Kosatka accountant
05.11.08,09:58
ahojte,

ako mam riesit situaciu ked mi teraz dal klient svoje vystavene faktruy a 1/2008 ma text "sluzby za spostredkovanie 12/2007" jasne ze mi to nedal do 31/3/2008 :mad: lebo si myslel ze vsak sa to tyka r. 2008 - neviem aky je postup spravny ci to mam dat ako v pripade nakladov ked su z r. 2007 a dostala som ich v roku 2008 ako nedanove tak ci aj vynos mozem dat ako nedanovy, zvysi mi ZD a zdani to tento rok ...alebo prepisat text na fakture? vystavena bola tato fa 10/1/08 suma 41tis. co je dost ...druha strana si to dala urcite do nakladov min. roku

dakujem za radu
andreaS
05.11.08,09:03
riesenie situacie zavisi od toho, ci klient ma JU alebo PU.

Ak JU, netreba nic riesit, dolezity je datum uhrady.

Ak PU, tak dat dodatocne za 2007 a dodanit tuto fakturu a v 2008 dat ako nedanovu. Lebo zmenit text na fakture nie je take jednoduche, pretoze ak faktury odovzdaval, tak s tymto textom a podla toho sa zariadili aj ti jeho klienti a pri podvojnej kontrole vznikne problem.

tak by som riesila ja :)
Kosatka accountant
07.11.08,16:42
ahoj diky za radu, a nie je potom daka pokuta za to ...? vravis dodanit a potom v r. 08 na nedanove prijmy tie nahodou nezvysuju zaklad dane? nezdani to dvakrat? nepride mu kontrola ked da opravne?diky kazdemu kto s tym ma skusenosti