Monika78
05.11.08,05:34
Dobrý deň kolegovia, vie mi niekto postúpiť info o tom, že po 1. januári 2009 sa budú pracujúcim dôchodcom krátiť dôchodky z dôvodu že pracujú?
Máme zamestnanú dôchodkyňu ktorá pracuje od 3.11.2008 a dôchodok má priznaný od 16.9.2008. Potrebovala by som poradiť či niekto nevie o tom niečo prípadne poslať číslo zákona. ďakujem
Monika78
05.11.08,05:07
Nemyslela som premenenie dôchodku na konverzný kurz ak som správne pochopila odpoveď. Mne ide o krátenie xy percent z dôchodku pre pracujúceho dôchodcu. a info sa šíri zo štátnej správy, preto som reagovala...
Monika78
05.11.08,05:43
Mestský úrad v okrese TN. takže preto. Skrátka rozpráva sa, že dôchodkyne ktoré čerpajú dôchodok a zároveň pracujú na uvedenom úrade budú sa im vraj krátiť dôchodky kvôli tomu že pracujú tak hromadne ku konca roka odchádzajú... Tak je na tom teda niečo, alebo je to len jedna babka povedala...
Chobot
05.11.08,11:22
Mestský úrad v okrese TN. takže preto. Skrátka rozpráva sa, že dôchodkyne ktoré čerpajú dôchodok a zároveň pracujú na uvedenom úrade budú sa im vraj krátiť dôchodky kvôli tomu že pracujú tak hromadne ku konca roka odchádzajú... Tak je na tom teda niečo, alebo je to len jedna babka povedala...

Skôr si myslím, že má niekto záujem, aby sa uvoľnili pracovné miesta po pracujúcich dôchodcoch pre novú generáciu. :D
olga88
05.11.08,12:57
Skôr si myslím, že má niekto záujem, aby sa uvoľnili pracovné miesta po pracujúcich dôchodcoch pre novú generáciu. :D

Myslim si, ze v statnej sprave by dochodcovia nemali pracovat. Treba uvolnit miesta mladym. Ak dochodca chce pracovat, tak v sukromnej sfere. V tej statnej sa vela nenarobia, inak by isli na dochodok.
Zoltán Kovács
05.11.08,12:58
Myslim si, ze v statnej sprave by dochodcovia nemali pracovat. Treba uvolnit miesta mladym. Ak dochodca chce pracovat, tak v sukromnej sfere. V tej statnej sa vela nenarobia, inak by isli na dochodok.

Štátnou sférou je napríklad aj školstvo. Podľa teba kto by účil na školách, keby tam neboli učitelia - dôchodcovia?