maraquja
05.11.08,13:38
Ahoj, vie mi niekto poradit, ake vyhody, moznosti existuju pre firmu, ktora je na trhu 3. rok? Nieco som o tom pocula, ale neviem presne, ake su tie moznosti..Dakujem.
Zoltán Kovács
05.11.08,12:39
Ahoj, vie mi niekto poradit, ake vyhody, moznosti existuju pre firmu, ktora je na trhu 3. rok? Nieco som o tom pocula, ale neviem presne, ake su tie moznosti..Dakujem.

Čo máš na mysli? Čo si počula konkrétne?
maraquja
05.11.08,16:33
Mame v skole urobit projekt, podnikatelsky plan..a mame zadane kriteria, napr. ze sem na trhu 3 roky - tot ze vraj nam malo nieco povedat, ze prinasa vela moznosti, asi pri ziskavani fin.prostriedkov, si myslim..
veronikasad
05.11.08,16:38
Mame v skole urobit projekt, podnikatelsky plan..a mame zadane kriteria, napr. ze sem na trhu 3 roky - tot ze vraj nam malo nieco povedat, ze prinasa vela moznosti, asi pri ziskavani fin.prostriedkov, si myslim..
3 roky pôsobenia na trhu môže byť kritériom pre banky pri posudzovaní rizikovosti klienta pri poskytovaní úverov.
misomiso
05.11.08,16:39
Mame v skole urobit projekt, podnikatelsky plan..a mame zadane kriteria, napr. ze sem na trhu 3 roky - tot ze vraj nam malo nieco povedat, ze prinasa vela moznosti, asi pri ziskavani fin.prostriedkov, si myslim..

Ano, mozem potrvdit, existujeme 5 rokov, je to teraz raj na zemi. Samotny fakt, ze jestvujeme viac ako 3 rioky nam otvara dvere ku vsetkym uverom, banky sa iba tak hrnu. Je to v podstate zlata bana to podnikanie.:)
Zoltán Kovács
05.11.08,16:51
Mame v skole urobit projekt, podnikatelsky plan..a mame zadane kriteria, napr. ze sem na trhu 3 roky - tot ze vraj nam malo nieco povedat, ze prinasa vela moznosti, asi pri ziskavani fin.prostriedkov, si myslim..

No 3 roky existencie podľa mňa neprináša žiadne výhody, alebo ak áno potom minimálne. Napr.:

1. Znalosť trhu odbytu
2. Znalosť požiadaviek zákazníkov
3. Možná konkurenčná výhoda, ak značka sa uchytila (aspoň na regionálnej úrovni).
4. Spoločnosť môže existovať aj 10-15 rokov, ale keď finančné ukazovatele sú priemerné, tak v bankách je malá sanca. Bohu žiaľ u nás je zvykom, že banky dávajú tým, ktorý aj tak majú.
maraquja
05.11.08,17:22
cize 3 roky je kriteriom pre banky, aby firma existovala, aby poskytla uver? keby som existovala 2roky, tak tazsie ziskam alebo vobec??
misomiso
05.11.08,17:24
cize 3 roky je kriteriom pre banky, aby firma existovala, aby poskytla uver? keby som existovala 2roky, tak tazsie ziskam alebo vobec??

Treba sa spytat priamo v banke. Mne vzdy vsetky banky vraveli, ze je to 2 roky.
mysimis
05.11.08,17:28
Banky potrebujú zvyčajne daňové priznanie za posledné dva roky, teda musíš fungovať tretí rok....
Aendy
05.11.08,17:32
Zalezi od banky, taktiez jednoduchsie je ziskat uver od banky kde mas ucet, teda jednoduchsie ked existujes relativne kratko, aby vedeli posudit tvoj obrat, vtedy je to celkom fajn. A vzdy je najlepsie ziadat o uver v banke kde mas ucet od zaciatku - vedia co si zac a nepotrebuju tolko papierikov, lebo niekde chcu aj pomaly rodny list krstneho otca, teda aspon tak to niekedy vyzera. Ale cim dlhsie si na trhu tym si pre nich zodpovednejsi a stabilnejsi zakzanik - klient
Aendy
05.11.08,17:36
Banky potrebujú zvyčajne daňové priznanie za posledné dva roky, teda musíš fungovať tretí rok....
hej hej danove za posledne dva roky cize su to tri roky? no bezi ti treti rok, pockat ked zacnem v novembri - mam do dec. 1 rok = 1.danove , potom 2 rok cely = 2.danove - v podstate staci 1,3 roka ? alebo je to napisane v mesiacoch? lebo co som sa stretol dve danove chceli,
R-Vráce
13.11.08,08:38
Ja so teda malý živnostník, 7 rokov mám účet v jednej banke a obrat nie je ani malý ani veľky ale pravidelný. Chcela som "kontokorent" alebo malý úver , aj tak mi ho banka nedala, že musím čakať kým ma posunú v poradovníku ako verného klienta. 7 rokov im nestačí. Ak prejdem do inej banky, tak budem zasa "roky" čakať:confused:. Nešlo im o to , koľko rokov mám živnosť.