lbubo
05.11.08,11:47
dobry den...rad by som sa iformoval....ideme kupovat byt .peniaze by som rad mal pripravene na ucte (myslim ze ucte predavajuceho???) a pri vklade na kataster na meno kupujuceho by sa tieto peniaze uvolnili v prospech predavajuceho...
pocul som nieco o uschove penazi v banke v takomto pripade...vlastne ze predavajuci nemoze disponovat peniazmi na jeho ucte , alebo poducte...to neviem...a tieto peniaze sa uvolnia az po vklade na ten kataster...

vie mi niekto nieco okolo tohoto poradit???

Vdaka
pazll
05.11.08,10:53
skus pozriet temu tu na porade bankovy-pojem-vinkulacia

link v sukromnej sprave
lbubo
05.11.08,11:15
TUSIM CO JE VINKULACIA ALEE:::


ALE PLATI TO AJ V PRIPADE POKIAL SA V BANKE NEZADLZUJEM A MAM VLASTNU HOTOVOST???? VINKULACIA JE PODLA MNA V PROSPEX BANKY ...NAPR...LIST VLASTNICTVA POKIAL Z NEJ BERIEM UVER ALEBO TAK...LENZE JA IDEM BEZ UVERU!...IBY CHCEM ABY PENIAZE BOLI PRIPRAVENE NA UCTE PREDAVAJUCEHO A PRI ZMENE MAJITELA NA KATASTRALNOM URADE NA MNA UVOLNIM MOJE VLASTNE PENIAZE KTORE BUDU PRIPRAVENE NA UCTE PREDAVAJUCEHO...
Zoltán Kovács
05.11.08,11:17
TUSIM CO JE VINKULACIA ALEE:::


ALE PLATI TO AJ V PRIPADE POKIAL SA V BANKE NEZADLZUJEM A MAM VLASTNU HOTOVOST???? VINKULACIA JE PODLA MNA V PROSPEX BANKY ...NAPR...LIST VLASTNICTVA POKIAL Z NEJ BERIEM UVER ALEBO TAK...LENZE JA IDEM BEZ UVERU!...IBY CHCEM ABY PENIAZE BOLI PRIPRAVENE NA UCTE PREDAVAJUCEHO A PRI ZMENE MAJITELA NA KATASTRALNOM URADE NA MNA UVOLNIM MOJE VLASTNE PENIAZE KTORE BUDU PRIPRAVENE NA UCTE PREDAVAJUCEHO...

Vinkulovať môžeš aj v prospech iného ako len banka.
Iši
05.11.08,12:20
Peniaze majú byť uložené na účte kupujúceho,aby sa po prepise mohli poukázať predávajúcemu
Lianka
20.11.08,16:00
S takouto formou platby nemam skusenost. Z vlastnej skusenosti odporucam zvazit platbu prostrednictvom notara - notarskej uschovy. Peniaze bude drzat u seba (na svojom bankovom ucte) notar a po prevod vlastnictva nehnutelnosti, na zaklade predlozeneho noveho listu vlastnictva, je povinny bezodkladne odoslat peniaze na ucet predavajuceho. V pripade, ze by z roznych dovodov nedoslo k zmene vlastnictva, notar peniaze predavajucemu nezasle.
mona091
04.01.09,11:00
bankova uschova:

vidim v nej riziko nasledovne:

majitel uctu, aj ked vinkuluje prostriedky v prospech niekoho, stale je majitelom uctu, z toho vyplyva, ze aj ked nemoze v danom case nakladat s vinkulovanymi prostriedkami, svoj ucet moze zrusit, to jest, svoje prostriedky moze ziskat bez splnenia podmienok bez
Chobot
04.01.09,22:26
bankova uschova:

vidim v nej riziko nasledovne:

majitel uctu, aj ked vinkuluje prostriedky v prospech niekoho, stale je majitelom uctu, z toho vyplyva, ze aj ked nemoze v danom case nakladat s vinkulovanymi prostriedkami, svoj ucet moze zrusit, to jest, svoje prostriedky moze ziskat bez splnenia podmienok bez

Ak sú prostriedky na účte vinkulované, tak nemôžeš účet jednoducho zrušiť. S vinkulovanými peniazmi alebo účtom môžeš manipulovať len potom, čo to povolí ten, v prospech koho je vinkulácia urobená.

Viem o čom hovorím, mám vinkulovaný účet v prospech stavebnej sporiteľne a kým mi to neuvoľní stav. sporiteľňa, tak s tým nemôžem nič robiť. Len mi nabiehajú úroky z termínovaného vkladu.
mona091
05.01.09,07:05
ahoj,
nechcem davat navody, ale snad len na ukazku:
" V prípade bankovej vinkulácie je riziko, že v prípade, že je na majiteľa účtu uvalená exekúcia, exekútor môže na tieto financie siahnuť. "