novacik16
05.11.08,06:48
Dobré ránko všetkým,
chcela som sa opýtať ako postupovať. V 9/2008 sme vystavili faktúru, ktorú som dala do DPH a teraz mi z tej firmy poslali saldokonto a tu faktúru tam nemali, tak som im telefonovala a pani mi povedala, že sa majitelia oboch firiem dohodli, že sa fa. zruší, ona si ju zrušila, ale mne to majiteľ neoznámil. Teraz neviem ako postupovať, či vystaviť dobropis alebo stornovať fa? A ako to bude s priznaním DPH, či podať opravné? Dakujem za odpoveď. s prianím pekného dňa
evina
05.11.08,06:01
Dobré ránko všetkým,
chcela som sa opýtať ako postupovať. V 9/2008 sme vystavili faktúru, ktorú som dala do DPH a teraz mi z tej firmy poslali saldokonto a tu faktúru tam nemali, tak som im telefonovala a pani mi povedala, že sa majitelia oboch firiem dohodli, že sa fa. zruší, ona si ju zrušila, ale mne to majiteľ neoznámil. Teraz neviem ako postupovať, či vystaviť dobropis alebo stornovať fa? A ako to bude s priznaním DPH, či podať opravné? Dakujem za odpoveď. s prianím pekného dňa

Podľa dôvodu "zrušenia"...
novacik16
05.11.08,06:08
no dôvod zrušenia ešte nepoznám, musím sa opýtať majiteľa. Pani mi nevedela povedať, len že sa dohodli, že ju zrušia.
evina
05.11.08,06:17
no dôvod zrušenia ešte nepoznám, musím sa opýtať majiteľa. Pani mi nevedela povedať, len že sa dohodli, že ju zrušia.

Najmä preto, že je vo faktúre DPH- tak len tak "zrušiť" sa nedá.

§ 25 zákona o DPH

§ 25 Oprava základu dane
1/ Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby.
novacik16
05.11.08,06:39
tak už viem, prečo sa dohodli na zrušení. Pretože tovar odišiel až v mesiaci 10/2008 ale bolo to vyfakturové v 9/2008. Čo fakturantka vôbec nevedela, čo šéf povie, ona vyfakturuje. Tak ako postupovať?
novacik16
05.11.08,07:25
Prosííííííííííííííííííííííí ííím poradte, vystaviť dobropis a s akým dátumom zdaniteľného plnenia a ked nedošlo vôbec k dodaniu tovaru, či vystaviť dobropis a podať či nepodať opravné daňové priznanie?
Dakujem pekne
Miramare
05.11.08,07:55
No len tak jednoducho sa to ozaj rusit neda
novacik16
05.11.08,08:08
no to viem, že tak jednoducho sa to zrušiť nedá, som bezradná ako to teda urobiť. či stornovať a doložiť to žiadosťou, že tovar nebol dodaný.
Ada9
05.11.08,08:08
Keďže nedošlo vôbec k dodávke, ja by som podala opravné daňové priznanie za 09/08 a v 10/08 by som fakturovala podľa dátumu dodania tovaru.
novacik16
05.11.08,08:12
no tomu som sa chcela práve vyhnúť, ale asi to nejde. Tak stornujem fa. a ako typ DPH dam ten istý ako na fa. účtujem v MRP WIN takže 40 alebo 16, ale ked sa neopravuje základ dane, tak asi 40