Ada9
05.11.08,09:27
Ahojte, chcem poprosiť o názor k nasledovnej otázke:
Máme reštauráciu, nakupujeme nápoje vo vratných sudoch -keg.
Niektoré firmy tieto kegy(vratné sudy) predávajú aj s dph a niektoré firmy pri predaji kegu neuplatňujú dph.
Môžem napr. kúpiť vo firme A za cenu 1008,40 Sk+ 191,60 dph (zdaňujú)
Vrátiť keg vo firme B za cenu 1200,- Sk (nezdaňujú kegy).
Vrátenie kegov firme B nefakturujeme, firma B nám vystaví mínusový pokladničný doklad.
Vladimír Ozimý
05.11.08,09:50
DPH pri vratných obaloch je jednoznačne zadefinované v § 19 ods. 10. Osobne si myslím že tí čo vám vystavujú kegy s DPH nepostupujú správne. DPH pri vratných obaloch sa vysporiadáva k 31.12. a to len ten kto ako prvý uvedie obaly na trh (výrobca, dovozca) pre ostatných nejde o predmet dane...pričom je určený aj spôsob výpočtu v § 19 ods. 10 zákona o DPH
Ada9
06.11.08,18:08
Ďakujem za odpoveď.
Súhlasím s Vami.
Myslím si , že sa môžem oprieť aj o §22 ods.3.

Ale môžeme si potom uplatňovať odpočet u tých kegov , ktoré nám vystavujú aj s dph.
Vladimír Ozimý
07.11.08,06:16
Ďakujem za odpoveď.
Súhlasím s Vami.
Myslím si , že sa môžem oprieť aj o §22 ods.3.

Ale môžeme si potom uplatňovať odpočet u tých kegov , ktoré nám vystavujú aj s dph.

ak postupujú v rozpore zo zákonom o DPH tak nárok na odpočítanie nevzniká. takže by som si najskôr preveril postup dodávateľa na základe čoho vystavujú vratné obaly s DPH a následne na to by som sa rozhodol čo a ako...
M77
12.01.09,08:54
DPH pri vratných obaloch je jednoznačne zadefinované v § 19 ods. 10. Osobne si myslím že tí čo vám vystavujú kegy s DPH nepostupujú správne. DPH pri vratných obaloch sa vysporiadáva k 31.12. a to len ten kto ako prvý uvedie obaly na trh (výrobca, dovozca) pre ostatných nejde o predmet dane...pričom je určený aj spôsob výpočtu v § 19 ods. 10 zákona o DPH
Dovážame víno s vratnými obalmi z EÚ a nakupovali sme tiež v SR. (Sme platitelom DPH). Je mi jasné že daňovú povinnosť mám k 31.12.2008 z vratných obalov ktoré som predala a odbratelia mi ich nevrátili. Ale moja otázka je: obaly ktoré dovážam z EU patria pod §11 - nadobudnutie tovaru z EU? Takže v tom mesiaci ako ich nadobudnem, ich zdaním aj odpočítam DPH a uvediem to v daňovom priznaní v riadku 07 a 08? Alebo to vôbec nezarátam nikde a behom roka s tým nič nerobím?
dr.kuko
11.10.09,18:00
Dovážame víno s vratnými obalmi z EÚ a nakupovali sme tiež v SR. (Sme platitelom DPH). Je mi jasné že daňovú povinnosť mám k 31.12.2008 z vratných obalov ktoré som predala a odbratelia mi ich nevrátili. Ale moja otázka je: obaly ktoré dovážam z EU patria pod §11 - nadobudnutie tovaru z EU? Takže v tom mesiaci ako ich nadobudnem, ich zdaním aj odpočítam DPH a uvediem to v daňovom priznaní v riadku 07 a 08? Alebo to vôbec nezarátam nikde a behom roka s tým nič nerobím?
Dobry den, mam rovnaky problem vie to niekto rozlusknut...prosim napiste odpoved, dakujem.