Barbara
05.11.08,06:12
anketu pridať neviem, teda som to ešte ani neskúšala, ale videla som, že p. Mihál má v podpise, že " som za zrušenie " oddychových" tém .

Teda chcela by som navrhnúť, aby sa dala anketa, či zrušiť, alebo nezrušiť oddychové témy. ja rozhodne som za vyčistenie Porady a preto by som privítala túto anketu a podľa toho sa Richard nech rozhodne.

ale ja byť na jeho mieste jednoducho by som ich zrušila tie témy, vyčistila Poradu a tečka:---

neviem či je tá anketa dobrý nápad, ale ma to napadlo keď som tú vetu čítala v podpise p. Mihála.
Zoltán Kovács
05.11.08,05:19
Podľa mojej skromnej mienky oddychové témy netreba rušiť. Stali sa súčasťou porady. Ak niekto si nevie udržať svoje emotívne prejavy, nech tam nechodí. A ak prípadne sa v takýchto témach prejaví člen s nízkou hranicou tolerantnosti k inakosti, iným názorom, taktiež netreba ich sledovať. Tečka. :---
Barbara
05.11.08,05:23
Podľa mojej skromnej mienky oddychové témy netreba rušiť. Stali sa súčasťou porady. Ak niekto si nevie udržať svoje emotívne prejavy, nech tam nechodí. A ak prípadne sa v takýchto témach prejaví člen s nízkou hranicou tolerantnosti k inakosti, iným názorom, taktiež netreba ich sledovať. Tečka. :---



áno aj s tým súhlasím, že všetky zrušiť netreba
willma
05.11.08,05:32
na inom mieste som dala návrh, aby sa oddychové témy presunuli tak ako DRAK a trebárs aj spoplatnili, kto bude chcieť tak si tam cestu nájde. Aj keď z druhej strany sa domnievam, že rýpači sa nájdu vždy a všade.
imino
05.11.08,05:57
Zrusit oddychove temy??????????? Mate doma vsetkych po hromade??????????? A keby vam niekto navrhol zrusit celu Poradu????????????????

Som absolutne proti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Porada je jedina stranka, kde sa chodim odreagovat, zrelaxovat a stretavat sa z neznamymi dobrymi ludmi na dialku (a nie som sam!!!!!!!!!!!!). A hlupakov si nevsimam a necitam ich!!!!!!! ;)

Na druhej strane, suhlasim s upratovanim, na to su administratori a moderatori, aby drzali vsetko na uzde. Poznam aj take stranky, kde admini a moderatori velmi striktne dbaju na poriadok (napr. Fony.sk), nespratnikom zamknu pristup, nevhodne temy zamykaju, duplicitne spajaju alebo mazu a pod. TO SA MOZE (U)ROBIT AJ TU. Je to na adminoch a moderatoroch. Ale pokial chce niekto presadit TOTALNE ZRUSENIE oddychoviek, tak potom aj tato debata ja zbytocna...............!!!!!!!!!!!!!!

Mimochodom, vsetkym ludom, nielen dobrej vole, zelam uprimne a zo srdca PEKNY A POHODOVY DEN!!!!! :):):):):):):):):):):):):):)

A nech aj zajtra a pozajtra a..... mam NIE IBA JA prist kam zrelaxovat. ;)
Bastian
05.11.08,05:59
anketu pridať neviem, teda som to ešte ani neskúšala, ale videla som, že p. Mihál má v podpise, že " som za zrušenie " oddychových" tém .

Teda chcela by som navrhnúť, aby sa dala anketa, či zrušiť, alebo nezrušiť oddychové témy. ja rozhodne som za vyčistenie Porady a preto by som privítala túto anketu a podľa toho sa Richard nech rozhodne.

ale ja byť na jeho mieste jednoducho by som ich zrušila tie témy, vyčistila Poradu a tečka:---

neviem či je tá anketa dobrý nápad, ale ma to napadlo keď som tú vetu čítala v podpise p. Mihála.

Richard nikdy nezruší oddychové témy, vie prečo. Aj keby sa tu našlo pár takých, ktorí by to privítali. Ale určite sa tu ozvú práve tí, ktorí často nenápadne provokujú a vypisujú do tém aj keď v podstate nič nehovoria...:)

Barbara si za vyčistenie porady? Ale veď Ty sama sem pridávaš často zbytočné poznámky... tak prečo používaš také silné slová?



áno aj s tým súhlasím, že všetky zrušiť netreba
:)
Gabi03
05.11.08,06:05
Podľa mojej skromnej mienky oddychové témy netreba rušiť. Stali sa súčasťou porady. Ak niekto si nevie udržať svoje emotívne prejavy, nech tam nechodí. A ak prípadne sa v takýchto témach prejaví člen s nízkou hranicou tolerantnosti k inakosti, iným názorom, taktiež netreba ich sledovať. Tečka. :---

A ja som práve pre udržanie oddychových práve kvôli zvýraznenému. :D Napr. taká téma Čo sa mi stalo, potešilo, ... sa tam vyrozprávam a je mi dobre. A takéto svoje emotívne prejavy potom už nemusím "nosiť" do odborných tém. :rolleyes:;):D
Liptáčik
05.11.08,06:10
Tiež nie som za zrušenie oddychových tém. Na Porade si nájdem nielen odbornú radu, ale aj oddych a relax. No a to, čo mi nesedí, si jednoducho nevšímam.:---
Barbara
05.11.08,06:21
Barbara si za vyčistenie porady? Ale veď Ty sama sem pridávaš často zbytočné poznámky... tak prečo používaš také silné slová?



:)



áno Bastian, máš pravdu, som nedokončila tú moju myšlienku, mala som na mysli také témy ako CCCC, a gratulácie a podobné, že zrušiť netreba.

p.s. a už zase nezačni rýpať:D, lebo práve kvôli takým ako si ty, je tu neporiadok:Dlebo každého len poúčaš.;) a vzniknú zbytočné prestrelky .
bola som doteraz ticho, ale teraz si ma vyprovokoval. práve ty si jeden z tých nickov, ktorý tu vyvoláva konflikty. však si spomeň na niektoré témy
ja viem nemala som sa nechať vyprovokovať, ale vlastne prečo by som nemohla napísať môj názor:rolleyes:

ale už zmizím,

áno pridala som tú tému na základe toho, že som to čítala v podpise p. Mihála. ale to sa už opakujem.

prepáčte keď som s tým niekoho dotkla.
Olice
05.11.08,06:31
áno Bastian, máš pravdu, som nedokončila tú moju myšlienku, mala som na mysli také témy ako CCCC, a gratulácie a podobné, že zrušiť netreba.

p.s. a už zase nezačni rýpať:D, lebo práve kvôli takým ako si ty, je tu neporiadok:Dlebo každého len poúčaš.;) a vzniknú zbytočné prestrelky .
bola som doteraz ticho, ale teraz si ma vyprovokoval. práve ty si jeden z tých nickov, ktorý tu vyvoláva konflikty. však si spomeň na niektoré témy
ja viem nemala som sa nechať vyprovokovať, ale vlastne prečo by som nemohla napísať môj názor:rolleyes:

ale už zmizím,

áno pridala som tú tému na základe toho, že som to čítala v podpise p. Mihála. ale to sa už opakujem.

prepáčte keď som s tým niekoho dotkla.
:)Prepáč, ale teraz sa musím pousmiať, veď v podpise máš, že na príspevky provokačného a politického charakteru nereaguješ, tak prečo si zareagovala, keď Ťa vyprovokoval:);):rolleyes:.
Bastian
05.11.08,06:33
áno Bastian, máš pravdu, som nedokončila tú moju myšlienku, mala som na mysli také témy ako CCCC, a gratulácie a podobné, že zrušiť netreba.

p.s. a už zase nezačni rýpať:D, lebo práve kvôli takým ako si ty, je tu neporiadok:Dlebo každého len poúčaš.;) a vzniknú zbytočné prestrelky .
bola som doteraz ticho, ale teraz si ma vyprovokoval. práve ty si jeden z tých nickov, ktorý tu vyvoláva konflikty. však si spomeň na niektoré témy
ja viem nemala som sa nechať vyprovokovať, ale vlastne prečo by som nemohla napísať môj názor:rolleyes:

ale už zmizím,

áno pridala som tú tému na základe toho, že som to čítala v podpise p. Mihála. ale to sa už opakujem.

prepáčte keď som s tým niekoho dotkla.

Hlavne sa ukľudni... To ťa vyprovokovali moje slová že aj ty tu pridávaš zbytočné poznámky? Jednoducho sa mi zdali tvoje slová o "vyčistení porady" trocha prisilné, to je všetko.

O mojom pôsobení tu na porade mi nemusíš písať... Ja tu nikoho nepoúčam a na nič sa tu nehrám... nikdy sa tu nepasujem na nejakého hrdinu. Iba narovinu poviem čo si myslím. Čo sa tu o všetkých nedá povedať. Je tu viac takých, čo svoje plachty nasmerujú tam, odkiaľ vietor fúka.:)


Usmievam sa keď čítam takéto alibistické a falošné reči:

áno Bastian, máš pravdu, som nedokončila tú moju myšlienku, mala som na mysli také témy ako CCCC, a gratulácie a podobné, že zrušiť netreba.
Výhovorky, vysvetlovanie, točenie... imochodom máš nejaký meter, ktorým budeš vedieť zmerať kde je hranica toho čo je ešte CCCC?


p.s. a už zase nezačni rýpať, lebo práve kvôli takým ako si ty, je tu neporiadoklebo každého len poúčaš. a vzniknú zbytočné prestrelky .
Vytváranie zdania - klasika... chúďatko zase niekto rýpe... nachádzaš vinníka, kvôli ktorému sú tu prestrelky, kto tu robí neporiadok, kto rýpe :)



bola som doteraz ticho, ale teraz si ma vyprovokoval. práve ty si jeden z tých nickov, ktorý tu vyvoláva konflikty. však si spomeň na niektoré témy.
Hrdinka moja :) doteraz si bola ticho. Zase klasika - nachádzaš vinníka...


ja viem nemala som sa nechať vyprovokovať, ale vlastne prečo by som nemohla napísať môj názor .
Ja viem si fajn baba, len ja som ťa vyprovokoval. Ale čím? Že som si dovolil napísať, že berieš prisilné slová do úst... Ty nie si tá pravá na vyčistenie porady... Na to je tu Richard.



ale už zmizím, .
Prečo chceš zmiznúť? Kľudne tu zostaň. Prečo píšeštakéto?



áno pridala som tú tému na základe toho, že som to čítala v podpise p. Mihála. ale to sa už opakujem.
Nič nemusíš vysvetlovať - všetci vieme že si fajn baba :)



prepáčte keď som s tým niekoho dotkla.
Nemaj bojáž nikoho si sa nedotkla;)
ola
05.11.08,06:42
Myslím si:
Ak aj má pán Mihál v podpise /a taktiež sa tým aj prezentoval v inej téme/,že oddychové témy treba zrušiť, je to len a len jeho názor a tým podpisom ho /ten názor/ chce len zviditeľniť.
Ale to neznamená, že celá Porada s tým musí súhlasiť.

V konečnom dôsledku, ak sa admin tejto stránky rozhodne, že ich zruší, my ostatní to budeme musieť rešpektovať a bude len na nás,či sem budeme aj naďalej chodiť, alebo nie :)
Dav
05.11.08,06:46
Aha, teraz sa hádame, ako byť tolerantní?:eek::mee:
sway
05.11.08,06:49
áno Bastian, máš pravdu, som nedokončila tú moju myšlienku, mala som na mysli také témy ako CCCC, a gratulácie a podobné, že zrušiť netreba.

p.s. a už zase nezačni rýpať:D, lebo práve kvôli takým ako si ty, je tu neporiadok:Dlebo každého len poúčaš.;) a vzniknú zbytočné prestrelky .
bola som doteraz ticho, ale teraz si ma vyprovokoval. práve ty si jeden z tých nickov, ktorý tu vyvoláva konflikty. však si spomeň na niektoré témy
ja viem nemala som sa nechať vyprovokovať, ale vlastne prečo by som nemohla napísať môj názor:rolleyes:

ale už zmizím,

áno pridala som tú tému na základe toho, že som to čítala v podpise p. Mihála. ale to sa už opakujem.

prepáčte keď som s tým niekoho dotkla.

....absolútne nemizni ;), každý má svoj názor a je dôležité ho počúvať a tolerovať, ja osobne som PROTI zrušeniu spomenutých tém, lebo mi je tu dobre !!! :):):)
Paula
05.11.08,06:58
Nič netreba zrušiť. Tak ako si vytvorili svoj klub (CCCC) tí, ktorí sa vo svojej téme vedia vzájomne pohladiť, môžu si tí, ktorí túžia po hádkach, vytvoriť klub svoj a vytvoriť si tému s názvom napr. "Poďme sa aj dnes hádať a urážať" ...do podpisu si môžu pridať "slušniakom vstup zakázaný";)

P.S.: Ja idem pracovať:)
Barbara
05.11.08,06:59
:)Prepáč, ale teraz sa musím pousmiať, veď v podpise máš, že na príspevky provokačného a politického charakteru nereaguješ, tak prečo si zareagovala, keď Ťa vyprovokoval:);):rolleyes:.


:) :)
Melnick
05.11.08,07:04
Aha, teraz sa hádame, ako byť tolerantní?:eek::mee:
A znova téma, kde ja poviem NIEČO, ale ONA so mnou súhlasiť nebude, ale s ŇOU bude súhlasiť ONA, ale ONA nemá rovnaký názor ako ON ,preto mu ho iná ONA vyvráti , no JEHO sa zastane ON aj s ŇOU, ale ich názor vadí JEJ aj JEMU.......... a mohla by som tu takto zaplniť celú stránku:o
Tinika
05.11.08,07:13
Na túto stránku som začala chodiť kvôli vedomostiam a odborným témam, ale postupne som si obľúbila aj rôzne "oddychovky" a dnes si poradu bez nich neviem predstaviť. Fakt, keď mám trocha času v praci alebo doma, moja prvá cesta je sem pozrieť čo nové, neviem aké presne oddychovky chcete zrušiť, či pre Vás ej oddychovka aj téma stavba, domácnosť a pod. Lebo tam nájde každý aj veľa užitočných rád a nápadov. Takže ja som jednoznačne proti zrušeniu. A čo sa týka, "určitých" ľudí, ja si ich tiež nevšímam, takí si vždy nádju sposob ako znepríjemnovať život ostatných, asi sa v tom vyžívajú a podľa mna sú to zakompexovaní, opustení a neviem aký ľudia. Tak asi toľko moj nazor.
aksas2
05.11.08,07:13
ja som proti zrušeniu oddychových tém, vždy si tu oddýchnem hlavne keď čítam výroky detí:)
janomila
05.11.08,07:21
Tiež pridávam svoj názor. Nechápem, prečo by sme mali zrušíť oddychovky. Je pravda, že niektoré témy vyvolávajú dosť vášnivé reakcie, ale to je predsa všade tak. Nielen na porade. V živote stretávame denno-denne netolerantných ľudí a niekedy sa aj sami necháme vyprovokovať k neadekvátnej reakcii. dôležité je, ako sa k tomu dokážeme postaviť.
Apropos, mila Barborka, ja tiež v mnohých veciach s Bastianom (alebo s niekým iným) nesúhlasím, ale to neznamená, že jeho názor nerešpektujem alebo sa s ním budem do krvi vadiť. Je to proste len na nás, ako to na našej porade bude vyzerať.:)
Tinika
05.11.08,07:24
a ja by som nikdy nevedela uvariť takú super ryžu akú ma naučila tu na porade Johanka (hmm... kurkuma, super vec):D

Takže kvôli tej ryži... som za zachovanie oddychových tém:D

Ahoj. Trocha mimotemy, ale taky recept by som aj ja chcela
Jozef Mihál
05.11.08,07:30
Som za zrušenie oddychových tém.

Preto, lebo každá druhá sa zvrhne na hádku. A zlá atmosféra sa potom prenáša aj do odborných tém.

Spomeňte si - aj keď zo zásady nechodíte do oddychových tém - koľkokrát sa stalo, že ste nechápali, prečo sa v odbornej téme zrazu strhne súboj dvoch "rozhádaných nickov" - ktorí svoje vášne z "oddychovky" prenášajú ako mor do celej Porady.
mysimis
05.11.08,07:33
Som za zrušenie oddychových tém.

Preto, lebo každá druhá sa zvrhne na hádku. A zlá atmosféra sa potom prenáša aj do odborných tém.

Spomeňte si - aj keď zo zásady nechodíte do oddychových tém - koľkokrát sa stalo, že ste nechápali, prečo sa v odbornej téme zrazu strhne súboj dvoch "rozhádaných nickov" - ktorí svoje vášne z "oddychovky" prenášajú ako mor do celej Porady.

Prepáčte p. Mihál, ale budem oponovať, kto sa chce hádať bude sa hádať aj v odborných témach. Zrušenie oddychových tém to nevyrieši.....
Jozef Mihál
05.11.08,07:36
Drvivá väčšina hádok vzniká v oddychových témach. A na odborné témy máme moderátorov.
George Michael
05.11.08,07:40
Diskusné príspevky silne poznačené emóciami - priam súboje, ktoré sa tu niekedy vedú patria možno do súkromných správ. Určite nie je dobré, keď sa to prenáša na ostatných a keď niekedy nechápeme dvojzmysel v nejakom príspevku len preto, že nevieme o práve prebiehajúcej "vojne slov" v nejakej oddychovej téme medzi niektorými členmi. Oddychové témy sem určite patria. Mnohí z nás tu hľadajú nielen odborné rady, ale aj rady na čokoľvek, čo nás práve trápi. Myslím, že aj o tom táto stránka je. Pre niekoho je práve teraz najdôležitejšie vyriešiť nejaký účtovný problém, iného zasa viac trápi to, že má nezhody so susedom, alebo chce excelovať na nejakej rodinnej oslave a upiecť super tortu.... Každý si tu nájde to svoje. Ak by sa PORADA obmedzila len na odborné témy, stratila by na popularite a návštevnosti. Chodili by sme tu už len vtedy, ak naozaj niečo potrebujeme, málokto by sem priešiel len tak mrknúť, čo je nové.
mysimis
05.11.08,07:42
Zrušenie oddychových tém pre mňa osobne bude pripomínať určité obdobie z čias minulých, keď som mala zamestnanie, kde nebolo dovolené, aby sme sa medzi sebou kolegovia rozprávali o čomkoľvek inom ako o práci. No čo už na to povedať......som z toho veľmi smutná, lebo medzi mojimi virtuálnymi priateľmi si mám čo povedať aj o inom ako len o práci.
imino
05.11.08,07:43
Fajn debata.... :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Nedavno, ked boli este teplejsie dni, som si len tak naboso vykracoval zahradkou, slniecko ma prijemne hrialo, vtaciky okolo poletovali a spievali, deti sa veselo hrali, manzelka si pri citani knihy pohodovo popijala kavicku, ked tu zrazu..... "Aaaaauuuuuuuuu!" Cosi ma velmi bolestivo pichlo do nohy.... Zaklal som, odkrival k najblizsej stolicke a podujal sa najst toho nespratnika, vinnika, pricinu mojej bolesti. A hla, nasiel som ho! Trcal mi z chodidla, usmieval sa na mna, dokonca mi kyval.....!! Tolka drzost! Trnisko jedno nepodarene! Tak som mu, veru, aj prehovoril do duse. Ze ako si to predsatvuje, takto ma pichat do nohy. Ako to, ze lezi prave tam, kadial ja prechadzam. Nemoze si lahnut inde? Vari ma malo miesta? Ved to ma boli... A co ak kvoli nemu dostanem nejaku infekciu? Rana sa mi zapali a bude boliet este viac... A co ak ma potom budu musiet operovat, nebodaj mi amputovat nohu... a co ak na vsetky tie nasledky...........?? :eek::eek:

Ako som mu takto dohovaral a zastrajal sa a vyhrazal a zmotaval rozne konspiracne predstavy, on ma pocuval a pocuval a usmieval sa a usmieval, ako by sa nechumelilo.... Ako by aj, ved bolo leto... A ked som konecne po case stichol, hlbsie sa na mna zahladel a po chvili mlcania v tichu, v ktorom bolo pocut i vzdialeny suchot motylich kridiel, mi privetivim hlasom povedal: "Dakujem."

Hlupo a nechapavo som sa nanho dival a krutil hlavou. "Ty mi dakujes? A za co ty mne chces dakovat? Ty mi sposobujes bolest, beries mi kusom mojho miesta a ty mi dakujes.....????" Viac neprehovoril. Len sa milo dival. A po chvili som, konecne, pochopil, ze viac ani vraviet nemusel.....:o:o:o

Tak som ho opatrne vybral, odlozil na miesto, o ktorom som si myslel, ze tam na neho nikto nestupi a s trapnym pocitom a sklonenou hlavou som odisiel......

Pekny slnecny, dazdivy, zasnezeny, horuci, mrazivy........ KAZDY den, priatelia. ;)
Jozef Mihál
05.11.08,07:43
Starí Poraďáci občas spomínajú na staré dobré časy, kedy odborné témy neboli, vykecávalo sa na šuťáku a všetkým bolo dobre.
Tinika
05.11.08,07:45
;) http://www.porada.sk/281475-post15.html presný recept tam nie je, ale nápad je to super! a Chuť vynikajúca

ďakujem
DanielaSL
05.11.08,07:48
Zolee a Paula, bola by som vám dala bodík za váš názor..ale v tejto téme to nejde. Zdielam ho s vami.....
Apropo..urobte z tohoto radšej anketu, nech si každý klikne na svoje.....a nebudú sa tu zase víriť vody.;):)
DanielaSL
05.11.08,07:49
Starí Poraďáci občas spomínajú na staré dobré časy, kedy odborné témy neboli, vykecávalo sa na šuťáku a všetkým bolo dobre.
Dajme si k podpisu napr. kecá sa na šuťáku...a možno tam prídu viacerí a dobrá stará tradícia sa obnoví.;):rolleyes:
misomiso
05.11.08,08:01
Myslim, ze sa treba iba naucit rozumiet tomu, preco maju ludia na tento problem rozdielne nazory a preco ich tu presadzuju. Ja uplne chapem pana Mihala a sam by som ne jeho mieste robil to iste. Jemu Porada sluzi na nieco uplne ine, ako vacsine ostatnych clenov - on si tu nechodi po radu.

Pan Mihal tu posobi pod svojim vlastnym menom a tym sa zviditelnuje. Nie, nepovazujem to za nic zle, nie je to SPAM, robi to korektne, cez free poradenstvo, ktore tu poskytuje. Ja napriklad posobim uplne rovnako na dvoch odbornych forach (USA a UK). Som tam pod vlastnym plnym menom. Kedze moje priezvisko je totozne s nasou znackou, kazdy vie, o koho ide. Diskutujem iba v odbornych temach, ktore sa tykaju komodity, ktoru vyrabame. Zadarmo radim, dokonca radim ako spravne pouzivat konkurencne vyrobky, ak sa na to niekto pyta. Nespominam nase produkty (aj tak by som bol vymazany, ale predovsetkym by utrpel moj kredit medzi kolegami). Na nic sa nepytam. Nezucastnujem sa "oddychovych" tem. Ludia moje poradenstvo nazoaj ocenuju a velmi nam to (ako firme) pomohlo.

Samozrejme z mojho pohladu aj na tych forach mi trocha oddychove temy vadia, pretoze "riedia" problematiku, v ktorej sa (takymto korektnym sposobom) prezentujem ja. Teda radsej by som bol, ak by tam oddychove temy neboli, bol by som viac na ociach. Lenze tam som ja maly pan na to, aby som mohol komentovat celkove usporiadanie fora, takze by som si opat iba posramotil kretit, ak by som tam cokolvek v tomto zmysle komentoval. Jednoducho viem, ze aj tam si ludia chodia nie len vymenit odborne rady, ale predovsetkym pokecat a rozhodol som sa to respektovat, inu moznost aj tak nemam.
imino
05.11.08,08:01
Starí Poraďáci občas spomínajú na staré dobré časy, kedy odborné témy neboli, vykecávalo sa na šuťáku a všetkým bolo dobre.
A preco tomu nie je tak aj teraz????

Som za zrušenie oddychových tém.

Preto, lebo každá druhá sa zvrhne na hádku. A zlá atmosféra sa potom prenáša aj do odborných tém.

Spomeňte si - aj keď zo zásady nechodíte do oddychových tém - koľkokrát sa stalo, že ste nechápali, prečo sa v odbornej téme zrazu strhne súboj dvoch "rozhádaných nickov" - ktorí svoje vášne z "oddychovky" prenášajú ako mor do celej Porady.
"Hadzat" vsetko zlo na oddychove temy sa mi nezda patricne...

A je pre administratorov a moderatorov problem "nespratnikom" docasne alebo uplne zablokovat pristup? Urobia si novy nick? Znova zablokovat.... Inde to funguje, preco nie aj tu? Ved uz som to spomenul.... ;)

Nespratnici su na celom svete, nielen na Porade. Ale kto si poriadok chce udrzat, tak si ho udrzi.... :)
Olice
05.11.08,08:17
Zrušenie odborných tém pre mňa osobne bude pripomínať určité obdobie z čias minulých, keď som mala zamestnanie, kde nebolo dovolené, aby sme sa medzi sebou kolegovia rozprávali o čomkoľvek inom ako o práci. No čo už na to povedať......som z toho veľmi smutná, lebo medzi mojimi virtuálnymi priateľmi si mám čo povedať aj o inom ako len o práci.
mysimys, asi sa si chcela napísať neodborných;)
Jozef Mihál
05.11.08,08:18
Pan Mihal tu posobi pod svojim vlastnym menom ...

Dovolím si poznámku, že pod svojim vlastným menom diskutujem alebo píšem kdekoľvek na internete, nielen na www.porada.sk (http://www.porada.sk).

Nepovažujem totiž internetový priestor za priestor kde sa pod pláštikom anonymity môžem "vyblázniť".
Denda
05.11.08,08:18
A preco tomu nie je tak aj teraz????

"Hadzat" vsetko zlo na oddychove temy sa mi nezda patricne...

A je pre administratorov a moderatorov problem "nespratnikom" docasne alebo uplne zablokovat pristup? Urobia si novy nick? Znova zablokovat.... Inde to funguje, preco nie aj tu? Ved uz som to spomenul.... ;)

Nespratnici su na celom svete, nielen na Porade. Ale kto si poriadok chce udrzat, tak si ho udrzi.... :)
Imino chápem, že oddychové témy sú pre niekoho naozaj dôležité, ale aj práca moderátora by mala mať zmysel a zápal pre dobrú vec. Ja osobne ju v moderovaní a zatváraní týchto tém nevidím. Už som niekde spomenula, že v týchto témach má byť každý sám moderátorom svojho ja a toto akosi nefunguje.
Súhlasím s tvrdením, že osobné spory v týchto témach medzi jednotlivcami sa prenášajú aj do odborných tém.
mysimis
05.11.08,08:21
mysimys, asi sa si chcela napísať neodborných;)

Ďakujem Olice, opravila som to.....samozrejme som myslela na neodborné témy. :)
judita1971
05.11.08,09:22
Nesúhlasím so zrušením oddychových tém. A keby sa malo rozhodovať, ktorú zrušiť a ktorú nie, nezhodli by sme sa. Každý relaxuje inak, niekoho ukľudnia obrázky, niekoho dobré slovo. Človek, ktorý pracuje, potrebuje aj oddych a relax, prečo by som to mala hľadať inde. Ale niekedy tu prevládali odborné témy. Teraz keď si chcem pozrieť čo sa cez deň udialo, prechádzam oddychovými témami ..... Myslím si, že aj oddychové témy, by mali byť v duchu - PORADIŤ. A nie zakladať témy, ktoré sa snažia riešiť problémy neriešiteľné.
imino
05.11.08,09:23
Imino chápem, že oddychové témy sú pre niekoho naozaj dôležité, ale aj práca moderátora by mala mať zmysel a zápal pre dobrú vec. Ja osobne ju v moderovaní a zatváraní týchto tém nevidím. Už som niekde spomenula, že v týchto témach má byť každý sám moderátorom svojho ja a toto akosi nefunguje.
Súhlasím s tvrdením, že osobné spory v týchto témach medzi jednotlivcami sa prenášajú aj do odborných tém.
Ja len zopakujem: niekde to ide a niekde nie... A koho moderovanie nebavi, nech to nerobi! Zivot nie je iba o tom co sa mi chce a co sa mi paci. To by chirurg mohol povedat, ze nebude operovat, lebo sa mu protivi krv.

Ale toto uz stratilo zmysel. Pre mna, za mna, zruste aj celu Poradu. Hoci ju hlavne kvoli odbornym temam povazujem za super. Kazdy mame svoju slobodnu volu.

A propos, hoci som tu alebo inde na nete "len" pod krstnym menom, nemam problem s vyjadrenim svojho nazoru a ani s tym, ze by som sa zan musel hanbit. ;)

Uz niekolko dobrych stranok zaniklo, alebo sa spotvorilo kvoli tomu, ze na nich nebol udrziavany poriadok. Bolo by smutne, aby takto dopadla aj Porada.

:):):):):):):):):):):):):):):):)
grušina
05.11.08,09:25
Mám dojem moji milí, že začatím tejto témy práve vznikla "ďalšia oddychová téma". Podľa mňa rušiť čokoľvek s názvom "oddychové" je nekultúrne. Je viacero úrovni poznávania a nemusíme byť spolu na porade iba na jednej pracovno-diskusnej úrovni, keď si už tak pomáhame...
Zoltán Kovács
05.11.08,09:25
A preco tomu nie je tak aj teraz????

"Hadzat" vsetko zlo na oddychove temy sa mi nezda patricne...

A je pre administratorov a moderatorov problem "nespratnikom" docasne alebo uplne zablokovat pristup? Urobia si novy nick? Znova zablokovat.... Inde to funguje, preco nie aj tu? Ved uz som to spomenul.... ;)

Nespratnici su na celom svete, nielen na Porade. Ale kto si poriadok chce udrzat, tak si ho udrzi.... :)

Na zablokovanie nick-u má právomoci jedine admin (Richard). A moderátori fungujú len v odborných témach (ako bolo uvedené vyššie). A to z toho dôvodu, aby neboli otázky duplicitné, zle zaradené.....
A to všetko robia vo svojom voľnom čase, príp. počas prac.doby (:D). Na to aby vedeli všetko ustrážiť museli by sedieť nonstop na porade. A to by už žiadalo aj nejako finančne ohodnotiť, inak z čoho by žili. Moderátor - dobrovolník funguje väčšinou tak, že ak dostane nahlásenie témy, tak skontroluje či nahláška je oprávnená. Ak áno tak vykoná nápravu.

Ale toto si neviem ani ja predstaviť v oddychových témach. Nakoľko nič iné by nerobil, len premazával, upozorňoval atď....
misomiso
05.11.08,09:28
Myslim, ze sa treba iba naucit rozumiet tomu, preco maju ludia na tento problem rozdielne nazory a preco ich tu presadzuju. Ja uplne chapem pana Mihala a sam by som ne jeho mieste robil to iste. Jemu Porada sluzi na nieco uplne ine, ako vacsine ostatnych clenov - on si tu nechodi po radu.

Pan Mihal tu posobi pod svojim vlastnym menom a tym sa zviditelnuje. Nie, nepovazujem to za nic zle, nie je to SPAM, robi to korektne, cez free poradenstvo, ktore tu poskytuje. Ja napriklad posobim uplne rovnako na dvoch odbornych forach (USA a UK). Som tam pod vlastnym plnym menom. Kedze moje priezvisko je totozne s nasou znackou, kazdy vie, o koho ide. Diskutujem iba v odbornych temach, ktore sa tykaju komodity, ktoru vyrabame. Zadarmo radim, dokonca radim ako spravne pouzivat konkurencne vyrobky, ak sa na to niekto pyta. Nespominam nase produkty (aj tak by som bol vymazany, ale predovsetkym by utrpel moj kredit medzi kolegami). Na nic sa nepytam. Nezucastnujem sa "oddychovych" tem. Ludia moje poradenstvo nazoaj ocenuju a velmi nam to (ako firme) pomohlo.

Samozrejme z mojho pohladu aj na tych forach mi trocha oddychove temy vadia, pretoze "riedia" problematiku, v ktorej sa (takymto korektnym sposobom) prezentujem ja. Teda radsej by som bol, ak by tam oddychove temy neboli, bol by som viac na ociach. Lenze tam som ja maly pan na to, aby som mohol komentovat celkove usporiadanie fora, takze by som si opat iba posramotil kretit, ak by som tam cokolvek v tomto zmysle komentoval. Jednoducho viem, ze aj tam si ludia chodia nie len vymenit odborne rady, ale predovsetkym pokecat a rozhodol som sa to respektovat, inu moznost aj tak nemam.


Dovolím si poznámku, že pod svojim vlastným menom diskutujem alebo píšem kdekoľvek na internete, nielen na www.porada.sk (http://www.porada.sk).

Nepovažujem totiž internetový priestor za priestor kde sa pod pláštikom anonymity môžem "vyblázniť".

To Vam sluzi ku cti pan Mihal, kazdopadne to nie je typicka prax internetovej diskusie nikde na svete. Neviem, kde ide este diskutujete, ale videl som Vas napriklad na etrend.sk, teda v tom pripade plati to iste, ako v pripade Porady.

Ked som tu uz zavesil tu uvahu (hore), asi by som mal napisat historiu mojho vztahu s POradou.

1. Poradu som objavil vdaka odbornym temam, hladal som nieco o daniach. Poradila mi jedna danova poradkyna z Porady. Jej pomoc tiez nebola cisto charitna, pretoze nasledne mi poslala kontakt na svoju kancelariu. No ja to nekritiziuem, chran Boze. Naopak - som jej vdacny, ze mi poradila bezplatne, aj ked v ramci svojej reklamy. Aj my rozdavame bezplatne vzorky svojich vyrobkov a zakaznici sa za to predsa nepohnevaju...

2. Objavil som tu aj ine "oddychove" temy, ako napriklad Pocitace, Cestovanie, neskor pribudla Stavba - hovorom si SUPER.

3. Snazil som sa radit tam, kde som mal pocit, ze inym mozem nieco dat - teda predovsetkym som sa snazil povzbudit tych, co maju nejaky napad a obavaju sa zaciatku podnikania.

4. Vsimol som si prvu temu o antipotratovej kampani. Pravdu povediac - moja prva reakcia bola - toto by tu nemuselo byt. Ale priznavam, ze mi tema vadila predovsetkym preto, ze (kym som sa zapojil) vyjadrovala iba odpor a nesuhlas s kampanou. Tak som si povedal - neda sa nic robit, nie je mi prijemne diskutovat na Porade o takychto temach, ale musim uviest niektore tvrdenia na pravu mieru. Tym vznikol ohen na streche. Niektori diskutujuci sa domahali "respektovania cudzieho nazoru" - cim samozrejme mysleli, ze by som mal prestat argumentovat v svoj prospech a uznat ich argumenty. Nasledne bola tema zmazana. Uz som to tu pisal - sklamalo ma to. Sklamalo ma nie to, ze tema bola vymazana (chapal by som to na zaciatku, po zalozeni temy) ale ze bol avymazana potom, co zacali prevazovat moje (nase - aj ked nas tam bolo par) argumenty a Richard zacal dostavat mnozstvo SS so ziadostami o zasah.

5. Samozrejme ludia sa nezavisle na mojej pritomnosti s narastajucim poctom clenov postupne coraz viac zacali hadat aj v inych temach, mnohe som ani nesledoval (alohol, fajcenie, mobily na skolach) - co je uplne prirodzene.

Nedavno medzi mnou a Richardom prebehla nejaka strucna SS komunikacia, kde Richard vyjadril zelanie, aby som neprispieval ku "kontroverznosti" Porady. Ja som mu na to odpovedal nieco v tom zmysle, ze ak chce mat vysoku navstevnost, jednoducho musi nechat ludi sa aj odreagovat, a to aj pokojne, ale aj vysantit (nejaky ten humor) a aj pohadat, ak zrovna maju na to naladu (aj adrenalin treba obcas ventilovat :)) Samozrejme treba dodat, ze nie som za ziadne vulgarne prispevky a za osobne utoky (to je podla mna nahorsi nesvar Porady).

Tato tema (akoze anketa) mi myslim dava za pravdu. Ludia sa jednoducho potrebuju odreagovat. Zaznelo tu par nazorov, ze provokativne prispevky treba ignorovat, s tym naozaj suhlasim. Ja iba dodavam, ze ja provokativne prispevky ignorujem, a ak sa uz rozhodne reagovat, tak potom sa nestazujem, ze sa so mnou niekto hada. Jednoducho - tym, ze reagujem akceptujem "kontroverznost" temy a debaty.

Samorejme, vzdy tu bude par ludi, ktori budu za zrusenie oddychovych tem. Napriklad pan Mihal. Na jednej strane ho chapem, na druhej strane myslim, ze ma zbytocne obavy. Oddychove temy sice "riedia" odborne poradenstvo (spominane v 1. bode), no na druhej strane sem tahaju obrovsky pocet ludi na ovela dlhsi cas, takze celkovy efekt potom moze byt aj v prospech ludi, ktori sa tu chcu odborne prezentovat. Jedina vec ich asi trapi (ja to dobre poznam z tych anglickych poratlov) ze ich svrbia prsty, ked sa chcu aj oni zapojit do roznych "vseludskych" tem a vyjadrit svoj nazor (ved aj oni su ludia, so svojim nazorom hoci na pouzivanie mobilov, fajcenie v restauraciach, potratovu legislativu). Vzhladom k ucelu svojej registracie vsak nemozu.

Ak by som sa ja vyjadril na US fore, ze som za (napriklad) za Obamu, stratim automaticky polovicu svojich sympatizantov. Ak by som potom napisal, ze som proti fajceniu v restauraciach, stratim dalsiu polovicu z tej, co mi ostala, mam teda 25%. Ak by som nebodaj napisal, ze som za prisnejsou potratovu legislativu, stratim 90% z tych, ktorym som este ostal sympaticky, teda mam 2,5% podporu. Obamovi, nefajciarom ani nenarodenym detom nejako vyrazne nepomozem, no pridem o jedinecny a lacny komunikacny kanal pre svoju firmu.

Myslim si, ze toto je hlavny dovod, preco sa par clenov vyslovuje za zrusenie oddychovych tem, no vacsina ludi ich vita.

A aky je moj nazor? No - ako ste si vsimli, postupne coraz viac sa tu tiez chodim iba odreagovat a vykecat. No ak Richard tuto moznost zrusi, ziadna katastrofa. Nejake rady okolo stavby alebo bankovych uverov sa daju vygooglit aj na inych forach a aspon mi ostane viac casu na pracu...
slabikar
05.11.08,09:43
komu vadia oddychove temy, tak nech ich necita.
Ajuška
05.11.08,09:45
...Ak by som sa ja vyjadril na US fore, ze som za (napriklad) za Obamu, stratim automaticky polovicu svojich sympatizantov. Ak by som potom napisal, ze som proti fajceniu v restauraciach, stratim dalsiu polovicu z tej, co mi ostala, mam teda 25%. Ak by som nebodaj napisal, ze som za prisnejsou potratovu legislativu, stratim 90% z tych, ktorym som este ostal sympaticky, teda mam 2,5% podporu. Obamovi, nefajciarom ani nenarodenym detom nejako vyrazne nepomozem, no pridem o jedinecny a lacny komunikacny kanal pre svoju firmu.
Úplne jasné a zrozumiteľné... Nebudeš predsa sám proti sebe...;)...


...A aky je moj nazor? No - ako ste si vsimli, postupne coraz viac sa tu tiez chodim iba odreagovat a vykecat. No ak Richard tuto moznost zrusi, ziadna katastrofa. Nejake rady okolo stavby alebo bankovych uverov sa daju vygooglit aj na inych forach a aspon mi ostane viac casu na pracu...
Rovnako presvedčivé... ako vyššie uvedené... Podstatný rozdiel je v tom, že tu si "len - tak" brúsiš pod úplne anonymným nickom... :rolleyes: ...a od toho sa odvíja aj Tvoj prístup k celému dielu... :cool: ...aspoň že sa tým netajíš...
misomiso
05.11.08,09:59
Úplne jasné a zrozumiteľné... Nebudeš predsa sám proti sebe...;)...


Rovnako presvedčivé... ako vyššie uvedené... Podstatný rozdiel je v tom, že tu si "len - tak" brúsiš pod úplne anonymným nickom... :rolleyes: ...a od toho sa odvíja aj Tvoj prístup k celému dielu... :cool: ...aspoň že sa tým netajíš...

Ano, presne tak. Tu nemam dovod tajit, aky mam vztah k fajceniu v restauraciach, tu nemam problem povedat, ze by som peniaze, ktore idu na nove radary policajtom dal skor na budovanie chodnikov pre cyklistov.

Ak by som predaval cokolvek - napriklad pivo, ktore konzumuju v podstate vsetci, ale hlavne fajciari a policajti, tak by som velmi zvazoval, ci by som isiel do takychto tem pod svojim menom. Co je na tom zle?

Ved ak sa ja rozhodem policajtovi nepovedat, co si myslim o rozdelovani penazi pre policiu, co je na tom zle? Ja mam pravo sa predsa rozhodnut, komu co poviem a kedy pomlcim. Ine by bolo, ak by som na jednej strane kritizoval vyrazne dotacie v prospech policie a na druhej strane by som policajtom priamo tvrdil, ze su nedoceneni a ja by som im dal viac. To by potom bolo neferove, neeticke a to by ste na mne mohli pravom kritizovat.

Apropos - Ty tu tiez vyjadrujes svoje nazory iba pod nickom Ajuska a ak mam byt uprimny, takato identifikacia Tvojej osoby mi uplne postacuje, nemem s tym problem.
plavčík
05.11.08,10:06
Ja mám rada PORADU taká aká je! Nemenila by som nič.

Lebo sama viem aké je dôležité sa občas niekde vyrosprávať či sa len tak odreagovať. Doma sa mi už smejú, že nech hľadám akú koľvek informáciu, zväčša ju tu nájdem.
Začala som sem chodiť pre odborné rady a skúsenosti, ale časom sa toto stala moja DOMOVSKÁ STRÁNKA.

Na niektoré témy nechodím / nezaujímajú ma/ a preto sa netrápim nad tým či májú tieto témy zmysel, ale keď ju niekto založil a niekto na ňu odpovedá, tak asi pre nich majú zmysel...

Možno by som bodíky pripisovala len za odborné témy, lebo to že niekto má xy príspevkov nemusí byť smerodatné lebo sú takmer všetky z "oddychoviek"
Toto je môj názor.
Ajuška
05.11.08,10:07
...Apropos - Ty tu tiez vyjadrujes svoje nazory iba pod nickom Ajuska a ak mam byt uprimny, takato identifikacia Tvojej osoby mi uplne postacuje, nemem s tym problem.

Uisťujem Ťa, že inú identifikáciu Tvojej osoby k životu tiež nepotrebujem...;) Napriek svojmu nicku však neznevažujem prácu autora tohto portálu... ani všetkých, ktorí za celú jej existenciu výrazne prispeli k jeho dnešnej podobe a neodškriepiteľnému významu v netovej komunikácii... :rolleyes: ...v tom je medzi nami predsa len rozdiel...
imino
05.11.08,10:15
Na zablokovanie nick-u má právomoci jedine admin (Richard). A moderátori fungujú len v odborných témach (ako bolo uvedené vyššie). A to z toho dôvodu, aby neboli otázky duplicitné, zle zaradené.....
A to všetko robia vo svojom voľnom čase, príp. počas prac.doby (:D). Na to aby vedeli všetko ustrážiť museli by sedieť nonstop na porade. A to by už žiadalo aj nejako finančne ohodnotiť, inak z čoho by žili. Moderátor - dobrovolník funguje väčšinou tak, že ak dostane nahlásenie témy, tak skontroluje či nahláška je oprávnená. Ak áno tak vykoná nápravu.

Ale toto si neviem ani ja predstaviť v oddychových témach. Nakoľko nič iné by nerobil, len premazával, upozorňoval atď.... Smith, 1. vsetko naj k sviatku ;) myslim to uprimne :)
2. ja viem, ze to robia vo volnom case... Mnoho internetovych stranok takto funguje. Aj ja som robil kopu veci vo volnom case. Ale niektore uz nerobim, lebo som ich nestihal a nerobil dobre... Ver mi, nielen ty, ale aj Richard a spol, ze VIEM, co je to za robota. Ja ich pracu v ziadnom pripade neznevazujem. Len tvrdim, ze niekde na to uz sposob nasli. A to je to, co Richard s partiou musi nejako preluskat. ;) Ale zrusenie striktne NEodbornych tem nie je riesenie.... Kde potom je ta hranica, ktora tema je a ktora nie je odborna? :)

Ale ako sme si dobre "pokecali"... :):):):)
misomiso
05.11.08,10:27
Napriek svojmu nicku však neznevažujem prácu autora tohto portálu... ani všetkých, ktorí za celú jej existenciu výrazne prispeli k jeho dnešnej podobe a neodškriepiteľnému významu v netovej komunikácii...
Mozem ta ubezpecit, ze ani ja.
Petra Nová
05.11.08,10:41
anketu pridať neviem, teda som to ešte ani neskúšala, ale videla som, že p. Mihál má v podpise, že " som za zrušenie " oddychových" tém .

Teda chcela by som navrhnúť, aby sa dala anketa, či zrušiť, alebo nezrušiť oddychové témy. ja rozhodne som za vyčistenie Porady a preto by som privítala túto anketu a podľa toho sa Richard nech rozhodne.

ale ja byť na jeho mieste jednoducho by som ich zrušila tie témy, vyčistila Poradu a tečka:---

neviem či je tá anketa dobrý nápad, ale ma to napadlo keď som tú vetu čítala v podpise p. Mihála.
Určite bude presne tak, ako rozhodne vlastník-vlastníci Porady. Bodka. Faktom ale je, že žiadna z odborných tém nezaznamenala za zhruba 5 hodín trvania vyše 1 000 videní a skoro 60 príspevkov.
bepo
05.11.08,10:51
Starí Poraďáci občas spomínajú na staré dobré časy, kedy odborné témy neboli, vykecávalo sa na šuťáku a všetkým bolo dobre.

A preco tomu nie je tak aj teraz????
No ľudia sú rôzni a keďže sú múdri ako rádio tak si vytvárajú vlastné pravidlá miesto toho aby rešpektovali zaužívané ;)

Som za zrušenie oddychových tém.

Preto, lebo každá druhá sa zvrhne na hádku. A zlá atmosféra sa potom prenáša aj do odborných tém.

Spomeňte si - aj keď zo zásady nechodíte do oddychových tém - koľkokrát sa stalo, že ste nechápali, prečo sa v odbornej téme zrazu strhne súboj dvoch "rozhádaných nickov" - ktorí svoje vášne z "oddychovky" prenášajú ako mor do celej Porady.

"Hadzat" vsetko zlo na oddychove temy sa mi nezda patricne...

A je pre administratorov a moderatorov problem "nespratnikom" docasne alebo uplne zablokovat pristup? Urobia si novy nick? Znova zablokovat.... Inde to funguje, preco nie aj tu? Ved uz som to spomenul.... ;)

Nespratnici su na celom svete, nielen na Porade. Ale kto si poriadok chce udrzat, tak si ho udrzi.... :)
Pretože Richardovi oddychové témy vyhovovali aj keď podľa mňa sú zbytočné- Fórum na odborné témy je na SK a CZ jedinečné, Fórum na oddychové témy ako počítače, kuchyňa, auto, stavba, sú na SK na každú činnosť aspoň 5 stránok kvalitnejších ako je Porada. Takže kvalita je obetovaná kvôli kvantite a je otázne či je to lepší prístup ako si držať kvalitu aj pri menšej návštevnosti. A v kuse mazať a kontrolovať to by už chcelo viac ľudí na plný úväzok.
misomiso
05.11.08,12:15
To je pravda. Ale neviem, či je počet prístupov ukazovateľom oprávnenosti existencie nejakej témy na (pôvodne) úzko odborne zameranej stránke. Ja by som tu z fleku hodil 5 tém, ktoré by mali zaručene kopec videní a emocionálnych ohlasov. Ale určite by tejto stránke a najmä vzťahom na nej neprospeli ...
Ak má byť primárnym cieľom smerovania tejto stránky naozaj len návštevnosť, tak potom netreba nič meniť, nič rušiť a ani nič moderovať. Len potom treba názov "PORADA" rozšíriť napr. na "PORADA - NOVÝ ČAS" alebo "PORADA - PLUS 1 DEŇ"...

No j asi myslim, ze nemozeme mat za zle majitelovi, pokial hlada nejaky vyvazeny pomer medzi odbornostou a navstevnostou. Z navsetvnosti ako vsetco dobre vieme tieto stranky ziju, zivi ich reklama. Myslim ze kazdy, kto sa tu snazi tvrdit, ze nevstevnost nehra rolu by mal Richardovi automaticky posielat mesacne 200 koron na chod stranky. Podobne aj filmove kanaly, ktorym nejde o navstevnost (a neotravuju tam cloveka reklamou) su spoplatnene.

Ja som naprikldad nedavno zazil neprijemne prekvapenie, ked hadica, ktora sa tvari ako bezpecna a ktoru ma kazdy z nas doma v pocte niekolkych kusov skolabovala a sposobila mame spust napriek tomu, ze mala stastie a bola doma). No tak (kedze som doma tu na Porade) som to zavesil do sekcie Stavba, aby som varoval ostatnych. Nic ma to v podstate nestalo. Samozrejme teraz mi nejde o to, aby som sa pomstil vyrobcom hadic a aby som to vesal na vsetky mozne aj nemozne slovenske chaty. Zavesil som to sem, snat to mnohym ludom pomoze zachranit ich majetok a nervy. Spravil som taku drobnu vec, ktoru som povazoval v podstate za svoju povinnost a Porada mi to umoznila. Ak mi to Porada neumozni, tak sa zasa nic nestane, ale myslim, ze samotni zastanci zrusnie neodbornych tem budu zaskoceni, co z Porady ostane....
mgm
05.11.08,12:15
Možno by nebolo zlé, ako navrhovala Barbara, urobiť anketu. Kto chce, vyjadril by sa bez emócii ...

Myslím si, že mnohí z nás Poradu našli hlavne pre odborné témy. Ak potrebujem pomoc, čo sa týka práce, nájdem si ju v odborných témach, ak viem poradiť k nejakej otázke, ozvem sa.

Ale myslím si, že my nie sme stroje, ktoré potrebujú len robiť. Z času na čas potrebujeme aj vypnúť a zrelaxovať. A to mi poskytujú práve oddychové témy. Práve to mi na Porade vyhovuje, že medzi odborníkmi som si našla aj net-priateľov, ktorí sú aj ľudia s chybami, túžbami a dušou ...

Nie som veľmi konfliktný typ, čo je niekedy na príťaž, preto ani nevyhľadávam témy takého razenia.

Marta
misomiso
05.11.08,12:47
To určite. Ale hádam (aj podľa tu vycapených bannerov) reklama cielená na určitú záujmovú skupinu. Tuto primárne účtovníkov. Čiže ak bude na odbornej PORADE 5000 členov a z toho 4000 účtovníkov, efekt nie je príliš horší, ako keď bude na oddychovej PORADE 20000 členov a z toho 4500 účtovníkov...


Ak by som ja zadaval reklmau na Porada.sk, bral by som do uvahy aj pravnikov, zivnostnikom, podnikatelov a manazerov, ktori v podstate tvoria velmi pribuzne cielove skupiny. Potom by ma predovsetkym zaujimalo, kolko casu travia na Porade denne. Myslim, ze skutocni reklamni partneri Porady zmyslaju podobne.
imino
05.11.08,13:02
Imino chápem, že oddychové témy sú pre niekoho naozaj dôležité, ale aj práca moderátora by mala mať zmysel a zápal pre dobrú vec. Ja osobne ju v moderovaní a zatváraní týchto tém nevidím. Už som niekde spomenula, že v týchto témach má byť každý sám moderátorom svojho ja a toto akosi nefunguje.
Súhlasím s tvrdením, že osobné spory v týchto témach medzi jednotlivcami sa prenášajú aj do odborných tém.
Ano, Denda, s tym (cervene podciarknute) s tebou plne suhlasim... ale.... Sme ludia a, zial, vsade, nie iba na porade, nie iba na internete, ale vsade v zivote pocas celej historie ludstva je tomu tak, ze su jednotlivci, ktori to v sebe nemaju...... Preto bola inkvizicia, boli koncentraky, bola palestinsko-izraelska vojna, bol 11.ty september, bola Juhoslavia, bola Hirosima, je Kosovo, je Irak..... a co bude??????????????? "Zivi budu zavidiet mrtvym......." sa "niekde" pise.......... Laska, tolerancia, uprimne srdecne slova, pomoc druhemu... nie su kazdemu dane ako samozrejmost a nie kazdy sa to aj nauci....

Mozeme tu teraz siahodlho debatovat nad svetovou banalitou, ci zrusit, alebo nezrusit nejaku cast stranky. Vedu niekde este taketo debaty???? Ja som sa s tym na nete este nestretol. Ak niekto z vas ano, dajte vediet. Co ja poznam stranky, tak bud tam JE poriadok, alebo NIE JE, a, ako som uz pisal, potom to tak aj vyzera. Ked chcem dom, mal by som sa vediet on postarat sam, alebo s niecou pomocou. Ak mi ale padne strecha na hlavu, nepomoze mi plakat, ze ja nie som tesar, tak som si neopravil krov. Alebo ked chodim s dierou na ponozke, tak bud si ju zasijem, alebo si obujem druhe, nederave...... Preco su napriklad antivirusove programy? Preco su preventivne detske ockovania?............

Ale dost, idem si dat s mojou kralovnickou kavicku. :):):):) Dajte si aj vy, ostatni. ;););););)

A Richard sa sam rozhodne, ci zavrie cast Porady alebo nie. No marketingovo by to nebol najstastnejsi tah........ a to on, dufam, dobre vie..... inak sa pripravi o koooooopu navstevnikov stranky. ;)

Pekne popoludnie. :):):):):):)
imino
05.11.08,13:04
..... BÁSNIČKU NA PRÍKAZ MAŽEM....
Najskor som dal suhlas basnicke a teraz to vyzera, ze suhlasim s jej zmazanim.....................

A to uz sme naspat v socializme??????????? Aky prikaz? Ci prikaz? Ludia co vam je?????????????
evina
05.11.08,13:31
4. Vsimol som si prvu temu o antipotratovej kampani. Pravdu povediac - moja prva reakcia bola - toto by tu nemuselo byt. Ale priznavam, ze mi tema vadila predovsetkym preto, ze (kym som sa zapojil) vyjadrovala iba odpor a nesuhlas s kampanou. Tak som si povedal - neda sa nic robit, nie je mi prijemne diskutovat na Porade o takychto temach, ale musim uviest niektore tvrdenia na pravu mieru. Tym vznikol ohen na streche. Niektori diskutujuci sa domahali "respektovania cudzieho nazoru" - cim samozrejme mysleli, ze by som mal prestat argumentovat v svoj prospech a uznat ich argumenty. Nasledne bola tema zmazana. Uz som to tu pisal - sklamalo ma to. Sklamalo ma nie to, ze tema bola vymazana (chapal by som to na zaciatku, po zalozeni temy) ale ze bol avymazana potom,co zacali prevazovat moje (nase - aj ked nas tam bolo par) argumenty a Richard zacal dostavat mnozstvo SS so ziadostami o zasah.



mimotemy Som jedna z tých. ktorá v niektorých témach vyzývala a bude vyzývať k rešpektovaniu názorov navzájom a nemôžem sa nevyjadriť a osobne Misomiso vyjadriť veľký nesúhlas s tým, čo som najmä vyznačila červeno alebo hrubšie.

Rešpektovať názor druhého z môjho pohľadu vôbec neznamená, že mám prevziať jeho názory /nehovorím o extrémnych názoroch/, ale nikto Ťa nevyzval, aby si prestal argumentovať vo svoj prospech a uznať argumenty iných. Význam slova rešpektovať má viac podôb:
rešpektovať
vážiť si, mať v úcte, uznávať; riadiť sa podľa niečoho alebo niekoho, dodržiavať, zachovávať

Ak ja osobne poviem, rešpektovať názor druhého mám na mysli, že si Vážim, resp.uznávam, že má človek so mnou diskutujúci iný názor, ktorý nie je totožný s mojím, ale nemal by ho vyslovovať dehonestujúco voči druhému /to ber všeobecne/a s tvrdením, že jedine ten názor, ktorý ja zastávam je ten správny a podľa toho by mali žiť a konať všetci ostatní. Vetou :"Musím uviesť niektoré tvrdenia na pravú mieru", potvrdzuješ len to, že jedine Tvoj názor je ten správny a ostatní sa mýlia..... Ja sa tiež "bijem" do krajnosti za svoj názor, ale rešpektujem to, že nie je jediný správny a je viacero alternatív na riešenie...
P.s. Ja som vošla s Tebou do diskusie na túto tému, aj keď som vopred vedela na 150%, že nezmeníš názor túto tému. Snažila som sa len argumentovať, že ten kto koná alebo zmýšľa inak ako Ty deklaruješ nie je určený na odsúdenie, zatratenie, opovrhovanie .....

To, že v téme začali prevažovať názory Tvoje, alebo iných s Tebou súhlasiacich - Misomiso prepáč, ale nie sme v Parlamente a všetci vieme čítať a urobiť si záver, netreba takto a nie celkom v súlade upozorňovať... .
Ja som osobne presvedčená /netvrdím však, že správne/, že ak začali Richardovi posielať ss-ky na uzavretie témy je práve pre to, čo som aj písala v danej téme
"Len náš názor je ten správny", často naruší zmysel protipotratových kampaní jej nositeľmi.

Musela som to napísasť, pre objektívnosť, aby si nepripisoval ľuďom s takou ľahkosťou, čo od Teba nikdy nežiadali , a to zmenu názoru. Chceli len, aby si vedel, že sú tu aj iní ľudia s inými názormi.....

P.s. A práve to, že nevieme rešpektovať, že sú tu aj ľudia s inými názormi vo všeobecnosti často skončí pri hádkach a osočovaniach .... ,....ako aj skončí asi táto téme :)
Denda
05.11.08,13:36
Ano, Denda, s tym (cervene podciarknute) s tebou plne suhlasim... ale.... Sme ludia a, zial, vsade, nie iba na porade, nie iba na internete, ale vsade v zivote pocas celej historie ludstva je tomu tak, ze su jednotlivci, ktori to v sebe nemaju...... Preto bola inkvizicia, boli koncentraky, bola palestinsko-izraelska vojna, bol 11.ty september, bola Juhoslavia, bola Hirosima, je Kosovo, je Irak..... a co bude??????????????? "Zivi budu zavidiet mrtvym......." sa "niekde" pise.......... Laska, tolerancia, uprimne srdecne slova, pomoc druhemu... nie su kazdemu dane ako samozrejmost a nie kazdy sa to aj nauci....

Mozeme tu teraz siahodlho debatovat nad svetovou banalitou, ci zrusit, alebo nezrusit nejaku cast stranky. Vedu niekde este taketo debaty???? Ja som sa s tym na nete este nestretol. Ak niekto z vas ano, dajte vediet. Co ja poznam stranky, tak bud tam JE poriadok, alebo NIE JE, a, ako som uz pisal, potom to tak aj vyzera. Ked chcem dom, mal by som sa vediet on postarat sam, alebo s niecou pomocou. Ak mi ale padne strecha na hlavu, nepomoze mi plakat, ze ja nie som tesar, tak som si neopravil krov. Alebo ked chodim s dierou na ponozke, tak bud si ju zasijem, alebo si obujem druhe, nederave...... Preco su napriklad antivirusove programy? Preco su preventivne detske ockovania?............

Ale dost, idem si dat s mojou kralovnickou kavicku. :):):):) Dajte si aj vy, ostatni. ;););););)

A Richard sa sam rozhodne, ci zavrie cast Porady alebo nie. No marketingovo by to nebol najstastnejsi tah........ a to on, dufam, dobre vie..... inak sa pripravi o koooooopu navstevnikov stranky. ;)

Pekne popoludnie. :):):):):):)
Imino mám po kávičke a hľadám v mojom príspevku úvahu o zrušení oddychových tém. Prispievam úvahou nad zmyslom moderovania týchto tém a niekomu možno námet na založenie stránky môjpokec.sk.
Čo ma skôr viac zaujíma je to či ešte má možnosť táto stránka odborne rásť napr. aj nedokončenou myšlienkou drakom na PU alebo JU za takéhoto fungovania stránky.
Melnick
05.11.08,13:50
Poraďáci, poznáte ten vtip o Niagarských vodopádoch? Kto ho pozná tak mi dá za pravdu, že ak sa otvorí téma hoci aj s názvom. "Páčia sa vám modré oči? aj tak sa v nej bude rozoberať interrupcia.:(
imino
05.11.08,14:03
Imino mám po kávičke a hľadám v mojom príspevku úvahu o zrušení oddychových tém. Prispievam úvahou nad zmyslom moderovania týchto tém a niekomu možno námet na založenie stránky môjpokec.sk.
Čo ma skôr viac zaujíma je to či ešte má možnosť táto stránka odborne rásť napr. aj nedokončenou myšlienkou drakom na PU alebo JU za takéhoto fungovania stránky.
Prepac, ale potom naco su vobec na Porade NEodborne temy, ked teraz, s odstupom casu sa stali trnom v oku a vybranej skupinke diskutujucich prekazaju?????????? To radsej ani nemali vzniknut...... Potom by ani nevznikla tato absolutne zbytocna, nic neriesiaca tema... :):):):) Ale aspon mame dalsi kusok priestoru na "pokecanie si". ;)

A uvahu o zruseni oddychovych tem v tvojom prispevku nehladaj........ ;););) Ani moj prispevok o tom uz nehovoril...... ;)

No a kavicka bola dobra. :):):):):):) Denda, ved si po nejaku, alebo cajik, pridi do CCCC temy. Pokial tu ta tema este je. ;)
evina
05.11.08,14:18
Poraďáci, poznáte ten vtip o Niagarských vodopádoch? Kto ho pozná tak mi dá za pravdu, že ak sa otvorí téma hoci aj s názvom. "Páčia sa vám modré oči? aj tak sa v nej bude rozoberať interrupcia.:(
majka že by?... som nevidiaca?:D Táto téma sa tu nerozoberá, len spomína to slovo, ale diskutuje sa o správaní, resp., vyjadrovaní ľudí ako takom za pomoci tej témy :):rolleyes:
Danila
05.11.08,14:21
Najskor som dal suhlas basnicke a teraz to vyzera, ze suhlasim s jej zmazanim.....................

A to uz sme naspat v socializme??????????? Aky prikaz? Ci prikaz? Ludia co vam je?????????????Iminko, si človek, ktorý je ochotný prijať každý názor. O tomto príspevku vo forme básničky si myslím, že bolo treba rýpnuť. Nech to má šťávu. Napriek tomu, že kukučka už niekoľko dní nereaguje a nezapája sa do týchto tém sústavne hľadajúcich to pravé-orechové. Namiesto toho je to čím ďalej orechovejšie. Preto si myslím , že istý výrok, istého poraďáka je stále aktuálny:
Nejake ironocke poznamky na akehokolvek clena su nie na mieste. ;):):):):):)
Kazu
05.11.08,14:28
Poraďáci, poznáte ten vtip o Niagarských vodopádoch? Kto ho pozná tak mi dá za pravdu, že ak sa otvorí téma hoci aj s názvom. "Páčia sa vám modré oči? aj tak sa v nej bude rozoberať interrupcia.:(

Nech hovorí kto chce čo chce, ale od modrých očí je k interrupcii vééééľmi blízko. To musí každý uznať :---
Melnick
05.11.08,14:31
Prepac, ale potom naco su vobec na Porade NEodborne temy, ked teraz, s odstupom casu sa stali trnom v oku a vybranej skupinke diskutujucich prekazaju?????????? To radsej ani nemali vzniknut...... Potom by ani nevznikla tato absolutne zbytocna, nic neriesiaca tema... :):):):) Ale aspon mame dalsi kusok priestoru na "pokecanie si". ;)

A uvahu o zruseni oddychovych tem v tvojom prispevku nehladaj........ ;););) Ani moj prispevok o tom uz nehovoril...... ;)

No a kavicka bola dobra. :):):):):):) Denda, ved si po nejaku, alebo cajik, pridi do CCCC temy. Pokial tu ta tema este je. ;)
Zaujímavé je, že pri toľkých príspevkoch, ktoré zaznamenali aj rekord v počte príspevkov na jednu tému, nenájdete hádku, osočovanie, podrývanie . Tam sa stretávali a aj naďalej stretávajú "tetušky" sedemnástky,/ ako nás nazval jeden ujo/ aj skutočné sedemnástky a je to stále jedna z najpohodovejších tém. Mne tam začali prekážať tie velikánske obrázky napriek tomu, že sú veľmi krásne a preto tam už nechodím, ale na nikoho sa nehnevám, ba občas po očku si CCCC aj prečítam, aby som vedela čo majú kočky nové. V čase keď som tému navštevovala sa zo mňa zrazu stávala šialená puberťáčka, ktorú by podľa príspevkov nespoznala vlastná rodina. Čo si o mne mysleli tí všetci čo nad témou ohŕňali nos mi bolo šumafuk - ja som sa odreagovala a bolo mi fajn a rád bol zrejme aj niektorý z lekárov, ktorý nemusel u mňa diagnostikovať tzv. panickú chorobu. Veľa prispievajúcich sa vyjadrovalo podobne ako teraz ja a preto aj táto téma hoci nie je odborná priniesla mnohým povzbudenie, pochopenie a aj kus človečenstva, možno to v tú chvíľu bolo pre niekoho rovnako dôležité ako postup zaúčtovania DPH pri nákupe v EU .
Na šuťák som chodila aj ja, ale sa mi to zdalo piate cez deviate ak sa naraz zapojili viacerí členovia a to mi tiež moc nevyhovovalo.
Preto som teraz taký moderátor svojho ja ako to pekne nazvala Denda a snažím sa vyhýbať niektorým chúľostivým témam. Ale musím priznať, že keby som nemala kontakt na mnohých cez Poradu získaných PRIATEĽOV cítila by som sa tu znova trošku opustená.:o
slabikar
05.11.08,14:40
nechapem preco sa tu hadate ako male deti. ved ked vam raz tema nevonia, tak sa k nej nevyjadrujte a nerozptylujte sa. ak sa k teme vyjadrite, tak respektujte nazor druhych a nepresadzujte si silou-mocou ten svoj, ako to tu robilo a robi vela ludi.
imino
05.11.08,14:40
Iminko, si človek, ktorý je ochotný prijať každý názor. O tomto príspevku vo forme básničky si myslím, že bolo treba rýpnuť. Nech to má šťávu. Napriek tomu, že kukučka už niekoľko dní nereaguje a nezapája sa do týchto tém sústavne hľadajúcich to pravé-orechové. Namiesto toho je to čím ďalej orechovejšie. Preto si myslím , že istý výrok, istého poraďáka je stále aktuálny:
Nejake ironocke poznamky na akehokolvek clena su nie na mieste. ;):):):):):)
Danilka, to mas pravdu, a preto, hoci sa v niektorych mojich prispevkoch v tejto teme moze zdat, ako by mi "zlc kypela", opak je pravdou. Ja sa vlastne svojim sposobom bavim na tom, ako z nejakej banality, vyjadrenie urciteho nazoru v podpise, vznikla "zaujimava" tema, ktoru zase niektori beru az prilis vazne. :):):):):):):) No preto som aj dal povodne suhlas BASNICKE, ktora tam uz teraz nie je, lebo sa mi pacila a rovnako, ako ty, som ju aj bral. Len som myslel, ze ten prikaz na vymazanie prisiel od niekoho ineho. Necakal som, ze je to niekto z dotknutych uzivatelov..... Ale Danilka, ved my si rozumieme. ;);););););)

Hm, este pred hodinou - dvoma som cez okno hladel na postupujuce a zapadajuce slniecko a teraz uz pozeram na krasny CCCC-ckovy roztek mesiacika.... :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Co s nacatym vecerom??:rolleyes::rolleyes::---:---
Melnick
05.11.08,14:47
Co s nacatym vecerom??:rolleyes::rolleyes::---:---


Užiť si meninový večer s Tvojou kráľovničkou - ako ju zvykneš volať .;)
Richard
05.11.08,15:07
:) uff, ale to dá prečítať si názory členov :) v tomto prípade som rád, že sa nevyjadrujú všetci xixi

Takže ja to vidím takto:

Neviem kto nazýva rubriku ako stavba oddychovou témou :) Ja to určite nepovažujem za oddychovú tému. Pôvodne to možno vyvrelo z oddychových tém, ale oddychovou časťou Porady je kaviareň.
Kaviareň ako taká je potrebná všade, aj na kongresoch a odborných fórach, či už počas alebo po podujatí...
Aj tu na Porade sa chceme baviť aj o inom ako účtovníctve. Účtovníctvo tu viacerých živí, ale verím že ním nežijú a nie je to ich životná filozofia či náboženstvo.

Porada je rozdelená tak, že ak niekto nechce sledovať iné časti tak ich nemusí. Vyhľadávať sa takisto dá len vo vybraných rubrikách (všimli ste si, že by niečo podobné ponúkal Google?).

Porada je dnes najväčší poradenský portál, či už ide o účtovníctvo alebo iné rubriky. Môj názor je taký, že je lepšie mať jeden veľký portál ako sto malých. Má to svoje výhody aj nevýhody. Za najväčšiu výhodu považujem užívateľskú základňu. Pre užívateľa je nepraktické navštevovať 30 rôznych stránok, omnoho lepšie je mať jeden portál, kde sa môžem zapojiť podľa potreby tam, alebo tam. Toto platí zvlášť na Slovensku, kde je málo ľudí schopných radiť cez internet. Samozrejme netreba chápať Poradu, ako informačný portál s odbornými článkami - tie sa koniec-koncov na neplatený internet až tak veľmi nedostávajú...
Apropo, Pozrite si napr. Yahoo answeres, ktoré je omnoho väčšie ako Porada a funguje napriek rôznorodosti.

Ak ste spomínali reklamu, tá sa dá na Porade veľmi dobre cieliť. Ak niekto chce reklamu stavebného materiálu, môže ju mať s rubrike stavba. Ak chce niekto reklamu účtovného softvéru, tak ju má v účtovných rubrikách. Andrej hovoril o cielenosti, tak nech mi vysvetlí prečo softvérové firmy investujú milióny do bilboardov ktoré oslovujú kadekoho... Nehovoriac, že pre niektoré Porada ešte stále neexistuje (a to už má pomaly 5 rokov). No a keď hovoríme o inzerentoch do účtovných sekcií, tak pri účtovných softvéroch môžeme aj skončiť, nikto iný tu totiž nemá čo účtovníkom predať. A niektoré účtovné softvéry tu už ani neprejavujú záujem inzerovať, asi preto, že ich tu pár krát poohovárali :)

Oddychové témy ako ich nájdeme v kaviarni majú byť povzbudením a spestrením odbornej časti Porada.sk

Ak sa tu máme baviť o zrušení, tak to sú kontroverzné témy. Na tie tu nemáme a ani nebudeme mať vytvorenú rubriku. Tieto témy nám tu narobili dosť zlej krvi a žiaľ tí ktorí sa ich zúčastnili sa cez ne nevedia akosi preniesť (nevýhoda dobrej pamäte).
Ďalším problémom je že niektorí členovia tak trochu vyhoreli a svoju už viacročnú účasť na Porade považujú za právo byť ironickí a trúsiť poznámky kade tade (už to začína byť chronická choroba ktorá zožiera aj odborné témy).

Takže nás čakajú dve dôležité úlohy. Zabraňovať vzniku kontroverzných tém a tiež upozorňovať tých, ktorí zabudli na to že Porada je médium, kde sa bavíme slušne.

Moderátorské posty sú samozrejme stále otvorené, momentálne máme nového moderátora v mzdovom účtovníctve :) Ale to napíšem do novej témy.
Žiaľ žiadostí o moderovanie chodí ako maku, keď ide o "nepríjemnú" prácu tak zrazu je nás tu málo.
Pre tých, ktorí si myslia že Porada beží ako samochod, chcem odkázať že sú na veľkom omyle. Ja už pomaly tiež vyháram po štyroch rokoch odpovedať na triviálne otázky, ktoré dostávam dennodenne do emailu a tiež hľadanie vinníkov v diskusiách.

Moderovanie a vylučovanie nevhodných členov sa tu samozrejme deje, ale vzhľadom na množstvo príspevkov to nie celkom stíhame. Vylučovanie členov robím síce zatiaľ len ja (a už ich je pekná kôpka), pretože to je vždy nepríjemná úloha. Imino, ak si písal že keď sa zaregistruje znova tak ho treba aj znova vylúčiť. Asi to tu až tak ostro nesleduješ keď nevieš že jedného takéhoto "XYZ" tu naháňam už dva mesiace.
Tu je skôr problém v tom, že každé moderovanie tu naráža na veľký odpor a znechucuje prácu moderátorom aj adminom. Ak zasiahneme, zrazu sú všetci nevinní a my sme cenzori.

No a ešte tu vidím tretiu veľkú úlohu. Ďalšie skvalitnenie stránky, jej funkcií a tiež v posilnení niektorých rubrík o nové veci. :---
misomiso
05.11.08,15:45
..... BÁSNIČKU NA PRÍKAZ MAŽEM....

Kto dal prikaz na zmazanie basnicky? Nestihol som ju precitat.
wagner
05.11.08,16:02
Od dnes máme nového člena karas7milan - nepoznáte ho náhodou? Richard, nie je to ten čo ho už dlhšie naháňaš?:D:D:D
Jozef Mihál
05.11.08,16:12
Ďalším problémom je že niektorí členovia tak trochu vyhoreli a svoju už viacročnú účasť na Porade považujú za právo byť ironickí a trúsiť poznámky kade tade (už to začína byť chronická choroba ktorá zožiera aj odborné témy).
Na protest voči tomuto tvrdeniu (ergo trafená hus zagágala) vyhlasujem symbolický osobný 5 minútový porada-štrajk.
misomiso
05.11.08,16:18
No a keď hovoríme o inzerentoch do účtovných sekcií, tak pri účtovných softvéroch môžeme aj skončiť, nikto iný tu totiž nemá čo účtovníkom predať. A niektoré účtovné softvéry tu už ani neprejavujú záujem inzerovať, asi preto, že ich tu pár krát poohovárali :)


Myslim, ze by bolo vhodne im vysvetlit, ze aj za to by mali platit. Predpokladam, ze "poohovarali" znamena ze im ludia kritizovali nejake konkretne nedostatky v softe, alebo v zakaznickom servise. Co viac si moze firma priat, ako dozvediet sa zelania svojich zakaznikovv bez toho, aby musela investovat miliony do nakladnych prieskumov zakaznickej spokojnosti?
imino
05.11.08,16:20
:) uff, ale to dá prečítať si názory členov :) v tomto prípade som rád, že sa nevyjadrujú všetci xixi

... Moderovanie a vylučovanie nevhodných členov sa tu samozrejme deje, ale vzhľadom na množstvo príspevkov to nie celkom stíhame. Vylučovanie členov robím síce zatiaľ len ja (a už ich je pekná kôpka), pretože to je vždy nepríjemná úloha. Imino, ak si písal že keď sa zaregistruje znova tak ho treba aj znova vylúčiť. Asi to tu až tak ostro nesleduješ keď nevieš že jedného takéhoto "XYZ" tu naháňam už dva mesiace.
Tu je skôr problém v tom, že každé moderovanie tu naráža na veľký odpor a znechucuje prácu moderátorom aj adminom. Ak zasiahneme, zrazu sú všetci nevinní a my sme cenzori.

No a ešte tu vidím tretiu veľkú úlohu. Ďalšie skvalitnenie stránky, jej funkcií a tiež v posilnení niektorých rubrík o nové veci. :---
Prijemny podvecer, Richard!

Tvoj prispevok som v citacii skratil, aby sa tema nenatahovala a zbytocne sa cely prispevok neduplicitoval. ;)

Bez toho, aby som rusil, alebo vylucoval podstatu a myslienky mojich prispevkov, suhlasim s tebou.

Ja som sa, napriklad, dostal na Poradu z Google prostrednictvom odbornej temy, hoci nie som ucovnik. Casom som tu vsak nasiel aj tie neodborne. Vacsina odbornych otazok, ktore som tu polozil mi aj bola zodpovedana. Aj ked nie vsetky. ;) Ale popri tom som navstevoval a navstevujem (prevazne) aj tie relaxacne. A kvoli obom castiam, odbornej aj oddychovej, sem chodim. A rad by som chodil aj nadalej. ;);););)

Ako som uz napisal, ziadnym svojim prispevkom v tejto teme som v ziadnom pripade neznevazoval pracu tvoju, ani moderatorov, ale to si si uz precital a verim, ze aj pochopil. ;) Preto to na vas, spravcov Porady nebola kritika, len vyjadrenie nazoru, ze isto je moznost, cesta, ako sa s tym vysporiadat. To v mojich prispevkoch je. A ty o tom aj pises. :) Ale bez praktickych skusenosti by som si nieco take nedovolil tvrdit. Richard, nie, nesledujem Poradu tak ostro, a teda ani neviem o tom probleme s XY-nom.... Ale, uf, nezavidim... Dufam, ze ho coskoro najdete. ;)

S odporom sa stretavame vsade, medzi kolegami, nadriadeni s podriadenymi, v rodinach, medzi susedmi..... Aj to som spomenul, ze aj ja som robil vela veci bezplatne, z nadsenia, ale musel som s niektorymi prestat, lebo mi to uz prerastalo cez hlavu. A ako sa (nie iba prave teraz;) ) divam na Poradu, vidim, co je to za projekt a ake usilie vyzaduje. Pre mna by nebol problem ponuknut ti spolupracu, ale ja uz spolupracujem na inych projektoch, nemalo by preto vyznam tahat ta za nos. :):) Podobnym sposobom, cez internet, nezavaznou spolopracou na jednej stranke som sa postupne prepracoval k tomu, co dnes profesionalne robim. A pri tom sa, samozrejme, stretavam aj s kritikou, nevrazivostou, "hadzanim polien", ale aj srdecnostou, dobroprajnostou, uznanim... To akosi ide ruka v ruke... A veru, uz som s tym prave pre podryvacov parkrat chcel skoncit.... Ale preco by som mal? Aby sa oni tesili a ti, ktori z mojej prace maju uzitok, prinos na to doplatili??

Ja v tejto chvili mozem vyjadrit uprimne zelanie, aby, strucne povedane, Porada "neskrachovala". Ci uz pride o neodborne temy alebo nie. :) Ale ty sam si zastancom aj oddychoviek. ;) Takze drzim palce, paste, aby ste to zvladli. Ved ako mozes na mojich prispevkoch na Porade vidiet, ja nie som z tych, ktori rypu a vyvolavaju konflikty. :):):)

Takze, Richard, vela trpezlivosti, entuziazmu a co najviac nekonfliktnych navstevnikov Porady. ;)

Pekny vecer vsetkym.
Jozef Mihál
05.11.08,16:22
Samorejme, vzdy tu bude par ludi, ktori budu za zrusenie oddychovych tem. Napriklad pan Mihal. Na jednej strane ho chapem, na druhej strane myslim, ze ma zbytocne obavy. Oddychove temy sice "riedia" odborne poradenstvo (spominane v 1. bode), no na druhej strane sem tahaju obrovsky pocet ludi na ovela dlhsi cas, takze celkovy efekt potom moze byt aj v prospech ludi, ktori sa tu chcu odborne prezentovat. Jedina vec ich asi trapi (ja to dobre poznam z tych anglickych poratlov) ze ich svrbia prsty, ked sa chcu aj oni zapojit do roznych "vseludskych" tem a vyjadrit svoj nazor (ved aj oni su ludia, so svojim nazorom hoci na pouzivanie mobilov, fajcenie v restauraciach, potratovu legislativu). Vzhladom k ucelu svojej registracie vsak nemozu ...atď.

Do tém typu interupcie alebo "prečo som dnes nedostala poraďte mi" nechodím preto, lebo: "som za zrušenie oddychových tém" a to znamená, že sa (až na výnimky potvrdzujúce pravidlo) v týchto témach aktívne nezapájam. Snáď by som nejakú konzistenciu v tom, čo hovorím a v tom, čo robím, mal mať.

OK, je zrejmé, že drvivú prevahu majú zástancovia existencie oddychových tém, a majú na svojej strane aj jediného a výlučného majiteľa tejto stránky (to je odkaz pre Petru) a to Richarda. Nezostáva nič iné, len sa prispôsobiť.

Len Vás všetkých oddychujúcich prosím - v oddychových témach oddychujte.
misomiso
05.11.08,16:25
Ale, uf, nezavidim... Dufam, ze ho coskoro najdete. ;)



Uz sme ho nasli. Ma zasa novy nick - myslim Karas7 alebo tak nejako.:)
mysimis
05.11.08,16:27
Uz sme ho nasli. Ma zasa novy nick - myslim Karas7 alebo tak nejako.:)

kuk sem: http://www.porada.sk/862437-post124.html
Toto je jeho príspevok.
misomiso
05.11.08,16:29
kuk sem: http://www.porada.sk/862437-post124.html
Toto je jeho príspevok.

Aj tak by ma zaujimalo, co ten Karas takeho napisal, ze ste ho vylucili. Musel to stihnut rychlo, mne jeho prispevky nejako unikli...
willma
05.11.08,16:32
Aj tak by ma zaujimalo, co ten Karas takeho napisal, ze ste ho vylucili. Musel to stihnut rychlo, mne jeho prispevky nejako unikli... buď rád, o nič si neprišiel :)
misomiso
05.11.08,16:36
buď rád, o nič si neprišiel :)

Ja len, ze ja som tu uz popisal vselico, vzhladom k celkovemu poctu clenov Porady odhadujem, ze som tu poriadne nastval viac ako 90.000 ludi, a stale som tu, zatial som dostal iba jednu zltu. To uz potom co tu musel ten Milan napisat?
Melnick
05.11.08,16:36
majka že by?... som nevidiaca?:D Táto téma sa tu nerozoberá, len spomína to slovo, ale diskutuje sa o správaní, resp., vyjadrovaní ľudí ako takom za pomoci tej témy :):rolleyes:
Niéééééééé Evi , Ty si pre mňa veľmi čitateľná a viem, že Ti ide o to , aby bolo každému dopriate vyjadriť svoj názor. :):):)
Odkaz pre iných: nehladkám jej chrbát. :D:D:D
willma
05.11.08,17:06
Ja len, ze ja som tu uz popisal vselico, vzhladom k celkovemu poctu clenov Porady odhadujem, ze som tu poriadne nastval viac ako 90.000 ludi, a stale som tu, zatial som dostal iba jednu zltu. To uz potom co tu musel ten Milan napisat?ono je naštvať a naštvať:rolleyes:
Richard
05.11.08,17:51
Na protest voči tomuto tvrdeniu (ergo trafená hus zagágala) vyhlasujem symbolický osobný 5 minútový porada-štrajk.

:D :D :D

Žeby som sa pomýlil a vodu mútia len nováčikovia?
Melnick
05.11.08,18:04
nechapem preco sa tu hadate ako male deti. ved ked vam raz tema nevonia, tak sa k nej nevyjadrujte a nerozptylujte sa. ak sa k teme vyjadrite, tak respektujte nazor druhych a nepresadzujte si silou-mocou ten svoj, ako to tu robilo a robi vela ludi.
Hmmmm slabikár,Ty to máš jednoduché, keď vieš presne čo je "A" a čo je "Z":D:D:D
Kazu
05.11.08,18:12
Jááááj, však ma len svrbia prstíky :--- Ale ne na píííšem, lebo za mrníkovanie by som si nielen po uškách, ale aj po pusinke :--- ...../až by mi papuľu vykrivilo/:D
slabikar
05.11.08,18:14
Hmmmm slabikár,Ty to máš jednoduché, keď vieš presne čo je "A" a čo je "Z":D:D:D

no samozrejme
Melnick
05.11.08,19:04
Začínam sa obávať o moje duševné zdravie, pred chvíľou som tu na Porade čítala novú tému a zrazu zmizla. Šarapatí na Porade vari nejaký škriatok? :eek:
misomiso
05.11.08,19:06
Myslis tu o danovych kontrolach? Dal som ju vymazat.
Dav
05.11.08,19:08
Začínam sa obávať o moje duševné zdravie, pred chvíľou som tu na Porade čítala novú tému a zrazu zmizla. Šarapatí na Porade vari nejaký škriatok? :eek:
Si zdravá.:D
Melnick
05.11.08,19:08
Myslis tu o danovych kontrolach? Dal som ju vymazat.


Nie, bol to návrh na odchod ....... ale v podstate som rada ,že je to vymazané :)
Melnick
05.11.08,19:13
Si zdravá.:D
Ó, vďaka Ti Dav, ani nevieš ako si ma potešila.:)
No vidíte? Aké sú oddychové témy dôležité? :D:D:D
tetrisss
05.11.08,19:18
Mozno, ze keby sme sa pozreli na sledovanost, vysli by nam zaujimave cisla, tipnem, ze tie najkontroverznejsie temy su najsledovanejsie. Preco ich rusit? Budem sa opakovat, ale kto neznesie opacny nazor, nech precita a necha tak.:)
Ibaka
05.11.08,19:40
Od dnes máme nového člena karas7milan - nepoznáte ho náhodou? Richard, nie je to ten čo ho už dlhšie naháňaš?:D:D:D
To je ako o tom Bin Ládinovi - Prišiel domov z práce a pýta sa ženy : nehľadal ma niekto?
Ale vidím že debata má grády, aj keď neskoro, zapojím sa iba jedným príspevkom. Oddychové témy majú význam. Večer, keď mám všetkého plné zuby, prečítam si zopár zaujímavých oddychoviek. Prečítam básničky (možno aj nejakú vymyslím) popočúvam hudbu najmä oldies a hneď mi je lepšie, mám to jednom mieste. Nie som teda za zrušenie oddychoviek. Jedinú poznámku mám k bodovaniu, v niektorých oddychovkách sa pridelujú body (sám som takto zopár získal ;)). Myslím ale že body hodnotia predovšetkým odbornú stránku prispievateľa-poradcu, pre mňa bolo vodítkom, že pri zadaní problému ak mi poradil bodmi ovenčený poraďák, ako by som čítal zákony. Takže ak aj naďalej bodovanie má vyjadrovať odborný potenciál poradcu, mali by sa dať získavať iba v odborných témach.
Stanislav 1975
05.11.08,19:44
Jááááj, však ma len svrbia prstíky :--- Ale ne na píííšem, lebo za mrníkovanie by som si nielen po uškách, ale aj po pusinke :--- ...../až by mi papuľu vykrivilo/:D
Pokial svrbia len tie prstíky, tak je ešte dobre...:D
Stanislav 1975
05.11.08,19:45
Ja si tiež myslím, že oddychové témy by mali byť ZACHOVANÉ, neberte nám oddychovky, bitte
slabikar
05.11.08,19:48
komu a preco vlastne vadia oddychove temy?
Melnick
05.11.08,20:02
Takže ak aj naďalej bodovanie má vyjadrovať odborný potenciál poradcu, mali by sa dať získavať iba v odborných témach.

Ale je to presne ako hovoríš, bodovať sa dá iba v odborných témach, no niekedy to zrejme unikne aj adminovi a občas sa zadarí aj v oddychovke prideliť bodík . Chybu admin väčšinou napraví, no pridelené bodíky nezoberie, ale nechá ich na konte tomu, komu boli pridelené.:)
willma
05.11.08,20:11
Jááááj, však ma len svrbia prstíky :--- Ale ne na píííšem, lebo za mrníkovanie by som si nielen po uškách, ale aj po pusinke :--- ...../až by mi papuľu vykrivilo/:D


Pokial svrbia len tie prstíky, tak je ešte dobre...:D neberte mi moje svrbiace prstíky :mee::mee::mee:
arizona
05.11.08,20:49
Ja som proti! Porada je aj o nielen o práci, je aj o oddychu a relaxe.
Bez oddychových tém by porada nebola poradou...
Mám rada poradu taká aká je.:):):)
andyt
05.11.08,21:22
aj ja som proti, veľa krat si prezeram tuto stranku hlavne kvoli dolezitym veciam,ale mojim odreagovanim ,alebo takym urcitym druhom ,,uniku,, od starosti uctovnika je ze si kliknem na nejaku tu oddychvku ...........a pomaha....:);):):):):):):):):)
misomiso
05.11.08,21:26
Tak jeden cerstvy postreh, ktory aj ked okrajovo suvisi s temou.

Prave sme sa malicko bavili s Richardom cez SS o moresoch na Porade. Okrem ineho som mu opisal moje cerstve skusenosti s mojou ucastou na jednom US odbornom fore. Chodim tam pod vlastnym menom a zucasnujem sa prisne iba odbornych diskusii a z nikym sa nepustam do akejkolvek vymeny nazorov. Je to sucast mojho firemneho positioningu samozrejme. Teraz som mal ale velku dilemu, ci mam svoju zasadu (apolitckosi a bezpohlavnosti). Napisal tam chlapik, o jednej negativnej skusenosti z firmou z Bratislavy a kydal tam na celu vychodnu Europu a hlavne na Slovensko, skratka ze nie sme sucastou civilizovaneho sveta a ze mozeme obchodovat tak akurat sami so sebou.

Naozaj dlho som rozmyslal, ci sa vobec zapojim. Som tam pod vlastnym menom - to by nevadilo, ale reprezentujem firmu. Akekolvek posramotenie mojho cisteho apolitickeho, nekonfliktneho a bezpohlavneho kreditu si odskace cela firma, este aj deti mojich zamestnancov. Preto som tak dlho vahal. Nakoniec som sa rozhodol predsa len reagovat, pretoze ta tema prave poskudzuje v podstate uplne priamo aj nas.

Nechal som si prelozit text, aby tam nebola chybicka, na ktorj by sa mohli zabavat. Snazil som sa to formulovat co najdiplomatickejsie - musel som sa velmi krotit. Potom som samotne rozhodnutie reagovat odlozil este na vcera vecer, pretoze vcera vecer som sa vratil zo skolenia o asertivite. Vyuzil som skolenie na prezntaciu tejto situacie ako prikladu a ziadal o radu. Na zaklade odporucenia lektorky (psychologicka) som vyciarkol vety, ktore by mohli posobit konfrontacne. Mal som velke zabrany takyto bezpohlavny a okliesteny text tam vobec zavesit - ale - co by clovek pre uspech vlastnej firmy neurobil?

Vysledok - napriek diplomatickemu zneniu textu na zaklade odporucenia psychologa (ciel bol nikoho nenastvat) prisla reakcia v tom zmysle, ze si mozem nechat taketo sarkasticke reakcie a ze oni taketo jednanie (jednanie firmy z BA) proste povazuju za moresy tretieho sveta, ktore je pre nasu oblast typicke a ze ked to neviem pochopit, mam smolu. Este raz som tam kludne napisal, ze ich skusenost nema nic docinenna s teritorialnou prislusnostou firmy, ale so vzrahom majitela k podnikaniu. Dalej uz reagovat nebudem. Vysledok - nic sa nevyriesilo (to ze by si ten chlapik a ti, co mu pochlebovali uznali ze to prestrelili - ani nahodou) iba ja som si zaspinil nick.

Toto priblizne som uz opisoval aj Richardovi, v ramci tekej nasej komunikacie na dobru noc. Ale preco o tom sem pisem? Nastali nove skutocnosti. Zacali mi chodit SS s textom: "Mrzi ma, ze musis celit takymto utokom, nemysli si, vacsina clenov je nas tu slusnych, mas absolutnu pravdu, stojim pri tebe." + dalsie SS velmi podobne.

Teda - analogia s Poradou ako vysita. Ti ludia nenapisu do diskusie - "neblaznite, ved sa pozrite, ze ma pravdu, preco by sme mali kvoli tomu kydat na vsetkych, co ziju na Slovensku" - ale napisu mi SS, ze stoja pri mne. Presne ako na Porade. Dostaval som povzbudive SS, ked som tu presadzoval nejake nazory, o ktorych som bol presvedceny, ze su spravne. No zdaleka nie kazdy mal tu odvahu, aby sa priznal, ze so mnou suhlasi.

V poslednej dobe som mi bolo naznacovane niektorymi clenmi, ze pisem to co pisem, pretoze tu nie som pod vlastnym menom. No ja si zasa myslim, ze stale prejavujem viac odvahy, ked napisem, ze som napr. proti tomu, aby fukal vietor, ako ti, co su to mozno (niektori) pod vlastnym menom, ale namiesto toho, aby napisali "suhlasim" mi pisu SS, ze mam pravdu a ze mi drzia palce.
slabikar
05.11.08,21:36
Zacali mi chodit SS s textom: "Mrzi ma, ze musis celit takymto utokom, nemysli si, vacsina clenov je nas tu slusnych, mas absolutnu pravdu, stojim pri tebe." + dalsie SS velmi podobne.

Teda - analogia s Poradou ako vysita. Ti ludia nenapisu do diskusie - "neblaznite, ved sa pozrite, ze ma pravdu, preco by sme mali kvoli tomu kydat na vsetkych, co ziju na Slovensku" - ale napisu mi SS, ze stoja pri mne. Presne ako na Porade. Dostaval som povzbudive SS, ked som tu presadzoval nejake nazory, o ktorych som bol presvedceny, ze su spravne. No zdaleka nie kazdy mal tu odvahu, aby sa priznal, ze so mnou suhlasi.


ako si si mohol vsimnut, ja som tiez verejne pisal aj proti horde clenov porady a zastaval sa aj teba pri niektorych veciach. vies, uz v jednom prispevku som napisal nieco na tu temu, ze niekomu ide o body a ocenenia na porade a preto radsej pisu a suhlasia s nazormi drvivej vacsiny clenov aj ked maju sami iny nazor. len body, body a body. ja budem stat za svojim nazorom bez ohladu na body. ale je tu vela pokrytcov, vid, SS co dostavas...
evina
05.11.08,21:42
Teda - analogia s Poradou ako vysita. Ti ludia nenapisu do diskusie - "neblaznite, ved sa pozrite, ze ma pravdu, preco by sme mali kvoli tomu kydat na vsetkych, co ziju na Slovensku" - ale napisu mi SS, ze stoja pri mne. Presne ako na Porade. Dostaval som povzbudive SS, ked som tu presadzoval nejake nazory, o ktorych som bol presvedceny, ze su spravne. No zdaleka nie kazdy mal tu odvahu, aby sa priznal, ze so mnou suhlasi.



Osobne to považujem za normálne a ľudsky prirodzené. Množstvo ľudí sa neprejavuje verejne na fóre, lebo má pocit, že nevie tak sformulovať svoje názory, nedokáže predýchať, ak ho niekto urazí a pod. To sa deje aj pri bežných diskusiách...nie sme všetci rovnakí. Iste u niektorých je to aj pokrytectvo, ale určite nie u všetkých. Určite nejde vo všetkých prípadoch o chýbajúcu odvahu sa priznať k názoru. Nie sme zďaleka všetci rovnako komunikatívni. Ja sa napríklad vyjadrujem verejne a niekedy aj v mene ostatných už od deviatej triedy a veru na strednej škole som si za to aj čosi zlízla....:D

P.s. Veľa sa ich verejne nepriznalo ani, že súhlasia s opačným názorom....:)
Eulalia
06.11.08,06:59
mimotemy




Prave sme sa malicko balili s Richardom cez SS ...



Neukameňujte ma, prosím, ale tento krásny preklep stojí za to. To len na odľahčenie vážnej debaty.;)
slabikar
06.11.08,07:22
zalozime temu o registrovanom partnerstve? :D
Halli
06.11.08,07:39
mimotemy



Neukameňujte ma, prosím, ale tento krásny preklep stojí za to. To len na odľahčenie vážnej debaty.;)

Mišo nemusel si opravovať, však nám to nevadí :D
janomila
06.11.08,10:19
Milý Miško, kľudne sa "baľte", rozhodne to považujem za rozumnejšie, ako sa vadiť ako psy. Ako sa hovorí, laska kvitne v každom veku a na pohlaví nezáleží.:D:D:D
Len nechápem, prečo je to v tejto téme. Skôr by sa hodila zoznamka.:D:D:D
Bionda
06.11.08,13:23
Osobne si myslím, že nepomohlo by keby sa čosi zrušilo, zvady boli, budú a sú a miesto keď nie je , tak si ho nájdú inde.
Myslím si , že to prináša aj doba, väčšina ľudí je v strese, možno nepochopení, frustrovaní, možno utláčaní....., tlak z každej strany (doma, v práci...), prináša menšiu toleranciu a tým aj vyvolávanie hádok.
Na krátko to možno Vianoce:) zmenia a budeme k sebe lepší???
Ja som za to, aby si každí mohol prezentovať svoj názor, ale ak sa jedná o chronického rýpača, najlepšie je ignorovať
AlaNR
06.11.08,14:10
Ahojte, ja som poradu vyňúrila už na začiatku jej fungovania, o čom svedčí aj moje poradové číslo registrácie = 75.
Momentálne je tu vyše 105 tisíc členov.
Porada sa od svojich začiatkov veľmi zmenila, myslím tým svojím rozsahom, nie obsahom.
Naďalej to však zostáva moja najobľúbenejšia stránka, kde si vždy nájdem niečo, čo ma zaujme a o čom sa chcem viac dozvedieť.
Aj keď väčšina mojich príspevkov je do "oddychovych tém", tak nemám pocit, že rozoberaním napríklad pestovania orchideí niekomu škodíme.
Pokiaľ viem, na Porade sa dá nastaviť, ktoré témy chceš, a ktoré nechceš zobraziť. Tak, komu sa niečo nepáči, nech si nastaví, aby sa mu daný okruh nezobrazoval a JE POKOJ. ;)
Rozhodne nie som za zrušenie oddychových tém!:)
Barbara
06.11.08,15:48
A je to, nakoľko si myslím, že problém sa vyriešilo s tým, že oddychové témy bude mať moderátorku:---
s Vaším dovolením tému uzavrem;)

Predstavujem nových moderátorov