nemocnica ani nedisponuje s takými zariadeniami aby robili cez deň nejaké vyšetrenie./Prispať si detských pacientov je bežná prax na detskom oddelení. Nie je toľko sestričiek na oddelení aby boli pri každej postieľke- a to je tiež nepochopiteľný krok.:eek:
20lucka201
06.11.08,10:35
11 rokov. To u mačiek nie je veľa lebo tie sa dožijú ak 18ky ak sú zdravučké..
syrik
06.11.08,10:42
Syrik vôbec mu nešli robiť žiadne vyšetrenie išlo na infúzku bol večer / Naša nemocnica ani nedisponuje s takými zariadeniami aby robili cez deň nejaké vyšetrenie./Prispať si detských pacientov je bežná prax na detskom oddelení. Nie je toľko sestričiek na oddelení aby boli pri každej postieľke- a to je tiež nepochopiteľný krok.:eek:


No ale určite muselo byť rozrušené...a k tým sestričkám...Ninna,niečo Ti poviem...ja som zdravotná sestra,aj keď už v tom obore nerobím...Všetci z príbuzných sa vždy tvária,že ich príbuzný je tam jediný...lenže nikto nevidí to,že na celé oddelenie,čo je cca 25 pacientov a z toho štvrťka úplne ležiacich(záleží od oddelenia) pripadá 1 SESTRA..a to By som každému dopriala zažiť,čo to je...máš robiť odbery,príklad...ne jednej izbe si Ti babka dáva dolu dróty z nohy(chirurgia),celé ruky od krvi,celá vyzlečená,vrieska a na opačnom konci oddelenia Ti odpadne v kúpeľni pacient...som zvedavá,ako by tí,čo majú stále nejaké pripomienky na sestry,čo by robili...a máš bohovskú zodpovednosť...si jendou nohou v base..za plat 10 v hrubom..tiež som tej babke musela dať na upokojenie niečo...veď ja som nemohla pri nej sedieť celú noc,keď tam mám ďaľších 24 ľudí...Lenže za toto môže štát a nie sestričky...
Ninna
06.11.08,11:01
No ale určite muselo byť rozrušené...a k tým sestričkám...Ninna,niečo Ti poviem...ja som zdravotná sestra,aj keď už v tom obore nerobím...Všetci z príbuzných sa vždy tvária,že ich príbuzný je tam jediný...lenže nikto nevidí to,že na celé oddelenie,čo je cca 25 pacientov a z toho štvrťka úplne ležiacich(záleží od oddelenia) pripadá 1 SESTRA..a to By som každému dopriala zažiť,čo to je...máš robiť odbery,príklad...ne jednej izbe si Ti babka dáva dolu dróty z nohy(chirurgia),celé ruky od krvi,celá vyzlečená,vrieska a na opačnom konci oddelenia Ti odpadne v kúpeľni pacient...som zvedavá,ako by tí,čo majú stále nejaké pripomienky na sestry,čo by robili...a máš bohovskú zodpovednosť...si jendou nohou v base..za plat 10 v hrubom..tiež som tej babke musela dať na upokojenie niečo...veď ja som nemohla pri nej sedieť celú noc,keď tam mám ďaľších 24 ľudí...Lenže za toto môže štát a nie sestričky...
mimotemyAkože v poriadku ja viem že na počet pacientov je žalostne málo sestier ale mamička tam chcela ostať a pomôcť im s jej dieťatkom možno práve preto aby ho neprispali.
A pointa je v tom že aj ten kocurik dostal diazepan aby bol kľudný a neotravoval a možno mu robili nejaké vyšetrenie:eek:
syrik
06.11.08,11:19
mimotemyAkože v poriadku ja viem že na počet pacientov je žalostne málo sestier ale mamička tam chcela ostať a pomôcť im s jej dieťatkom možno práve preto aby ho neprispali.
A pointa je v tom že aj ten kocurik dostal diazepan aby bol kľudný a neotravoval a možno mu robili nejaké vyšetrenie:eek:

Ty si načala túto tému...aby bol kľudný a neotravoval...pozri,ako si to vysvetliš,tak to budeš mať..znovu sa dostávame do situácie,že sa bude porovnávať kocúrik s človekom..ja už k tomu nemám čo povedať...sorry
Bionda
06.11.08,11:25
Súhlasím, byť generálom po vojne nemá zmysel....rozvíjať ďalšie debaty čo by bolo a čo mu vlastne bolo, ničomu nepomôže ani tomu úbohému zvieratku to život nevráti. Mohla si možno ešte dať spraviť pitvu, ale aj to ... čo by ti pomohlo, keby si zistila, že sa predchádzajúci lekári mýlili? Ani len ľudia nie sú odškodňovaní - ak sú poškodení a už vôbec si neviem predstaviť, akoby si im dokázala, že schybili.
20lucka201
06.11.08,11:36
Ninna,kocúrikovi nerobili žiadne vyšetrenie, len mu pichli injekciu a sme šli domov, proste sa vysrali na neho.. sorry že som sa škaredo vyjadrila..
20lucka201
06.11.08,11:40
ja pitvu už nechcem,už sme ho pochovali a nechcem ho už rušiť,nech už odpočíva v pokoji môj zlatíček..
legolas
06.11.08,12:29
Táto téma bola podľa mňa hodne pritiahnutá za vlasy,pretože Ty sa tu bavíš o smrti svojho kocúra ako by sa neviem čo extra stalo. Dobre že nezažaluješ zverolekára lebo Tvoj miláčik zomrel. Je to morbidné. Ja mám rád zvieratá, mám krásneho nem. ovčiaka, ale ak by mi uhynul tak proste kúpim si ďalšieho. Ale to som odbočil. Čo ak by Ti zomrela matka ako mne pred 7 mesiacmi, lekár ju liečil na ľahký zápal priedušiek, prešli 3 týždne a presne na Veľkonočnú nedeľu bola mŕtva, zomrela na embóliu pretože v nemocnici neskoro zistili že mala neviem odborný výraz takzvanú ružu/zápal v nohe/. Matku mi už nikto nenahradí.Navrhujem, aby sa takéto príspevky do porady už nedávali.
20lucka201
06.11.08,12:40
Dobre že nezažaluješ zverolekára lebo Tvoj miláčik zomrel.

počuj, tu sa nie o to jedná, že on zomrel, veď to je len moja bolesť a nie tvoja alebo iného, ale to,že oni spôsobili chybu, mýlili sa, a chcela som odpovede.
Bionda
06.11.08,12:47
Buďte prosím vás tolerantní. nikto neberie nikomu právo na názor, lucka buď taká milá a nereaguj už na žiadne príspevky mimo témy.
Ty legolas, si momentálne určite poznačený stratou- útočenie nevedie nikam ani tebe sa neuľaví, ak sa ti zdá príspevok nevhodný- nečítaj ho.
Nedržím nikomu stránku, ale ani jednému sa neuľaví ak bude útočný na toho druhého.
babijanka
06.11.08,13:54
Zlatý môj, nepleť tu prosím Ťa odchod na iný svet miláčika, t.j. kocúrika so smrťou človeka. Tu bola predsa zadaná téma úmrtia zvieratka. Prečo by to malo byť morbidné? Keď máš tak rád zvieratká ako to uvádzaš vo svojom príspevku, tak potom nechápem Tvoju odpoveď. Je to živý tvor a keď niekto nechápe jeho odchod tak sa mu snažme pomôsť. Keď niekto nevie pochopiť odchod človeka z tohoto sveta, taktiež sa mu budeme snažiť pomôsť aspoň slovne.
Maňaska
06.11.08,15:09
11 rokov. To u mačiek nie je veľa lebo tie sa dožijú ak 18ky ak sú zdravučké..
Nedá sa to tak jednoznačne povedať. My sme mali kocúra, ktorý za svoj 13-ročný život prekonal 4 operácie (syndróm močového mechúra). Možno naozaj prišiel jeho čas. Treba veriť, že ten Diazepam mu uľavil od bolesti. Viem ako ti asi je, lebo pohľad na trpiacu mačku je srdcervúci. Snaží sa skryť, je ticho, ale tie oči hovoria strašne veľa.....
legolas
06.11.08,16:40
Buďte prosím vás tolerantní. nikto neberie nikomu právo na názor, lucka buď taká milá a nereaguj už na žiadne príspevky mimo témy.
Ty legolas, si momentálne určite poznačený stratou- útočenie nevedie nikam ani tebe sa neuľaví, ak sa ti zdá príspevok nevhodný- nečítaj ho.
Nedržím nikomu stránku, ale ani jednému sa neuľaví ak bude útočný na toho druhého.

Pekný večer. Prečítal som si Tvoj názor, chcem len povedať, že ja v žiadnom prípade neútočím, len sa ma to dotklo porovnanie človeka so zvieraťom. Som veriaci muž a ona tam napíše"pochovali sme ho nech odpočíva v pokoji" Jej asi ešte nikto blízky nezomrel. To ma pohoršilo. Vieš ja sa snažím do porady ak viem poradiť, ale niekedy sa mi vidí, že niektoré príspevky nie sú na mieste. Aj teraz za môj názor tiež niekto reaguje tým, že mi dal -1 bod. Je to podľa Teba správne?
20lucka201
06.11.08,18:22
Legolas: dotkli ma tvoje výroky, že nech si kúpim nové,ved čo to bolo len zviera! nie? /tak si to napísal ako keby zvieratká boli len kus handry, že keď sa to opotrebí tak to vyhodíme a kúpim si nové a lepšie a krajšie alebo také isté/
Ja som moju mačku nemala len tak z luxusu alebo kvôli tomu aby som sa nenudila alebo len tak na frajeriny ako niekto kto má psa len kvôli tomu aby machroval a že má veľkého psa.... neviem či pochopíš čo hovorím.

A to,že nech odpočíva v pokoji neviem prečo ťa to tak pobúrilo, ja si to myslím takto, a miláčkovia zvierat tiež..určite áno..
legolas
06.11.08,18:48
Ninna,kocúrikovi nerobili žiadne vyšetrenie, len mu pichli injekciu a sme šli domov, proste sa vysrali na neho.. sorry že som sa škaredo vyjadrila..
Ja zasa som Ti dal -1 bod za neslušné vyjadrenie hoci si sa ospravedlnila
mysimis
06.11.08,18:51
Legolas i 20lucka201, prosím Vás prestaňte na seba útočiť, nevedie to k vyriešeniu zadaného problému.
20lucka201
06.11.08,18:59
Ja viem, že to nevedie k ničomu, ale vieš, nemám rada, resp.neznášam keď ma niekto súdi bezdôvodne a bez toho či ma poznal a poznal všetko okolo mojej problematiky. :cool:
mysimis
06.11.08,19:03
Luci, ja viem čo asi prežívaš.......ale týmto "konfliktom", ktorý tu rozoberáme nepomôžeme Tvojmu kocúrikovi......
Legolas a Teba prosím, aby si zobral /a/ na vedomie aj názory iných a nezabúdajme na slovíčka tolerancie......
bonita
06.11.08,20:38
Lucka, ak ti to stale vrta v hlave, odporucam ist na tu kliniku a spytat sa, co mu davali, na co ho vlastne ten posledny raz liecili a ako prisli k zaveru, ze to bolo ladvinove zlyhanie. Udaje o liecbe maju urcite ulozene v pocitaci. Pytaj sa ich kludne, nie utocne. Nech ti to vysvetlia hocijako, jedno vezmi do uvahy, ze vet. medicina nie je ani zdaleka tak daleko ako ludska, ze zvierata nemozu povedat kde ich boli / ak to nie je zvonka a nereaguju na dotyk/ a ze tiez nie je vela kvalitnych veterinarov, lebo zial nemaju dostatocnu prax s domacimi zvieratami. Chapem tvoju lutost za oblubenym zvieratom a videla som mnozstvo ludi - aj muzov, ktori prisli s usmrtenym psikom od veterinara, dat ho do kafilerie a so slzami v ociach. Mat rad zivu bytost, nie je hanba, ani plakat za nou. Ti nasi stvornozci su jedine tvory, ktore nam davaju lasku bez bocnych umyslov.
Syrik - porovnavat ludi a zvierata nie je namieste. Len jedna poznamka k tomu - je velmi vela organizacii na pomoc ludom, vsetkych druhov, ale velmi malo na ochranu zvierat. A prave preto niektori ludia - organizacie musia napravat to, co popachali na zvieratach ludia.
Legolas - mne zomrela mama zo dna na den, su to uz styri roky, pred rokom mi zomrela NO sucka, ktoru som milovala a nikdy ma nenapadlo porovnavat tieto dve umrtia. Clovek sa nikdy nevyrovna so stratou rodica, hlavne ak to bolo nahle a mozno aj zbytocne. Ale este stale neviem zabudnut ani na moju fenu / tiez predcasna smrt/ , no dala by som prednost navratu mamy , samozrejme a myslim, ze ani aj lucka si uvedomuje rozdiel medzi clovekom albo zvieratom. A povodna otazka sa tykala ale len zvierata.

Inak pri zlyhani ladvin, by som cakala, ze zviera prestane mocit.
Maňaska
06.11.08,20:49
Inak pri zlyhani ladvin, by som cakala, ze zviera prestane mocit.

Áno, spomínala som vyššie, že náš Murko mával syndróm močového mechúra, čo sa stáva u kastrovaných kocúrov. Zanedbaná liečba môže viesť k úplnému zlyhaniu ľadvín. Ten syndróm sa však prejavuje tak, že kocúr často a dlho "močí" ale sú to len kvapky. Môže pri tom od bolesti aj mňaukať.
syrik
07.11.08,05:42
Viete,v čom tu bola najväčšia chyba?? V zadaní zlého názvu témy...Keby bol názov výstižný,ku konfliktom tu nemuselo ani dôjsť,lebo koho to nezaujíma,si na to neklikne...
20lucka201
07.11.08,06:41
Inak pri zlyhani ladvin, by som cakala, ze zviera prestane mocit.

On práve naopak, nemal žiadne problémy s močením. On veľa pil ale aj veľa chodil cikať. A pritom nerozmýšlal, že by ho bolelo, alebo dačo také. Nebolo na ňom vidieť, že by sa trápil..
20lucka201
07.11.08,06:44
Viete,v čom tu bola najväčšia chyba?? V zadaní zlého názvu témy...Keby bol názov výstižný,ku konfliktom tu nemuselo ani dôjsť,lebo koho to nezaujíma,si na to neklikne...

No možno som dala zlý názov,ale hneď v prvej vete mam uvedené že sa tu jedná o kocúrika.
syrik
07.11.08,06:52
Lucka,ospravedlňujem sa Ti za to,že som na Teba tak útočila...Ono možno je to tým,že ja mačky moc nemusím...Chcem Ti dať len jednu radu...myslenú v dobrom...Neviem,koľko máš rokov,ale ak budeš plánovať miminko,zadováž si radšej psíka...mačky prenášajú dosť nebezpečné ochorenia a moja kamarátka by Ti o tom vedela rozprávať...Jej mama od mačky v tehotenstve dostala toxoplazmózu...kamarátka too "zdedila"..má to od narodenia,hoci ona sama do styku s mačkou neprišla...a hrozí jej,že nebude schopná donosiť dieťa alebo sa jej narodí slepé..je to myslené vážne v dobrom...sú to zlaté zvieratá, ale pre ženy v produktívnom veku dosť nebezpečne...
20lucka201
07.11.08,08:07
Syrik, všetko je v pohode.. ja som tiež dosť citlivo reagovala,hoci som nemala..

Inač ďakujem za radu, a tá choroba je vážne taká krutá.. už som o nej počula, a je naozaj rizikové mať mačku, a predsa veľa z nás to riskne..
babijanka
07.11.08,09:37
Ahojte poraďáci,
už sme sa vyrozprávali k tejto téme , ba aj jeden druhého poosočoval a zároveň sa ospravedlnil.
Takže na záver, buďme k sebe tolerantní, človek k človeku, človek k zvieratku a k prírode. Prejavujme viac lásky tomu, kto ju najviac potrebuje, nehanbime sa ju prejaviť a uvidíte, že svet okolo nás bude oveľa krajší a nám, ktorí milujeme sa to vráti dvojnásobne.
syrik
07.11.08,09:52
Ahojte poraďáci,
už sme sa vyrozprávali k tejto téme , ba aj jeden druhého poosočoval a zároveň sa ospravedlnil.
Takže na záver, buďme k sebe tolerantní, človek k človeku, človek k zvieratku a k prírode. Prejavujme viac lásky tomu, kto ju najviac potrebuje, nehanbime sa ju prejaviť a uvidíte, že svet okolo nás bude oveľa krajší a nám, ktorí milujeme sa to vráti dvojnásobne.


Ak výmenu názorov považuješ za osočovanie,tak potom sorry...
peto111
07.11.08,10:19
V tomto sa jednoznacne postavim za syrika. Autorka schvalne nedala do nazvu temy, ze sa jedna o kocura. Nazov temy vyzera velmi vazne, a kazdy si automaticky mysli, ze niekomu (myslim clovekovi) zlyhali ladviny a potrebuje surne help. Ale naraz zisti, ze ide o nejakeho kocura... ani sa nedivim, ze zareaguje ako syrik. Ja som zareagoval rovnako. Poprosim autorku, nech da do nazvu prispevku, ze sa jedna o domaceho mazlicka, cim zabezpeci, ze vela ludi co o riesenie problemov domacich mazlickov nema zaujem, tuto temu nebude citat.
babijanka
07.11.08,10:24
Myslela som tým, skrátka, že reakcia niektorých poraďákov bola taká, aká bola "osočovanie" - možno nesprávny výraz, ale bolo tu veľa proti, myslela som tým vyjadrenia k zadanej téme - zvieratkám. Ale ozaj,nechaj me to už tak, trvám na svojom predchádzajúcom príspevku, teda: veľa lásky..............veľa lásky !!!
babijanka
07.11.08,10:35
V tomto sa jednoznacne postavim za syrika. Autorka schvalne nedala do nazvu temy, ze sa jedna o kocura. Nazov temy vyzera velmi vazne, a kazdy si automaticky mysli, ze niekomu (myslim clovekovi) zlyhali ladviny a potrebuje surne help. Ale naraz zisti, ze ide o nejakeho kocura... ani sa nedivim, ze zareaguje ako syrik. Ja som zareagoval rovnako. Poprosim autorku, nech da do nazvu prispevku, ze sa jedna o domaceho mazlicka, cim zabezpeci, ze vela ludi co o riesenie problemov domacich mazlickov nema zaujem, tuto temu nebude citat.

To hádam nemyslíš vážne, je to tiež len živý tvor a pri zadávaní témy, keď si ju lepšie prečítaš, zistíš o čo tu vlastne ide. Ináč,či je to zlyhanie u človeka alebo zvieratka, myslím si že problematika je veľmi podobná. Takže určite zadávateľka témy to neurobila naschvál. Prajem jej aby si našla do budúcna ďaľšieho štvornohého miláčika s ktorým bude šťastná a jej miláčik tiež!
syrik
07.11.08,11:00
V tomto sa jednoznacne postavim za syrika. Autorka schvalne nedala do nazvu temy, ze sa jedna o kocura. Nazov temy vyzera velmi vazne, a kazdy si automaticky mysli, ze niekomu (myslim clovekovi) zlyhali ladviny a potrebuje surne help. Ale naraz zisti, ze ide o nejakeho kocura... ani sa nedivim, ze zareaguje ako syrik. Ja som zareagoval rovnako. Poprosim autorku, nech da do nazvu prispevku, ze sa jedna o domaceho mazlicka, cim zabezpeci, ze vela ludi co o riesenie problemov domacich mazlickov nema zaujem, tuto temu nebude citat.

ďakujem Peťo...už som si myslela,že idem sama proti davu...:---
20lucka201
07.11.08,11:31
Nazov temy vyzera velmi vazne, a kazdy si automaticky mysli, ze niekomu (myslim clovekovi) zlyhali ladviny a potrebuje surne help. Ale naraz zisti, ze ide o nejakeho kocura...

Hneď v úvode je uvedené že sa tu nejedná o niekoho ale o kocúra, tak prečo si to celé prečítal? A nemohol si naraz zistiť,keďže to hneď na začiatku je "odhalená pravda"
Proste nereaguj, nečítaj a bodka!
Mimochodom ide o vážnu chorobu, resp.išlo, chcela som sa poradiť a nie to,aby na mňa poniektorí útočili, ktorí nevedia prehltnúť, že sa tu jedná o zvieratko.
peto111
07.11.08,19:57
Hneď v úvode je uvedené že sa tu nejedná o niekoho ale o kocúra, tak prečo si to celé prečítal? A nemohol si naraz zistiť,keďže to hneď na začiatku je "odhalená pravda"
Proste nereaguj, nečítaj a bodka!
Mimochodom ide o vážnu chorobu, resp.išlo, chcela som sa poradiť a nie to,aby na mňa poniektorí útočili, ktorí nevedia prehltnúť, že sa tu jedná o zvieratko.

Ja som si to cele necital. Precital som prvu vetu a mal som dost. Ze kocur zomrel!!! Poviem ti uprimne, co si myslim. Prisla si sa sem vyplakat, aby ta ostatni polutovali. To je v poriadku, ja nic proti tomu nemam. Vyrozpravat sa pomoze. Tak proste daj do nazvu temy, ze ide o ladvinove zlyhanie kocura a mas po probleme, prijdu ta sem polutovat ludia s domacimi milacikmi a vsetko bude v poriadku. To je take tazke urobit?
A syrik, niesi jedina, neboj. ;-)