grexa
18.05.05,15:13
Da sa rozsirit predmet podnikania na uz vydanom zivnostenskom liste?
Alebo definitivne dostanem novy zivnostak a nove ICO ak si chcem rozsirit predmet podnikania? Nema s tym nahodou niekto skusenost?
Lucy
18.05.05,13:36
Da sa rozsirit predmet podnikania na uz vydanom zivnostenskom liste?
Alebo definitivne dostanem novy zivnostak a nove ICO ak si chcem rozsirit predmet podnikania? Nema s tym nahodou niekto skusenost?
Určite nedostaneš nové IČO. Predmet podnikania sa rozšíriť dá. Skrátka potrebuješ ísť na Odbor živnostenského podnikania na Obvodnom úrade, sú k tomu aj tlačivá, priložíš kolky + ostatné ti povedia.
lenkak
18.05.05,13:55
Ak máš nový ŽL tak Ti do neho rovno dotlačia rozširujúcu činnosť. IČO určite nové nebude.
Miruška
18.05.05,14:18
Len si priprav 1000,. Sk kolok. Pri kažom rozšírení živnsoti treba znovu 1000,. Sk. Ak Ti môžem poradiť, pouvažuj čo by si ešte v budúcnosti robil, a ak si budeš teraz rozširovať živnosť za 1000,.Sk tak si rozšír činnosti do živnosti čo najviac.Aby si sa v budúcnosti vyhol ďaľšej platbe.
grexa
18.05.05,18:36
No tak teraz neviem komu verit uradnicke na zivnostenskom urade (Sabinov) , zakonu alebo Vasim skusenostiam.





Boze daj nam informovanych uradnikov, a jasne zakony.
v zivnostenskom zakone
k 1.3.2005 sa pise.


§ 49


Zmeny údajov uvedených v ohlásení



(1) Podnikateľ je povinný oznámiť príslušnému živnostenskému úradu všetky zmeny a doplnky týkajúce sa údajov a dokladov ustanovených na ohlásenie živnosti a predložiť o nich doklady spôsobom uvedeným v § 46 do 15 dní od vzniku týchto zmien, ak tento zákon neustanovuje inak. Oznámenie nového predmetu podnikania nie je zmenou údajov uvedených v ohlásení, ale novým ohlásením.


S toho mi vypliva ze musim telefonovat inde:).
RenataK
18.05.05,18:52
Tak veru, ako píšu vyššie, priprav si 1000 Sk kolok a požiadaš o rozšírenie predmetu podnikania. My sme to robili len nedávno v s.r.o.. IČO nám ostalo staré, iba bol vydaný nový ŽL na nové činnosti podnikania t.j. v starom ŽL cca 30 predmetov + nový ŽL s tým istým IČOm 6 predmetov (v SL) = 2 ŽL cca 36 činnosti.
grexa
18.05.05,18:59
Len sa bojim aby sposob vykladu zakona, a teda ja postup pri doplnani predmetu podnikania nebol odlisny v roznych krajoch.
Podla vysie uvedenej uradnicky totiz definitivne nove ico dostanem.
A este snad aby nerobili rozdiel pri postupe doplnania predmetu podnikania medzi fyzicka osoba a s.r.o.
RenataK
18.05.05,19:10
Neviem, Ti až tak s istotou napísať ako to je s FO, ale ak pozerám živnostenský register na nete, sú u niektorých FO aj doplnené činnosti, ale IČO je len jedno.
A priznám sa, že si neviem ani predstaviť ako to všetko potom ustrážia.
sklenkova
18.05.05,19:18
Viem to úplne presne, pretože som to bola včera vybaviť:takže si normálne musíš vybaviť aj register trestov a až potom s 1000,-sk kolkom ti doplnia za 7 dní živ. list.
Môžeš sa informovať na min. vnútra odd. živ.podnikania: Ing. Kopál alebo Dudko
t.č. 02/43334726
RenataK
18.05.05,19:25
Máš pravdu, na výpis z registra trestov som zabudla, je to tak, a ak si vybavuješ na činnosť kde ustanovíš zodp. zástupcu, tak aj ten zodp. zást. musí požiadať o ten výpis.
grexa
18.05.05,19:31
Viem to úplne presne, pretože som to bola včera vybaviť:takže si normálne musíš vybaviť aj register trestov a až potom s 1000,-sk kolkom ti doplnia za 7 dní živ. list.
Môžeš sa informovať na min. vnútra odd. živ.podnikania: Ing. Kopál alebo Dudko
t.č. 02/43334726
Diki moc Vam vsetkym budem sa snazit nedostat nove ICO:-). Ved naco.
Miruška
19.05.05,02:54
Je to tak ako som hovorila . Treba 1000.- Sk. Sama som si rozširovala živnosť , mám dva laistre. Potom mi ich mne múdrej kradli ( vyklradli nám auto v BA )a dala som si vystavenie duplikátov. Tam som platila už len 300.-Sk za jeden čiže dokopy 600,. Sk pretože som mala dva - druhý ten rozšírený. Ale stále s tým istým IČO.
olinka6226
13.02.06,13:17
a potom s tym predpokladam treba ist aj na orsr, pokial sme sro, ze? neviete ake su tam poplatky?