ivana184
05.11.08,09:38
Dobrý deň, fakturantka mi položila otázku, ktorou ma zmiatla, preto si nechám od Vás poradiť.

Aký názov má byť na daňovom doklade faktúra / dobropis alebo oprava základu dane, ktoré je správne podľa našich §?

Ďakujem
Tweety
05.11.08,08:41
Dobrý deň, fakturantka mi položila otázku, ktorou ma zmiatla, preto si nechám od Vás poradiť.

Aký názov má byť na daňovom doklade faktúra / dobropis alebo oprava základu dane, ktoré je správne podľa našich §?

Ďakujem
Podľa § 75 Zákona o dph:
(7) Každý doklad, ktorý mení alebo dopĺňa pôvodnú faktúru a výslovne a jednoznačne sa na ňu vzťahuje, sa považuje za faktúru. Tento doklad musí okrem povinných údajov obsahovať aj poradové číslo pôvodnej faktúry. Dokladom, ktorý mení alebo dopĺňa pôvodnú faktúru, môže byť aj súhrnná faktúra vystavená podľa odseku 1.
Termín daňový doklad už zákon o dph nepozná.
ivana184
05.11.08,11:05
Ďakujem, presne tak sme to doteraz uplatňovali, len nejaká baba povedala................bla bla bla
robin1
05.11.08,11:22
Zákon o DPH už nepozná pojmy - dobropis, ťarchopis. Ja pre istotu používam: Dobropis - oprava základu dane, Ťarchopis - oprava základu dane a vždy číslo fa, ku ktorej sa oprava základu dane týka.