lover
05.11.08,07:46
Ahojte,

moj HU je uz schvaleny, zmluvy podpisane, avsak pred cerpanim penazi je nutne nehnutelnost poistit - v TB mi povedali, ze proti zivelnym pohromam a az vtedy dokazu uvolnit financie. Prosim, skuste mi poradit na aku poistovnu sa s tymto obratit. Jedna sa o 2i(49.34m2) byt v povodnom stave v BA.

Dakujem!!!
duves
05.11.08,06:54
Podla mna by tu nemali lietat značky. No ak maš čas, tak treba čítať zmluvne podmienky a hlavne tie časti o výlukách. Doporučujem poistiť nehnuteľnosť na novú cenu, nie na časovú, alebo podpoistiť nehnutelnost.
No ak hraje cena poistného, stačí zavolať nejakemu poistnemu maklerovi a nemusi nikde vybehavat.
lover
05.11.08,07:08
Duves: Dakujem!

Uvedomil som si, ze tazko mi bude niekto menovat poistovne... Poviem to takto - dnes chcem skocit do Al. SP a zaujima ma nazor na poistenie bytu v tejto poistovni - ANO/NIE. Prosim, ak mate nejake odporucania budem rad ak poslete aj SS.

vdaka.
lover
05.11.08,12:49
Tak v ASP mi na 50m2 v BA ponukli poistenie do vysky 1.8miliona(na poziadanie klienta, tabulkova hodnota bola 1.77M) - podla ich tabuliek, i ked byt ma hodnotu podla posudku 2.25miliona. Neviem, ako by to bolo, keby sme brali HU v plnej vyske, ale staci mat taketo poistenie, i ked nehnutelnost nadobudame za sumu 2miliony(200k cash, 1,8M HU)? A je to vraj poistenie na novu cenu, ako radil Duves...