Bionke
18.05.05,14:12
Zdravím všetkých poraďákov...

Máte niekto skúsenosti s týmito eurofondami??? Ak áno prosím ozvite sa... všetcia čo niečo o tom viete, alebo ste počuli... ozvite sa... napíšte svoje skúsenosti, pekné - nepekné.

Ďakujem pekne.
Katka
RenataK
18.05.05,19:04
Napíš bližšie, čo chceš vedieť.
Bionke
19.05.05,05:04
Napíš bližšie, čo chceš vedieť.Zdravím,
no chcela by som vedieť aký je postup, pre koho to je určené pre koho nie a načo hlavne je to zamerané, preštudovala som si to všetko, ale ja by som chcela vedieť ako to funguje v praxi, ja by som najradšej niekoho kto už tento projekt podal, či mu ho schválil ako presne postupoval, a tak, a ešte by ma zaujimalo či bude takato možnosť aj na budúci rok? Hm máš už s týmito projektami skúsenosť? Ja mám so SOP pre poľnohospodárov, ale teraz by som sa chcela bližšie informovať ohladne programu de minimis, alebo nieakeho ktorý sa týka malých podnikateľov (s veľkými plánmy xixi), len neviem ktorý by bol najvýhodnejší...hmm... porozprávajte...
Katka
Bionke
20.05.05,08:34
Hálo poraďáci nevieti mi pomôcť?
Zuziana
21.05.05,10:46
pozrisa na stránku www.nadsme.sk - stránka Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania. Tadiaľ granty idú. Potom môžeš hľadať na stránkach ministerstiev a pod. Projekt sa spracováva v slovenskom jazyku, niektoré časti v anglickom jazyku. V jednej firme pre ktorú pracujem, sme podávali projekt v minulom roku. Je to časovo zdĺhavé, ak keď projekt bol na svete možno za 3 týždne. Potom naslala doba čakania, čakania, čakania, ale nakoniec po mnohých prerábkach a dokladovaní možného aj nemožného sa všetko zdarilo a objekt grantu bol slávnostne v októbri inštalovaný. Pracovníci Národnej agentúry boli nápomocní a robili, čo vedeli. Bolo to nové aj pre nich a nebyť ich ochoty a ústretovosti, asi by to nebolo dopadlo dobre. Keď chcel ísť tento podnikateľ do druhého kola (v tomto roku, bolo mu povedané, zo strany odborníkov, ktorí spracovávali projekt), že sa neoplatí, že je tam málo peňazí.
Dadena
23.05.05,12:18
V prílohe Ti predkladám prehľad o typoch Eurofondov, rozčlenený podľa jednotlivých kapitol (spracovaný ešte v roku 2004). Treba si však na internete prejsť (buď na stránkach jednotlivých ministerstiev alebo na www.eurofondy.sk (http://www.eurofondy.sk)), či sú vyhlásené výzvy na predkladanie projektov pri jednotlivých opatreniach, niektoré opatrenia, resp. podopatrenia boli pozastavené, teda zistiť, ktoré sú aktuálne. V predkladaní projektov máme nejaké skúsenosti, či už projekty kde boli žiadatelia súkromný sektor alebo verejný sektor. Treba si však presne uvedomiť čo, kde, kto a ako, a či máme prostriedky vo výške spolufinancovania. Okrem toho sú ešte projekty (pomaly dobiehajú) na jednotlivých ministerstvách - pomoci de minimis, treba si však pozrieť podmienky. Napr. na MH SR Schéma podmoci de minimis č. 6 - cestovný ruchu pre podnikateľov, kde sa projekty predkladajú so SZRB, a. s. . Pre začínajúcich podnikateľov sú určené projekty, tzv. inkubátory. Ináč, na www stránke Ministerstva výstavby aregionálneho rozvoja SR je Informačný portál, kde keď si zadáte lokalitu, názov aktivity, definácia žiadateľa dá Vám možnosti, ktoré máte.

Dúfam, že to pre začiatok pomôže.
Bionke
23.05.05,12:25
V prílohe Ti predkladám prehľad o typoch Eurofondov, rozčlenený podľa jednotlivých kapitol (spracovaný ešte v roku 2004). Treba si však na internete prejsť (buď na stránkach jednotlivých ministerstiev alebo na www.eurofondy.sk (http://www.eurofondy.sk/)), či sú vyhlásené výzvy na predkladanie projektov pri jednotlivých opatreniach, niektoré opatrenia, resp. podopatrenia boli pozastavené, teda zistiť, ktoré sú aktuálne. V predkladaní projektov máme nejaké skúsenosti, či už projekty kde boli žiadatelia súkromný sektor alebo verejný sektor. Treba si však presne uvedomiť čo, kde, kto a ako, a či máme prostriedky vo výške spolufinancovania. Okrem toho sú ešte projekty (pomaly dobiehajú) na jednotlivých ministerstvách - pomoci ...de minimis, treba si však pozrieť podmienky. Napr. na MH SR Schéma podmoci ...de minimis č. 6 - cestovný ruchu pre podnikateľov, kde sa projekty predkladajú so SZRB, a. s. . Pre začínajúcich podnikateľov sú určené projekty, tzv. inkubátory. Ináč, na www stránke Ministerstva výstavby aregionálneho rozvoja SR je Informačný portál, kde keď si zadáte lokalitu, názov aktivity, definácia žiadateľa dá Vám možnosti, ktoré máte.

Dúfam, že to pre začiatok pomôže.No tak si to idem všetko okukať a dám vedieť keby niečo! Zatiaľ ďakujem velmi krásne.
milanik8
26.08.09,15:11
Zdravim vsetkych
Chel by som poradit. Planujem odkupit nejaku vecsiu halu v ktorej by som chcel spravit diskoteky aj rozne akcie. Neviem ale ako to je s euro fondmi. Kolko by som vedel dostat penazi od euro fondov, k comu by som mal vypracovat projekt atd.... Viem mi niekto ohladom toho poradit??? Dopredu dakujeeeeeeeeeeem
StavGaBe
27.08.09,19:42
Eurofondy na diskotéku nedostanes.
Eurofondy sú určené na hlavné agendy EU, majoritne životné prostredie, výskum atď.
Je kopa firiem ktorá Ti vypracuje projekt na eurofondy no bohužiaľ musíš mať kapitál , bez úplatky neviem či vôbec niekto získal dotácie (niekto ako osoba nemyslím teraz obec, či nejaká nezisková organizácia)

Prajem pekný deň

BMG INVEST - zisk z rozumu :)