asined1
04.11.08,21:19
Vie niekto z vás,či je informácia o tom,že od 1.11.2008 sú povinné zimné pneu. pri ceste do Rakúska pravdivá?
evina
04.11.08,20:21
Vie niekto z vás,či je informácia o tom,že od 1.11.2008 sú povinné zimné pneu. pri ceste do Rakúska pravdivá?

Áno je
Excise Duty
04.11.08,20:29
Ale nie bezpodmienečne, len ak je sneh, nepravidelná snehová pokrývka alebo poľadovica. Takže v týchto naších končinách to nebude až také hrozné, je to ekvivalent, toho, čo by malo platiť u nás.
Aby som netáral do vetra, tu sú dva linky:

http://stellaservis.sk/rady.php?id=_0editable/rady/pneumatiky_v_rakusku_11_2008/rada

http://www.oeamtc.at/index.php?type=article&id=1127991&menu_active=0194
evina
04.11.08,20:39
jelalim
13.04.09,11:19
Zajtra idem do rakuska, uz som prezul na letne (ved je vonku 24st), mam ich na zajtra prezut na zimne? Plati este v rakusku ze do 15.4 treba mat zimne?
Musim mat zimne na vsetkych kolesach?

Kde je o tom viac?
Excise Duty
13.04.09,11:45
Zajtra idem do rakuska, uz som prezul na letne (ved je vonku 24st), mam ich na zajtra prezut na zimne? Plati este v rakusku ze do 15.4 treba mat zimne?
Musim mat zimne na vsetkych kolesach?

Kde je o tom viac?
Pozri si príspevok č. 3.
Barbara
13.04.09,12:40
Zajtra idem do rakuska, uz som prezul na letne (ved je vonku 24st), mam ich na zajtra prezut na zimne? Plati este v rakusku ze do 15.4 treba mat zimne?
Musim mat zimne na vsetkych kolesach?

Kde je o tom viac?


presne tuším predvčerom bolo v TN, že v Rakusku musia mať do 15.4 zimné pneu, lebo ináč hrozí pokuta:cool:
Excise Duty
13.04.09,13:33
presne tuším predvčerom bolo v TN, že v Rakusku musia mať do 15.4 zimné pneu, lebo ináč hrozí pokuta:cool:
Aj v Rakúsku platí to, čo hovorí zákon a nie to, čo povedali v slovenskej súkromnej televízii. Predpisy je treba čítať vždy celé a nie iba ich časti vytrhnuté z kontextu. Príspevku č. 3 som pripojil odkazy na dva linky, z ktorých je jasné, že v Rakúsku musia osobné autá, osobné auta z ľahkým alebo ťažkým prívesom a malé nákladné autá s hmotnosťou do 3,5 tony, pre ktorých vedenie platí vodičský preukaz skupiny B mať v období od 1. novembra do 15. apríla v zimných podmienkach zimné pneumatiky. Zimnými podmienkami sa rozumejú súvislá snehová pokrývka, rozjazdený sneh (čľapkanica) a poľadovica. Druhou možnosťou je jazda s letnými pneumatikami, avšak s použitím zimných reťazí na hnacej náprave, to je však dovolené iba pri súvislej alebo takmer súvislej snehovej pokrývke a súvislej poľadovici. V prípade jazdy s letnými pneumatikami v zimných podmienkach môže byť uložená pokuta 35 € a v prípade ak došlo k ohrozeniu iných účastníkov cestnej premávky, môže byť teoreticky uložená pokuta až do výšky 5 000 €. Momentálne už ani v Rakúsku žiadne zimné podmienky nehrozia, snáď jedine vo vysokohorskej oblasti Álp, takže smelo do Rakúska aj s letnými pneumatikami.