margot157
05.11.08,09:05
Ahojte, ak mi niekto bude vedieť poradiť, budem veľmi vďačná.
V nemocnici zanedbali starostlivosť o môjho otca po úraze v dôsledku čoho zomrel. Rodina podala podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý potvrdil pochybenie v starostlivosti. Následne ja som podala trestné oznámenie na nemocnicu pre zanedbanie zdravotnej starostlivosti s následkom smrti, načo vyšetrovateľ začal trestné stíhanie. Nakoľko ale vyšetrovateľ potreboval pre posúdenie celej veci stanovisko ústavu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorý ako jediný na Slovensku može vypracovať komplexný znalecký posudok v odvetví zdravotníctvo a ten vyšetrovateľovi oznámil, že v súčasnosti nemôžu vykonať vypracovanie uvedeného znaleckého posudku, nakoľko LF UPJŠ nemá uzavreté poistenie pre účely náhrady škody za znaleckú činnosť, teda ústav nemá právnu subjektivitu, vyšetrovateľ trestné stíhanie prerušil. Prosím poraďte mi, ak má niekto podobnú skúsenosť, či nie je iná možnosť, veď to by znamenalo, kým uvedený ústav ako jediný na Slovensku nebude vykonávať tieto posudky, môžu lekári beztrestne pokračovať v takejto "starostlivosti". Za všetky príspevky vopred ďakujem.
syrik
05.11.08,08:38
ahoj...
Myslím si,že Košická univerzita určite nie je jediná,čo to výkováva...Neviem Ti v tomto moc poradiť,len Ti chcem prejaviť pochopenie v tom,čo sa Vám stalo...Ja som vyštudovaná zdravotná sestra,pracovala som v nemocnici nejaku dobu,ale pochopila som,teda aspoň v našej spádovej nemocnici,že pacient nemá žiadne práva...Bolo ťažké sa pozerať na nečinnosť lekárov,ktorí podceňovali zdrav.stav jednej našej pacientky,ktorá nakoniec zomrela...Mala niečo po 50.-tke...Odchádzala zo dňa na deň,no lekári ju preložili na lepšie pracovisko,až keď už bolo najhoršie...Príbuzní chceli podať trestné oznámenie,no nakoniec ju stiahli...To som sa všetko dozvedela,až keď som odtiaľ odišla...nemohla som sa na to pozerať..neľudský prítup..aj ošetrovateľov..Vieš,ako som si vtedy vyčítala,že som jej nepovedala,aby sa pýtala do inej nemocnice?? Bre banálny dôvod...bála som sa,že ma vyrazia...nemohla som ohovárať oddelenie,na ktorom som pracovala...nakoniec ju to stálo život a mňa dodnes žerie svedomie...makoniec som aj ja odišla...
Chápem Ťa a držíp palce,aby sa to dotiahlo do konca vo Váš prospech...aj keď si myslím,že lekári vždy budú držať spolu...
DRŽTE SA
margot157
06.11.08,04:44
Ďakujem veľmi pekne, nie, to ako tam s nim zaobchadzali, to sa jednoducho neda vzdat. Niekto musi byt potrestany, lebo toto nie je jediny pripad, v mojom okoli, v praci sustavne pocuvam podobne pripady, takze este raz dakujem.
syrik
06.11.08,05:30
Ďakujem veľmi pekne, nie, to ako tam s nim zaobchadzali, to sa jednoducho neda vzdat. Niekto musi byt potrestany, lebo toto nie je jediny pripad, v mojom okoli, v praci sustavne pocuvam podobne pripady, takze este raz dakujem.


ˇAno,treba bojovať až do konca...Ani u nás to nebol jediný prípad...a vôbec v televízii sa tiež o tom často hovorí..napr.podávanie transfúzii má robiť výlučne lekár...robia to sestry...no na vlastnú zodpovednosť..keď sa čosi stane,ako nedávno bolo v TV,kto si to odsedí za mrežami?? no sestra...aj keď na to nemá kompetenciu...lenže odmietneš to robiť a prídeš o miesto...je to nefér...a mnohí lekári nemajú ani len cit...a zaobchádzajú pri vyšetrení s pacientom ako s kusom mäsa...moja vlastna skúsenosť...hukal po mne odkedy som prišla do ambulancie...Je to fakt otrasné.
feron
06.11.08,06:28
Ahojte, ak mi niekto bude vedieť poradiť, budem veľmi vďačná.
V nemocnici zanedbali starostlivosť o môjho otca po úraze v dôsledku čoho zomrel. Rodina podala podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý potvrdil pochybenie v starostlivosti. Následne ja som podala trestné oznámenie na nemocnicu pre zanedbanie zdravotnej starostlivosti s následkom smrti, načo vyšetrovateľ začal trestné stíhanie. Nakoľko ale vyšetrovateľ potreboval pre posúdenie celej veci stanovisko ústavu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorý ako jediný na Slovensku može vypracovať komplexný znalecký posudok v odvetví zdravotníctvo a ten vyšetrovateľovi oznámil, že v súčasnosti nemôžu vykonať vypracovanie uvedeného znaleckého posudku, nakoľko LF UPJŠ nemá uzavreté poistenie pre účely náhrady škody za znaleckú činnosť, teda ústav nemá právnu subjektivitu, vyšetrovateľ trestné stíhanie prerušil. Prosím poraďte mi, ak má niekto podobnú skúsenosť, či nie je iná možnosť, veď to by znamenalo, kým uvedený ústav ako jediný na Slovensku nebude vykonávať tieto posudky, môžu lekári beztrestne pokračovať v takejto "starostlivosti". Za všetky príspevky vopred ďakujem.Znalecký ústav je najvyššia úroveň súdnoznaleckého posudzovania u nás, rieši najmä komplexné a komplikované prípady. Neviem, či prípad tvojho otca do toho spadá. Okrem ústavov vykonávajú súdnoznaleckú činnosť súdnoznalecké organizácie a súdni znalci - fyzické osoby. V "jednoduchých" prípadoch sa bežne robí súdnoznalecký posudok cez znalcov - fyzické osoby. Zoznam znalcov, znaleckých organizácií a znaleckých ústavov vedie Ministerstvo spravodlivosti SR a zverejňuje ich na svojej internetovej stránke http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_reg/jaspiw_maxi_regz_fr0.htm tam sú aj kontakty a informácia, či má uzavreté poistenie. Dôležité je aj odvetvie, v rámci ktorého má byť prípad tvojho otca posudzovaný (napr.chirurgia, interné lekárstvo a pod.)
Petra Nová
06.11.08,15:18
Nakoľko ale vyšetrovateľ potreboval pre posúdenie celej veci stanovisko ústavu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorý ako jediný na Slovensku može vypracovať komplexný znalecký posudok v odvetví zdravotníctvo a ten vyšetrovateľovi oznámil, že v súčasnosti nemôžu vykonať vypracovanie uvedeného znaleckého posudku, nakoľko LF UPJŠ nemá uzavreté poistenie pre účely náhrady škody za znaleckú činnosť, teda ústav nemá právnu subjektivitu, vyšetrovateľ trestné stíhanie prerušil.
No, neviem kedy Ti bolo doručené oznámenie o prerušení trestného stíhania. Rozhodne bolo treba proti nemu podať sťažnosť. Je vecou štátu, ako zabezpečí znalecký posudok na zistenie skutočnosti, či bola zanedbaná zdravotná starostlivosť s následkom smrti.
Ak ústav nezaplatí poistné 10 rokov a tak 10 rokov nebude robiť nikto posudky!!!! To hádam nie:mad::mad::mad:. No, “pitomejšie“ odôvodnenie prerušenia trestného stíhania som nečítala.
Pripájam text ustanovenia § 228 Trestného poriadku, ktorý vymenúva dôvody, kedy sa prerušuje trestné stíhanie. Nepíšeš, podľa ktorého konkrétneho zákonného ustanovenia bolo konanie prerušené, ale to konkrétne, a ani podobné zdôvodnenie tam nefiguruje .
§ 228
(1) Policajt preruší trestné stíhanie, ak sa nezistili skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe.

(2) Policajt preruší trestné stíhanie, ak
a) nemožno pre neprítomnosť obvineného alebo svedka vec náležite objasniť,
b) nemožno obvineného pre ťažkú chorobu postaviť pred súd,
c) obvinený pre duševnú chorobu, ktorá nastala až po spáchaní činu, nie je schopný chápať zmysel trestného stíhania,
d) obvinený je vydaný do cudziny alebo vyhostený,
e) ústavný súd alebo Súdny dvor Európskych spoločenstiev pozastaví účinnosť právneho predpisu alebo jeho časti, ktorého použitie je rozhodujúce pre konanie alebo rozhodnutie vo veci samej, alebo
f) obvinený je cudzinec alebo osoba bez štátnej príslušnosti a je odovzdaný na vykonanie úkonov do cudziny.

(3) Policajt s predchádzajúcim súhlasom prokurátora môže prerušiť trestné stíhanie, ak sa obvinený významnou mierou podieľa na objasnení korupcie, trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, trestného činu založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny alebo zločinu spáchaného organizovanou skupinou, zločineckou skupinou alebo teroristickou skupinou alebo na zistení alebo usvedčení páchateľa tohto trestného činu; prerušiť trestné stíhanie sa nesmie voči organizátorovi, návodcovi alebo objednávateľovi trestného činu, na ktorého objasnení sa podieľa.

(4) Prokurátor preruší trestné stíhanie, ak podal návrh na začatie konania o otázke, ktorú nie je v tomto konaní oprávnený riešiť.

(5) Ak pominie dôvod na prerušenie, prokurátor alebo policajt o pokračovaní v trestnom stíhaní rozhodne uznesením.

(6) Uznesenie podľa odsekov 1 až 5 sa doručuje obvinenému a poškodenému; obvinený a poškodený majú právo proti nemu podať sťažnosť. Uznesenie policajta sa doručuje najneskôr do 48 hodín prokurátorov
margot157
07.11.08,04:54
Vyšetrovateľ prerušil vyšetrovanie nakoľko citujem:" sa nezistili skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe. Odôvodnenie" už spomínaná nemožnosť vypracovania znaleckého posudku, nakoľko podľa vyšetrovateľa je v Košiciach jediný ústav, ktorý vypracuváva tieto posudky.Ale na základe príspevku ferona som si vyhľadala na stránke ministerstva vnútra zoznam znalcov, volala som aj prednostovi ustavu súdneho lekárstva v Košiciach, teda toho, ktorý podľa vyšetrovateľa jediný robí tieto posudky a sám prednosta mi potvrdil, že uvedené posudky robí aj podobný ústav v Baratislave. Na uznesení o prerušení trestného stíhania je, že možno podať sťažnosť do troch dní, ale podaná sťažnosť nemá odkladný účinok, ale čo keď som ja v uvedenej lehote tú sťažnosť nepodala?
Stina
07.11.08,05:08
Možno sa Ti to nebude zdať, ale ak si v koncoch , skús to riešiť prostredníctvom televízie.
Už bolo niekoľko prípadov, keď sa ľady pohli (hlavne ak to popretriasajú v TV - zaujímavé, nie !) .
margot157
07.11.08,05:33
Možno sa Ti to nebude zdať, ale ak si v koncoch , skús to riešiť prostredníctvom televízie.
Už bolo niekoľko prípadov, keď sa ľady pohli (hlavne ak to popretriasajú v TV - zaujímavé, nie !) .
Už aj to mi napadlo, ale to bude posledná možnosť, zatiaľ zisťujem iné možnosti ako napr. podanie sťažnosti na inšpekciu ministerstva vnútra.
Petra Nová
07.11.08,09:59
Vyšetrovateľ prerušil vyšetrovanie nakoľko citujem:" sa nezistili skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe. Odôvodnenie" už spomínaná nemožnosť vypracovania znaleckého posudku, nakoľko podľa vyšetrovateľa je v Košiciach jediný ústav, ktorý vypracuváva tieto posudky.Ale na základe príspevku ferona som si vyhľadala na stránke ministerstva vnútra zoznam znalcov, volala som aj prednostovi ustavu súdneho lekárstva v Košiciach, teda toho, ktorý podľa vyšetrovateľa jediný robí tieto posudky a sám prednosta mi potvrdil, že uvedené posudky robí aj podobný ústav v Baratislave. Na uznesení o prerušení trestného stíhania je, že možno podať sťažnosť do troch dní, ale podaná sťažnosť nemá odkladný účinok, ale čo keď som ja v uvedenej lehote tú sťažnosť nepodala?
Ja by som sa obrátila na Okresnú prokuratúru s podnetom na preskúmanie rozhodnutia polície o prerušení trestného stíhania. V prípravnom konaní dozor nad dodržiavaním zákonnosti vykonáva prokurátor. Prokurátor môže zrušiť nezákonné alebo neopodstatnené rozhodnutia policajta a môže nahradiť vlastnými rozhodnutiami Pri uznesení o prerušení trestného stíhania to môže urobiť do 30 dní od doručenia (prokurátorovi)-§ 230 Tr.por..
Takže určite by som takýto podnet podala. Ale zaujímal by ma konkrétny paragraf Trestného poriadku, na základe ktorého policajt prerušil trestné stíhanie.

Až teraz som si všimla dôvod prerušenia, ktorý si uviedla. Je to asi § 228 ods.1 Tr.por. . Tak ten zákonný dôvod, že sa nezistili skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe a odôvodnenie , že nemá kto urobiť znalecký posudok sú ako jablko s kalerábom. Veď ak nemohol byť vypracovaný znalecký posudok, z ktorého by vyplývalo kto, ako a čím zavinil, že nebola poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť Tvojmu otcovi, potom vyšetrovateľ nemal ako zistiť skutočnosti, ktoré by svedčili o tom , že nie je dôvod na trestné stíhanie proti konkrétnej osobe.
margot157
07.11.08,10:08
Ja by som sa obrátila na Okresnú prokuratúru s podnetom na preskúmanie rozhodnutia polície o prerušení trestného stíhania. V prípravnom konaní dozor nad dodržiavaním zákonnosti vykonáva prokurátor. Prokurátor môže zrušiť nezákonné alebo neopodstatnené rozhodnutia policajta a môže nahradiť vlastnými rozhodnutiami Pri uznesení o prerušení trestného stíhania to môže urobiť do 30 dní od doručenia (prokurátorovi)-§ 230 Tr.por..
Takže určite by som takýto podnet podala. Ale zaujímal by ma konkrétny paragraf Trestného poriadku, na základe ktorého policajt prerušil trestné stíhanie. Môžeš doplniť?
§ 228 ods. 1 písm. Trestného poriadku
margot157
07.11.08,10:41
Ja by som sa obrátila na Okresnú prokuratúru s podnetom na preskúmanie rozhodnutia polície o prerušení trestného stíhania. V prípravnom konaní dozor nad dodržiavaním zákonnosti vykonáva prokurátor. Prokurátor môže zrušiť nezákonné alebo neopodstatnené rozhodnutia policajta a môže nahradiť vlastnými rozhodnutiami Pri uznesení o prerušení trestného stíhania to môže urobiť do 30 dní od doručenia (prokurátorovi)-§ 230 Tr.por..
Takže určite by som takýto podnet podala. Ale zaujímal by ma konkrétny paragraf Trestného poriadku, na základe ktorého policajt prerušil trestné stíhanie.

Až teraz som si všimla dôvod prerušenia, ktorý si uviedla. Je to asi § 228 ods.1 Tr.por. . Tak ten zákonný dôvod, že sa nezistili skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe a odôvodnenie , že nemá kto urobiť znalecký posudok sú ako jablko s kalerábom. Veď ak nemohol byť vypracovaný znalecký posudok, z ktorého by vyplývalo kto, ako a čím zavinil, že nebola poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť Tvojmu otcovi, potom vyšetrovateľ nemal ako zistiť skutočnosti, ktoré by svedčili o tom , že nie je dôvod na trestné stíhanie proti konkrétnej osobe.
Ale prosím Ťa, nevadí to, že som tú sťažnosť nepodala v tej lehote do troch dní od doručenia? Ono totiž ja som vtedy bola za tým vyšetrovateľom osobne a on mi potvrdil, že iný ústav posudok nemôže vypracovať a tak cca o dva mesiace bude tento ústav znova kontaktovať, či sa niečo nezmenilo. Tak som mu po dvoch mesiacoch znova volala a vysvitlo, že neurobil za tie dva mesiace absolútne nič, bude im volať až teraz po mojom telefonáte.
Petra Nová
07.11.08,10:53
Ale prosím Ťa, nevadí to, že som tú sťažnosť nepodala v tej lehote do troch dní od doručenia? Ono totiž ja som vtedy bola za tým vyšetrovateľom osobne a on mi potvrdil, že iný ústav posudok nemôže vypracovať a tak cca o dva mesiace bude tento ústav znova kontaktovať, či sa niečo nezmenilo. Tak som mu po dvoch mesiacoch znova volala a vysvitlo, že neurobil za tie dva mesiace absolútne nič, bude im volať až teraz po mojom telefonáte.
Samozrejme, že vadí, ale treba vychádzať z toho, že prokurátor dozoruje činnosť policajta a zákonnosť jeho rozhodnutí v prípravnom konaní, takže z tohoto dôvodu by som dala podnet ä nie sťažnosť (ako opravný prostriedok). Ak je totiž rozhodnutie policajta nezákonné, prokurátor je oprávnený ho v prípravnom konaní zrušiť kedykoľvek.
margot157
10.11.08,05:29
Ďakujem Vám všetkým, veľmi, veľmi ste mi pomohli, naozaj veľmi pekne Vám ďakujem, som prvý krát na takomto fóre, vlastne kvôli tomuto problému som sa tu aj zaregistrovala, ale musím povedať je to naozaj super. Ešte raz všetkým ďakujem, idem bojovať ďalej, skúsim podať ten podnet na okresnú prokuratúru a uvidíme, ahojte.
margot157
12.03.09,05:06
Dobrý deň,
teraz mám zas ďalší problém,
mám podozrenie, že vyšetrovateľ úmyselne brzdí priebeh vyšetrovania, všetko trvá nezmyselne dlho, väčšinou sa niečo pohne až na môj popud, to znamená, že buď telefonujem vyšetrovateľovi, alebo idem za ním osobne, ja osobne som bola vyzdvihnúť zdravotnú dokumentáciu otca a som mu ju zaniesla, lebo vyšetrovateľ si ju " nebol schopný" "zohnať", trestené stíhanie vraj bolo obnovené, ale mne doručené uznesenie nebolo, to viem len z listu dozorujúceho prokurátora, kde som podávala podnet na prešetrenie postupu vyšetrovateľa, prokurátor nič nezistil, nakoľko vec je vyriešená tým, že vyšetrovateľ ďalej pokračuje v trestnom stíhaní, avšak keď som vyšetrovateľovi volala, že mi nebolo doručené uznesenie o pokračovaní v trestnom stíhaní sa vyhovoril na haprujúcu korešpondenciu v období vianočných sviatkov a že mi ho pošle znova, odvtedy ubehol cca mesiac a nič mi neprišlo, skrátka chcem tým povedať, že mám dojem, že vo vyšetrovaní úmyselne nepostupuje, ako by mal a keď ani dozorujci prokurátor nič nezistil, aké mám možnosti ( aj medializácia mi už silne rezonuje v mysli), prosím, poraďte mi.
Charon
12.03.09,08:02
Nechcem robiť reklamu nejakej spoločnsoti. Teda nebudem uvádzať jej meno. Keďže podľa môjho názoru je Slovensko zvlčilá zem, a každý sa snaží toho druhého dostať, zodrať, zničiť, poškodiť, správa sa ľahostajne k zákonom, vyriešil som to tak, že som sa poistil. Poistenie právnej ochrany. V tomto prípade, ak by sa to stalo poistenému členovi mojej rodiny by z mojej strany stačilo iba ohlásiť poistnú udalosť. Súdnoznalecký posudok by hradila poisťovňa. S políciou a nemocnicou by nejednal občan, laik, v podstate pre týchto ľudí veľká a obyčajná nula, ale právnik. Verte, či nie, právnik má väčší vplyv ako ja, Ty, Vy, vy.
margot157
12.03.09,09:01
Lenže ani zohnať dobrého právnika, ktorý sa rozumie veci nie je jednoduchá záležitosť, z môjho pracovného pomeru som prišla do kontaktu so zopár právnikmi, ktorý na každú jednu otázku reagovali- musím si to zistiť, čo sa týkalo zákonov, teda chcem povedať, že naozaj dobrý právnik je výnimka, ale kde takého zohnať a pritom mať možnosť ho aj zaplatiť. Ja som obyčajný človek, ktorý ešte akotak verí v spravodlivosť, len dokedy??? Možno som naivná, keď si myslím, že spravodlivosť sa dá docieliť aj bez známostí, alebo kopy peňazí... Chcem vedieť zákonnú možnosť kde sa obrátiť, keď vyšetrovateľ chce prípad zamiesť pod koberec, dôvody nepoznám. Prosím o radu.
Charon
12.03.09,09:11
Moja rada vyššie je už neskoro. Viem. V tomto prípade poisťovňa hradí právnika a vyberie toho najlepšieho (do výšky poistného na prípad), aby sa po spore peniaze vrátili do poisťovne.
Ja by som podal sťažnosť na Úrad pre dohľad nad lekárskou starostlivosťou a trestné oznámenie na policajta, čo to zamietol - zneužitie právomocí verejného činiteľa - zanedbanie povinností. Resp. podať žiadosť na ministersvo vnútra (spravodlivosti).
A žiješ v divnom svete. Tu na Slovensku sa spravodlivosti nedovoláš. Vymožiteľnosť práva je rovná nule (vravím z vlastnej skúsenosti - preto aj tá moja poistka. Ale aj tá je v niektorých prípadoch nanič.)
bandi01
28.04.10,14:58
Mam tiez pripad. Moja manzelka mala velke bolesti zaludka tak navstivila obvodneho lekara.Na zaklade odporucania obv.lek.bola hospitalizovana na Novozamockej nemoznici a velkymi bolestami zaludka.Zial v nemocnici jej nedali ziadne lieky nakolko nevedeli od coho tie bolesti pochadzaju. Nakoniec po 4 dnoch zistili ze ma zapal slepeho creva a od toho zrejme aj zapal criev.Po 5 dnoch hospitalizacie ju poslali domov bec lekarskej spravy, aby sa hlasila u svojho obvodneho lekara a aby ju viliecil, nasledne ked bude vyliecena sa podrobila operacii slepeho creva.(obvodny lekar len krutil hlavou ako je taketo nieco vobec mozne) Zvazujem tiez podat trestne oznamenie na celu nemocnicu nakolko toto uz nie je mozne co sa tu u nas na slovensku deje. Je to velice smutne,kam sa podela kvalita nasich zdravotnickych zariadeni? ...:mad::mad::mad::mad:
Rozalka
28.04.10,20:16
Aj ja som zhrozená z "kvality" zdravotnej starostlivosti.
Nestačilo, že pred rokom zomrela moja mamka po nesprávne spravenej lumbálnej anestéze, tento týždeň bol môj otec hospitalizovaný so zápalom močových ciest a včera spadol v nemocnici z postele. Je značne dobitý, má zlomený nos, podliate oko, rozbité čelo a zapuchnutú peru.
Ošetrujúci lekár zahmlieva: vraj sa buchol o roh nočného stolíka ... Keby ste videli, ako vyzerá, považovali by ste to za výsmech.
Pravdpodobne si riadne udrel hlavu, pretože sa z krotkého až apatického baránka zmenil na rozzúreného medveďa.
Zvažujem, čo spravím, ale rozhodne to nenechám len tak.
Saurinne
29.09.10,21:19
Ahoj, mohla by si prosím napísať, ako Tvoj prípad dopadol? vidím, že je to už dva roky, optimisticky predpokladám, že sa už ľady pohli. Riešim teraz problém so zanedbaním lekárskej starostlivosti s následkom smrti a chcela by som vedieť, akú prognózu majú na Slovensku takéto prípady, keď sa dostanú na súd.
Ďakujem veľmi pekne
Habbs
29.09.10,22:45
Navsteva lekarskej ordinacie alebo nemocnice je dnes pre pacienta 30x nebezpecnejsia ako expedicia do Himalaji alebo do Amazonskeho pralesa.
Tretia najvyssia umrtnost po kardiovaskularnych chorobach a rakovine je dosledkom pochybenia lekarov,vedlajsich ucinkov liekov s ktorymi sa pocita a ktore su normalne predpisovane a infikovania sa v nemocniciach.
Saurinne
29.09.10,23:07
ano. 16 dní trvalo lekárom v nemocnici zabiť človeka. Bolo x možností, ako sa dalo náhle gastroenterologické ochorenie lečiť, lekári ale uznali, že budú človeka sušiť v nemocnici v malom meste, kde posledný gastroenterológ zomrel pred cca 6timi rokmi. Nezistila som dôvod, prečo nemohli pacienta transportovať tam, kde tento problém vedeli riešiť. Keby bol pacient Jožo Ráž, bývalý prezident Šuster alebo podobná celebrita, lekári by sa rozkrájali, aby tento život zachránili. Je smutné, ako tu funguje zdravotníctvo. Lekári v malom meste svojimi rozhodnutiami pripravili o život behom 16 dní 50ročnú matku 2 detí a manželku. V tej istej nemocnici cca 2 týždne pred tým zomrel 15 ročný chlapec kvôli chybnej diagnostike...atď atď.... teraz už svojim nepomôžem, ale môžem aspoň zachrániť ďalšie životy, tak sa chcem do toho obuť, nech sa zamyslia, pokiaľ siahajú ich kompetencie a kde už by mali rozhodovať lekári - špecialisti.
BXLmiami
30.09.10,05:36
Tak vidíš a ked povieme,že malé nemocnice treba zrušiť,prípadne nechať len urgent a peniaze sústrediť do veľkých,tak sme modrí,neľudskí a ešte neviem akí.
Rasto27
13.02.11,10:18
Ahojte, ja mam podobny problem.

priatelka mala diagnistikovany chronicky zapal slepeho creva. Po naplanovanej operacii sa vsetko zdalo byt v poriadku az do 5teho dna po operacii. Vtedy nastali obrovske krce v bruchu, pritelka v noci vracala a plakala od bolesti. Bol som zufaly..samozrejme sanitku nam odmietli poslat nakolko sa nachadzame v petrzake a na antolsku to mame blizko, tak aby sme isli autom. Tak sme teda nejak dosli na pohotovost.o empatii setricky a snahy nam pomoct hned, nie je ani reci... ked som zaklopal, ze sme mame velky problem a potrebujeme surne lekara, jej prva vec co povedala, ze mame dat kartu poistenca a zaplatit poplatok 2eura a zavrela nam pred nosom dvere, asi po 15min. dosiel lekar a ten nas poslal na RTG a sono, zobrali jej krv a samozrejme na ziadnom z tych vysetreni nic nezistili. vsetko otocili na priatelku, ze nenodrzala dietu a urcite nieco zjedla. tak jej dali infuziu a poslai nas domov. po dalsich dvoch dnoch neustaleho vracania a hnackovania a bolesti, sme sli opat do nemocnice. zase sme sli na pohotovost lebo bola sobota a natrafili sme na tu istu sestru. najmudrejsia nas hned posielala na infekcne...esteze tam dosiel akurat iny lekar a poslala na na tie iste vysetrenia ako naposledy vo stvrtok v noci a zrazu zistili, ze priatelka ma velky zapal v dutine brusne a pretocene tenke crevo. museli ju hned operovat a teraz je v kritickom stave na ARE. Mam chut tu zdravotnu sestru vyfackat a tomu doktorovi (odbornikovy na dietu) dolamat ruky aj nohy. Kazdopadne su to moje pocity a musel som to napisat...priatelka bude uz dufam v poriadku, ale aj tak mam obavy ci nebude mat nejake nasledky, ma este len 26rokov, planovali sme mat dom a deti, a velmi sa bojim aby sa uz nic nezhorsilo. Kazdopadne podam podnet na presetrenie zo zanedbania zdravotnej starostlivosti.nedokazem pochopit ako to, ze nezistili vo stvrtok v noci co sa deje, ale az v sobotu, ked jej robili tie iste vysetrenia. nedokaz to pochopit. keby som tu este pisal s akou arogantnostou k nam pristupovali,..to by bolo na dlho. este mam obavy ci to podanie nebude len jedine co mozem spravit a ci sa to pohne a ci bude niekto potrestany....spravodlivost na slovensku???asi tazko
Saurinne
13.02.11,13:30
Ahoj,
spravodlivost neviem, moj pripad s mamou - zanedbanie lekarskej starostlivosti s nasledkom smrti sa taha uz 4 mesiace, ale vraj je to pri takychto pripadoch normalne. Kazdopadne je mozne podat trestne oznamenie, co mozes urobit. Ja by som ti ale odporucala spojit tento pripad s pripadom umrtia 56rocnej pacientky na zle diagnostikovany slepak (teraz neviem - Levicka alebo Levocska nemocnica) = napis mail do oboch televizii, poukaz na spojitost a na to, ze dnesni lekari nevedia uz vyriesit ani len slepe crevo, to by mohla byt cesta k spravodlivosti.
margot157
13.02.11,18:10
Ahoj,
spravodlivost neviem, moj pripad s mamou - zanedbanie lekarskej starostlivosti s nasledkom smrti sa taha uz 4 mesiace, ale vraj je to pri takychto pripadoch normalne. Kazdopadne je mozne podat trestne oznamenie, co mozes urobit. Ja by som ti ale odporucala spojit tento pripad s pripadom umrtia 56rocnej pacientky na zle diagnostikovany slepak (teraz neviem - Levicka alebo Levocska nemocnica) = napis mail do oboch televizii, poukaz na spojitost a na to, ze dnesni lekari nevedia uz vyriesit ani len slepe crevo, to by mohla byt cesta k spravodlivosti.
Ja si tiez myslim, po mojej doterajsej skusenosti s riesenim nasho pripadu, ze jedina spravodlivost, ktora sa da dosiahnut, je cez media, pretoze aj ked podate trestne oznamenie, vysetrovatel musi na presetrenie pripadu prizvat ustav sudneho lekarstva, aby vypracovalznalecky posudok a v sucasnosti taketo posudky na Slovensku nikto nevykonava !!!, takze su vlastne taketo lekarske preslapy nepostihnutelne!!!
JaDo
13.02.11,18:55
Ja by som povedala, že sme väčšinou vychovaní až príliš slušne, resp. bez zdravej drzosti a sebavedomia. Máme problém sa ohradiť, dožadovať sa, pýtať si napr. ďalšie vyšetrenie .......atď. Hovoríme si, čo keď to nie je také zlé, čo keď sa mýlime, čo keď zveličujeme a pod.
No mali by sme si uvedomiť, že prudké alebo trvalé bolesti nie sú normálne a pokiaľ nás niekto presviedča, že to nič nie je, tak musíme spraviť i také niečo, čo nie je „slušné“, napr.:
- zvýšiť hlas, vysloviť pochybnosť, upozorniť na ich zodpovednosť....,
- isť na ďalšiu pohotovosť prihlásiť sa pod vymyslenou prechodnou adresou,
- ísť za ďalším lekárom a pod.
Rozalka
13.02.11,19:02
Po mojej osobnej skúsenosti, keď som žiadala o prešetrenie, či nebola zanedbaná zdravotná starostlivosť, Úrad prešetril, zistil a odpovedal mi: Áno, bola zanedbaná zdravotná starostlivosť. Viac som sa nedozvedela.

Pri podávaní podnetu na ÚDZS treba zadať správne otázku. Úrad totiž skonštatuje a napíše vám len tak, ako ste žiadali, nič viac. Preto ich treba zasypať množstvom otázok, aby ste sa dozvedeli všetko, čo chcete vedieť.
Saurinne
13.02.11,21:23
V tomto mam nastastie aktualne informacie - posudky vykonava jedna agentura v kosiciach a jedna v bratislave, cize nie je to stratene :)