mirofecko
05.11.08,12:09
Dobry den. Mam novy PC, trojradovy procesor 8500, mam na nom napojene 2 monitory. Vsimol som v Task manageri, že procesor je vyuzity na 50-60 percent a na skrini stale svieti ze pracuje. V zlozke procesy ukazuje ze desktop window manager zabera 45584 K. Viete mi poradiť co to znamena,a preco to tak zatazuje procesor? Da sa to obmedziť? Vdaka
Chobot
05.11.08,13:35
Dobry den. Mam novy PC, trojradovy procesor 8500, mam na nom napojene 2 monitory. Vsimol som v Task manageri, že procesor je vyuzity na 50-60 percent a na skrini stale svieti ze pracuje. V zlozke procesy ukazuje ze desktop window manager zabera 45584 K. Viete mi poradiť co to znamena,a preco to tak zatazuje procesor? Da sa to obmedziť? Vdaka

To, čo svieti na skrini, nie je práca CPU, ale kontrolka svieti vtedy, ak je v činnosti HDD. A procesor je stále niečím zaťažený, na pozadí ti beži kopec procesov.

Neviem, čo je to za aplikáciu ten Desktop Window Manager, to je asi len vo Viste. Ale je možné, že krátkodobo zaťažuje procesor...
mirofecko
06.11.08,10:56
Zdravím.

Tak opravujem. CPU je konštantne zatazene na 50-60 %. Pod 50%neklesne nikdy. Vysvetlujem si to tym, že mam napojene 2 LCD a na jednom z nich mi stale bezi prezentacia v Power Pointe a na druhom robim svoju pracu. Ten manager je len vo Viste a docital som sa ze koriguje pracu s oknami na ploche alebo niečo podobné plus ma za úlohu nejaké 3D prelínanie sa jednotlivých okien, plynulé prechody medzi nimi atd.

Ak Vas niečo napadne, prosim dajte mi vedieť. Dakujem