rickman
05.11.08,15:30
Áno, viem.
Existuje sekcia uctovnici.porada.sk, ktorá je určená presne pre moju tému. Taktiež tu máme inzerciu. No máme tu aj tento chlievik, ktorý je mi najbližší :---.

Rád by som našiel účtovníčku, ktorá účtuje kopec firiem a rada by si osvojila aj malého szčo v rámci relaxu :). Pár prípadov za mesiac - viacmenej stále tých istých. PÚ. KE. Taktiež takú, ktorá mi bude vedieť poradiť a usmerniť s DzP, RZZP, Soc.poist., DPH a tak. Ale nie poradenská činnosť za 600,-/h :rolleyes:. Som chápavý, viac-menej stačí vysvetliť problematiku len raz pri každom zmene zákona :).

Skrátka hľadám dobrú dušu :D.
Platba v €, zlate alebo naturáliách :D.

Ďakujem.
Paula
05.11.08,14:36
A teraz s pravdou von! Hľadáš naozaj účtovníčku? ;)
rickman
05.11.08,14:36
Áno, áno. Ale chcel som to tak pekne zabaliť :).
abel
05.11.08,14:39
mimotemy Skús ponúknuť platbu v € :D ( Nič v zlom, aj tak som z druhého konca republiky, ale na koruny a naturálie dnes už nikoho nenalákaš ;)
evina
05.11.08,14:41
Áno, áno. Ale chcel som to tak pekne zabaliť :).

quote=rickman;862499]....malého szčo v rámci relaxu :). . PÚ. KE.
Taktiež takú, ktorá mi bude vedieť poradiť a usmerniť s DzP, RZZP, Soc.poist., DPH a tak. Ale nie poradenská činnosť za 600,-/h :rolleyes:. Som chápavý, viac-menej stačí vysvetliť problematiku len raz pri každom zmene zákona :).

Skrátka hľadám dobrú dušu :D.
Platba v SKK alebo naturáliách :D.

Ďakujem.[/quote]

To si fakt pekne zabalil ...:)
rickman
05.11.08,14:41
Upravené :).
Muška
05.11.08,14:46
Si si istý, že hľadáš "iba" účtovníčku?? :D:D:D

-účtovník, -a, mn. č. -ci m. úradník vedúci účty

-ekonóm - odborník v ekonómii
Tweety
05.11.08,14:47
Áno, viem.
Existuje sekcia uctovnici.porada.sk, ktorá je určená presne pre moju tému. Taktiež tu máme inzerciu. No máme tu aj tento chlievik, ktorý je mi najbližší :---.

Rád by som našiel účtovníčku, ktorá účtuje kopec firiem a rada by si osvojila aj malého szčo v rámci relaxu :). Pár prípadov za mesiac - viacmenej stále tých istých. PÚ. KE. Taktiež takú, ktorá mi bude vedieť poradiť a usmerniť s DzP, RZZP, Soc.poist., DPH a tak. Ale nie poradenská činnosť za 600,-/h :rolleyes:. Som chápavý, viac-menej stačí vysvetliť problematiku len raz pri každom zmene zákona :).

Skrátka hľadám dobrú dušu :D.
Platba v €, zlate alebo naturáliách :D.

Ďakujem.
SZČO - PU? Ozaj?
Paula
05.11.08,14:48
Áno, viem.
Existuje sekcia uctovnici.porada.sk, ktorá je určená presne pre moju tému. Taktiež tu máme inzerciu. No máme tu aj tento chlievik, ktorý je mi najbližší :---.

Rád by som našiel účtovníčku, ktorá účtuje kopec firiem a rada by si osvojila aj malého szčo v rámci relaxu :). Pár prípadov za mesiac - viacmenej stále tých istých. PÚ. KE. Taktiež takú, ktorá mi bude vedieť poradiť a usmerniť s DzP, RZZP, Soc.poist., DPH a tak. Ale nie poradenská činnosť za 600,-/h :rolleyes:. Som chápavý, viac-menej stačí vysvetliť problematiku len raz pri každom zmene zákona :).

Skrátka hľadám dobrú dušu :D.
Platba v €, zlate alebo naturáliách :D.

Ďakujem.


Mne to ešte aj po úprave príde mládeži neprístupné :D
evina
05.11.08,14:49
SZČO - PU? Ozaj?

No v tom je ten realax ...:D:D
Tweety
05.11.08,14:50
No v tom je ten realax ...:D:D
Tak som to chápala tiež, ale behajú mi v hlave aj hriešne myšlienky.:---
Muška
05.11.08,14:56
.....ale, aká pekná téma :):):):)
evina
05.11.08,14:56
Konečne po dlhom čase :)
Tweety
05.11.08,15:00
.....ale, aká pekná téma :):):):)
Lepšia ako politické harašenie aj tu na Porade.:)
rickman
05.11.08,15:54
No PÚ mi príde jednoduchšie ako JÚ. Teda podvojnému rozumiem aj ja, teda ako to len...skrátka viem účtovať v podvojnom, ale hľadám učtovníčku :) na overenie, či to zaúčtuje tak, ako by som to zaúčtoval ja :D.

Alebo poznáte nejaký program, ktorý by takúto dobrú dušu nahradil? Teda aj s upozorneniami - choď zaniesť výkaz o DPH, choď tam a tam vybaviť to a to ;)?
Lenka1979
05.11.08,16:42
No PÚ mi príde jednoduchšie ako JÚ. Teda podvojnému rozumiem aj ja, teda ako to len...skrátka viem účtovať v podvojnom, ale hľadám učtovníčku :) na overenie, či to zaúčtuje tak, ako by som to zaúčtoval ja :D.

Alebo poznáte nejaký program, ktorý by takúto dobrú dušu nahradil? Teda aj s upozorneniami - choď zaniesť výkaz o DPH, choď tam a tam vybaviť to a to ;)?
No Ty si fakt nenáročný človiečik. Nehľadáš náhodou 3v1? Dnes nedostaneš zadarmo ani "nech sa páči"...:D:D:D
cactus
05.11.08,16:55
Ale fajn téma.
Tweety
05.11.08,16:57
Čo tak spraviť konkurz?:---
Lenka1979
05.11.08,17:02
Čo tak spraviť konkurz?:---
dobrý nápad Tweety, len nevieme, aké budú kritéria...:D
mysimis
05.11.08,17:02
Čo tak spraviť konkurz?:---

Že by sme sa prihlásili?
Dav
05.11.08,17:03
No PÚ mi príde jednoduchšie ako JÚ. Teda podvojnému rozumiem aj ja, teda ako to len...skrátka viem účtovať v podvojnom, ale hľadám učtovníčku :) na overenie, či to zaúčtuje tak, ako by som to zaúčtoval ja :D.

Alebo poznáte nejaký program, ktorý by takúto dobrú dušu nahradil? Teda aj s upozorneniami - choď zaniesť výkaz o DPH, choď tam a tam vybaviť to a to ;)?
PÚ pre SZČO Ti maximálne schvaľujem, firma má program na 3 písmenká, je výborný. A dobrú dušu, že treba niečo niekde odniesť Ti spoľahlivo nahradí internet a elektronická podateľňa a nastavenie pripomienok v mobile. Prípadne nastavenie stránky DRSR ako domovej stránky - tam povinnosti pekne vypisujú v ľavom hornom roku:):---


A čo si ešte chcel s tou dobrou dušou?:D
cactus
05.11.08,17:03
dobrý nápad Tweety, len nevieme, aké budú kritéria...:D
Myslím, že zadávateľ témy ich uviedol, hoci všelijako, ale predsa. On má v tom jasno. A my?.....
cactus
05.11.08,17:05
PÚ pre SZČO Ti maximálne schvaľujem, firma má program na 3 písmenká, je výborný. A dobrú dušu, že treba niečo niekde odniesť Ti spoľahlivo nahradí internet a elektronická podateľňa a nastavenie pripomienok v mobile. Prípadne nastavenie stránky DRSR ako domovej stránky - tam povinnosti pekne vypisujú v ľavom hornom roku:):---


A čo si ešte chcel s tou dobrou dušou?:D

a roku dolnom tiež?





P. S. prepáč, Oľga...
Tweety
05.11.08,17:07
dobrý nápad Tweety, len nevieme, aké budú kritéria...:D
Veď snáď napíše, a najhlavnešie určite budú: vek, váha, pohlavie...., teraz si spomínam na jedného kolegu, keď k nám do firmy zazvonila mladá baba, a on sa vyklonil z okna na poschodí a toto bolo prvé, čo sa jej opýtal. Ale ospravedlňovalo ho jedine to, že si tak hľadal babu na krátenie voľných mládeneckých chvíľ.:---
Lenka1979
05.11.08,17:09
Veď snáď napíše, a najhlavnešie určite budú: vek, váha, pohlavie...., teraz si spomínam na jedného kolegu, keď k nám do firmy zazvonila mladá baba, a on sa vyklonil z okna na poschodí a toto bolo prvé, čo sa jej opýtal. Ale ospravedlňovalo ho jedine to, že si tak hľadal babu na krátenie voľných mládeneckých chvíľ.:---
..."šéfa" nemáme, žiaden konkurz asi nebude, možno potreboval "vypnúť":D
Tweety
05.11.08,17:12
..."šéfa" nemáme, žiaden konkurz asi nebude, možno potreboval "vypnúť":D
Podvojne.:---
rickman
05.11.08,17:13
Jááj vy ste zlaté a naťahujete ma ako žuvačku :).

Momentálne som na paušálnych výdavkoch. No akosi mi to ťuklo až teraz, že takto to nepôjde - jednoducho po prekročení určitých miním nebudem mať ani na zaplatenie zákonných vecí. Preto potrebujem niečo ako účtovníčku na mieru :). Skrátka potreboval by som doúčtovať spätne 4 mesiace (5x VFA, 5x PFA - to je vsetko). Niečo ako retro-aktívne účtovníctvo.

Len na mňa teraz nevybafnite so zásadami - správne, zrozumiteľne, preukázateľne, ... to všetko poznám :). Akurát chlapec nevedel počítať, tak si myslel, že paušálne výdavky sa mu oplatia. Čo chlapec, kalkulačka zle spočítala!
Dav
05.11.08,17:13
a roku dolnom tiež?





P. S. prepáč, Oľga...
mimotemy Vďaka za upozornenie, kade mi rozum behá:D:D
Fakt je, že som sa sústreďovala na rozlíšenie pravej a ľavej strany monitora:D
Tweety
05.11.08,17:14
Jááj vy ste zlaté a naťahujete ma ako žuvačku :).

Niečo ako retro-aktívne účtovníctvo.


Môže byť aj retroúčtovníčka?:---
Dav
05.11.08,17:18
Jááj vy ste zlaté a naťahujete ma ako žuvačku :).

Momentálne som na paušálnych výdavkoch. No akosi mi to ťuklo až teraz, že takto to nepôjde - jednoducho po prekročení určitých miním nebudem mať ani na zaplatenie zákonných vecí. Preto potrebujem niečo ako účtovníčku na mieru :). Skrátka potreboval by som doúčtovať spätne 4 mesiace (5x VFA, 5x PFA - to je vsetko). Niečo ako retro-aktívne účtovníctvo.

Len na mňa teraz nevybafnite so zásadami - správne, zrozumiteľne, preukázateľne, ... to všetko poznám :). Akurát chlapec nevedel počítať, tak si myslel, že paušálne výdavky sa mu oplatia. Čo chlapec, kalkulačka zle spočítala!
No tak si v realite šikovnejší, ako bola kalkulačka v teórii.:) Retro účtovníctvo robíme bežne kategórii "igelitkár", a tí sa spamätajú v marci.;) Tým tú pravú neodradíš.:D
Lenka1979
05.11.08,17:18
...a nechceš napísať aj nejaké podmienky, drahý "šéf"?
Dav
05.11.08,17:19
Môže byť aj retroúčtovníčka?:---
A musí byť v podvojných plavkách?:D
Tweety
05.11.08,17:20
A musí byť v podvojných plavkách?:D
To určite a v retro asi tiež.:--- Ale si ho doberáme, čo?
Dav
05.11.08,17:22
To určite a v retro asi tiež.:--- Ale si ho doberáme, čo?
A ešte vieme variť ryžu:---
Lenka1979
05.11.08,17:23
...bože, dievčatá, chudák rickman, on to možno myslí dobre-ale začal, a my sme sa toho chytili ako sa patrí. Sranda musí byť. no nie?:D
cactus
05.11.08,17:28
A ktovie či by aj takú (ako poniektoré sme) 17-tku aj chcel?
mysimis
05.11.08,17:29
A vieme piecť aj chleba:---
cactus
05.11.08,17:32
A vieme piecť aj chleba:---
veru, veru a aký chutný a vychýrený je ten náš "chlebík"
jozka56
05.11.08,17:34
A vieme piecť aj chleba:---
mimotemy mysimis Ty už máš novú pekárničku?????j:---
jozka56
05.11.08,17:36
http://www.porada.sk/image.php?u=32121&dateline=1222509734rickman a vlastne pekné a rozumné od Teba, že riešiš, čo bude v marci;)j:---
mysimis
05.11.08,17:36
áno Jožka, už aj ja viem piecť chlebík.....
rickman
05.11.08,17:58
Ale ste sa rozbehli :). Ako to len .... hmmm.

Tak si to zhrniem:
- začalo to niekedy v júli s vybavením ŽivListu, oznámením ZdravPoist
- odvtedy fungujem na paušálnych výdavkoch, čo v praxi znamená evidenciu pohľadávok, príjmov v časovom slede a zásob - t.j. doklad nedoklad, pečiatka nepečiatka, hore dole, krížom krážom :)

Tak. Mám viacero problematík, ktoré by som si rád objasnil:
- ako začnem účtovať? otvorím program, napíšem čo sa stalo a zavriem? musím mať okrem účtovných dokladov aj niečo iné vo fyzickej forme?
- ako funguje DPH? zaregistrujem sa, dostanem to pekné číselko :), a každý mesiac chodím na DPHúrad :D, ktorému odovzdám výkaz, na ktorom uvediem, či budem platiť alebo inkasovať, tak? :)
- čo ešte je potrebné mať na pamäti pri každodennej agende?
- DzP je do 31.3.; RZZP je do 30.6.; Zuctovanie v SocPoist je kedy?

Ďakujem v 465 jazykoch:
http://www.elite.net/~runner/jennifers/thankyou.htm
mysimis
05.11.08,18:02
Do SP si podávaš výpis z daňového priznania po jeho podaní. Najneskôr do 30.06.
Chceš byť paušalista alebo chceš viesť účtovníctvo?
Dav
05.11.08,18:07
25.po uplynutí mesiaca DPH, môže byť aj štvrťročný plátca, tiež 25.,apríl, júl, október, január.
SP najneskôr do 30.6. predložiť výpis z daňového priznania, od 8.8. platiť podľa nového. Ročné zúčtovanie ešte nevymysleli.
Daň z motorových vozidiel do 31.1. podať DP ,aj zaplatiť, auto prihlásiť ešte tohto roku,do... odhadujem, 30dní od použitia na podnikateľské účely alebo zaradenia do majetku .(Bolo do 15 dní)
rickman
05.11.08,18:41
Áno, chcem si začať viesť účtovníctvo. Akurát mi nie sú jasné veci, ktoré som popísal predchvíľou. Teda teraz už ich značná časť je jasná mi :).

-

Že motorových vozidiel :D. Tam ešte nie som :---.
Tweety
05.11.08,18:43
-

Že motorových vozidiel :D. Tam ešte nie som :---.
Ale ak ho používaš na podnikanie, mal by si.:)
Maruška54
05.11.08,18:53
mrníkujeme?
Maruška54
05.11.08,18:58
ja som myslela že je to nejaká stará téma a niekto ju oprášil
m.hladka
05.11.08,20:36
A v čom vlastne podnikáš? V účtovníctve?
evina
05.11.08,20:54
Teda , ja som si odskočila na prvý hiphopový muzikál, v ponuke bolo už všeličo, ale o účtovníčke tuším ani chýru ...:D
Melnick
05.11.08,21:01
Ale ste sa rozbehli :). Ako to len .... hmmm.

Tak si to zhrniem:
- začalo to niekedy v júli s vybavením ŽivListu, oznámením ZdravPoist
- odvtedy fungujem na paušálnych výdavkoch, čo v praxi znamená evidenciu pohľadávok, príjmov v časovom slede a zásob - t.j. doklad nedoklad, pečiatka nepečiatka, hore dole, krížom krážom :)

Tak. Mám viacero problematík, ktoré by som si rád objasnil:
- ako začnem účtovať? otvorím program, napíšem čo sa stalo a zavriem? musím mať okrem účtovných dokladov aj niečo iné vo fyzickej forme?
- ako funguje DPH? zaregistrujem sa, dostanem to pekné číselko :), a každý mesiac chodím na DPHúrad :D, ktorému odovzdám výkaz, na ktorom uvediem, či budem platiť alebo inkasovať, tak? :)
- čo ešte je potrebné mať na pamäti pri každodennej agende?
- DzP je do 31.3.; RZZP je do 30.6.; Zuctovanie v SocPoist je kedy?

Ďakujem v 465 jazykoch:
http://www.elite.net/~runner/jennifers/thankyou.htm

No predsa toho dobrého účtovníka rickman. :D Na toho si Ty v závale starostí celkom zabudol. A to sa nemá . :---:D:D:D
Muška
05.11.08,21:13
Teda , ja som si odskočila na prvý hiphopový muzikál, v ponuke bolo už všeličo, ale o účtovníčke tuším ani chýru ...:D
...to si si mohla aj ku mne :D

Ozaj, že či v piatok nechceme VIP lístky do Dopleru :D:D:D
evina
05.11.08,21:14
...to si si mohla aj ku mne :D

Ozaj, že či v piatok nechceme VIP lístky do Dopleru :D:D:D


Ja dva;)
mgm
05.11.08,21:30
No dievčence, ani som si nemyslela, že rickman - ako šef, bude taký prešacovaný a na takomto konkurze ... Určite si ani nemyslel, keď zadával túto nevinnú tému, že práve ON bude stredobodom pozornosti ...
janulica
05.11.08,21:30
Aj by mi bodla jedna szco, prave prichadzam o jednu firmu, tak hladam dalsiu..ale to by nase pracovne stretnutia museli byt jedine online, bo som zdaleka..resp. vy ste zdaleka :):rolleyes:
rickman
06.11.08,05:24
Ale ak ho používaš na podnikanie, mal by si.:)

Možem tam zaradiť aj električku? Síce, občas využívam aj autobus :---.


A v čom vlastne podnikáš? V účtovníctve?

Nie, v účtovníctve by som si zatiaľ nedovolil :). Kaziť vám všetkým robotu a povesť ;).


Aj by mi bodla jedna szco, prave prichadzam o jednu firmu, tak hladam dalsiu..ale to by nase pracovne stretnutia museli byt jedine online, bo som zdaleka..resp. vy ste zdaleka :):rolleyes:

Hmm, plánujem sa rozhodnúť, že sa do toho pustím sám :). Predsa len, kvôli 5 účtovným prípadom mesačne sa vám - profíčkam - asi neoplatí pohnúť ani len myškou v počítači :).
rickman
06.11.08,05:29
Ešte mi chýba taká dumka k tomuto bodu:

- ako začnem účtovať? otvorím program, napíšem čo sa stalo a zavriem? musím mať okrem účtovných dokladov aj niečo iné vo fyzickej forme?

Peňažný denník, hlavná kniha a ostatné knižky sú v programe, teda nemusím ich mať vytlačené, tak?
Ak príde daňová kontrola, pekne ju pozvem ďalej, usadím pred počítač, donesiem účtovné doklady a nechám študovať?
horka
06.11.08,05:33
Ešte take niečo, všetko in vytlačiš, posadíš ich niekde do ticheho miesta, uvariš kavičku a nechaš ich nech sa bavia.
Dôležité je zvoliť si dobrý softvér, teda keďže si menšia firma, vyber si ľahší softvér s môžnosťou opráv, vymazania dokladov, aby si to potom nemal samy skrtanec.
Lenka1979
06.11.08,06:23
Ešte mi chýba taká dumka k tomuto bodu:

- ako začnem účtovať? otvorím program, napíšem čo sa stalo a zavriem? musím mať okrem účtovných dokladov aj niečo iné vo fyzickej forme?

Peňažný denník, hlavná kniha a ostatné knižky sú v programe, teda nemusím ich mať vytlačené, tak?
Ak príde daňová kontrola, pekne ju pozvem ďalej, usadím pred počítač, donesiem účtovné doklady a nechám študovať?
rickman,nemáš chybu, fakt:D. No my sa tu tak šteľujeme na konkurz a Ty napíšeš, že si chceš účtovať všetko sám... no to sa teda nerobí...:o
Ináč, pomoc ako všetko začať, nájdeš aj tu na porade, len sa musíš pýtať na KONKRÉTNE VECI alebo prípady, momentálne mám pocit, že chceš vedieť všetko teraz, hneď a naraz, a to je nem dobre....:D
Dav
06.11.08,06:55
Ešte mi chýba taká dumka k tomuto bodu:

- ako začnem účtovať? otvorím program, napíšem čo sa stalo a zavriem? musím mať okrem účtovných dokladov aj niečo iné vo fyzickej forme?

Peňažný denník, hlavná kniha a ostatné knižky sú v programe, teda nemusím ich mať vytlačené, tak?
Ak príde daňová kontrola, pekne ju pozvem ďalej, usadím pred počítač, donesiem účtovné doklady a nechám študovať?
Keď uzatvoríš rok, vytlač si pekne Hlavnú knihu, Denník, , Knihu došlých, Knihu odoslaných faktúr. Aha, zabudli sme všetci na Inventúry. 4x do roka pokladne, na konci roka inventúru majetku , fyzickú a dokladovú.
GAR
06.11.08,07:09
Neviem či Ti bude vyhovovať moja ponuka, pracujem pre viacero firiem, zvládam JÚ, PÚ aj mzdy, ale nemám vzťah ku chlieviku, naopak mám rada poriadok. Poradenstvo pre svojich klientov robím v rámci spracovania účtovných dokladov, zatiaľ som sa dokázala vždy s klientom dohodnúť.;)
rickman
06.11.08,07:12
Ach jaj :). Tak keď všetky ste ďaleko? Čo mám robiť? ;)
rickman
06.11.08,07:17
Neviem či Ti bude vyhovovať moja ponuka, pracujem pre viacero firiem, zvládam JÚ, PÚ aj mzdy, ale nemám vzťah ku chlieviku, naopak mám rada poriadok. Poradenstvo pre svojich klientov robím v rámci spracovania účtovných dokladov, zatiaľ som sa dokázala vždy s klientom dohodnúť.;)

Ty si sa zaregistrovala na porade len kvôli mne? :) - že tvoj prvý príspevok.
Kazu
06.11.08,07:18
Vari bývaš v Brodskom, keď sú ti Košice ďaleko? :)
Melnick
06.11.08,07:20
Vari bývaš v Brodskom, keď sú ti Košice ďaleko? :)
Zuzi, pršteky už nesvrbia? :D:D:D
Kazu
06.11.08,07:25
Zuzi, pršteky už nesvrbia? :D:D:D

Ani nnnechci vedieť.:mad: Včera mi bolo ľúto vyhodiť pomaranč tak som ho zjedla. A dnes ma svrbí úúúúplne všššetko :D:D:D, len pučím bobáky a smrdím Alpou
Melnick
06.11.08,07:34
Tak si ten pomaranč pred lúpaním umy v horúcej vode . Teraz to myslím vážne.
Kazu
06.11.08,07:43
A že rickman hľadá účtovníčku? :D:D:D:D
Za radu ďakujem, ale pomaranče najbližších 10 rokov jesť nebudem.:---
jaja99
06.11.08,08:01
Tak si to zhrniem:
- začalo to niekedy v júli s vybavením ŽivListu, oznámením ZdravPoist
- odvtedy fungujem na paušálnych výdavkoch, čo v praxi znamená evidenciu pohľadávok, príjmov v časovom slede a zásob - t.j. doklad nedoklad, pečiatka nepečiatka, hore dole, krížom krážom :)

V prvom rade si ulož doklady: pekne zvlášť došlé fa, vyšlé fa, pokladničné d. príjmové, pokladničné d. výdavkové, bankové výpisy. Všetko v časovom slede.


Tak. Mám viacero problematík, ktoré by som si rád objasnil:
- ako začnem účtovať? otvorím program, napíšem čo sa stalo a zavriem?

Väčšinou si každý musí prelúskať zopár programov, aby zistil, čo mu vyhovuje. Ak nie si zaťažený minulosťou (nerobil si účto v programe) možno to bude pre Teba ľahšie ako si myslíš. Tu každý bude chváliť to svoje.
Program na účto väčšinou funfuje tak, že prvé musíš nahodiť počiatočnú súvahu, potom nahrávaš vyšlé fa, došlé fa a následne pokladničné d. a banku. Interné doklady u Teba ako FO tiež pripadajú do úvahy.


musím mať okrem účtovných dokladov aj niečo iné vo fyzickej forme?

Výstupy, ako napísali dievčatá vyššie: účtovný denník, hlavná kniha, evidencie pohľadávok, záväzkov, pokladničnú knihu, bankovú knihy, karty majetku, inventarizáciu, účtovnú závierku


- ako funguje DPH? zaregistrujem sa, dostanem to pekné číselko :), a každý mesiac chodím na DPHúrad :D, ktorému odovzdám výkaz, na ktorom uvediem, či budem platiť alebo inkasovať, tak? :)

Naštuduj si, či sa Ti vôbec oplatí byť platiteľom.


- čo ešte je potrebné mať na pamäti pri každodennej agende?

Hlavne povinnosti voči DÚ, čo si napísal - 31.03., oznámenie každej zmeny do 15 dní äaj založenie účtu, zamestnanie zamestnanca ...) preštuduj si kalendár podnikateľa

- DzP je do 31.3.; RZZP je do 30.6.; Zuctovanie v SocPoist je kedy?

RZZP - zdravotné sa podávalo do 30.6. v predĺženej lehote. Riadna zákonom určená lehota je 31.3. neviem, či ju aj pre rok 2008 predĺžili do 30.6.2009. Keˇnie asi sa pose...iem od roboty.
RZ sociálneho poistenia zákon neurčuje.
Dav
06.11.08,08:13
Ach jaj :). Tak keď všetky ste ďaleko? Čo mám robiť? ;)
Konkurz:D
Gabi03
06.11.08,08:15
Program na účto väčšinou funfuje tak, že prvé musíš nahodiť počiatočnú súvahu, potom nahrávaš vyšlé fa, došlé fa a následne pokladničné d. a banku. Interné doklady u Teba ako FO tiež pripadajú do úvahy.


Trochu mimotemy, ak on iba tento rok začínal, tak počiatočná súvaha nembude. :D

Inak dievčatá ti tu všetko dobre radili.
Ale ešte taká malá poznámočka... ako účtovník musíš sledovať rôzne zákony ohľadne legislatívny (a to teraz nemyslím tú, ktorá sa týka tvojej činnosti), poznať rôzne detaily a súvislosti, pri PÚ čo sú aktíva a pasíva... nie je toho málo.
Možno by si to mohol skúsiť tak, že prvý rok si to dáš spraviť niekomu a popritom to budeš doma skúšať "na neostro" a keď do toho prídeš, môžeš sa pustiť sám do toho.
Rozhodni sa tak, ako to bude tebe najlepšie vyhovovať. Držím palce. ;)
michelle84
06.11.08,08:30
Pekný návod na vedenie účtovníctva ste spísali, ani si to neuvedomujete. Žeby to boli začiatky draka na podvojné účtovníctvo?
jaja99
06.11.08,10:33
Ach jaj :). Tak keď všetky ste ďaleko? Čo mám robiť? ;)

Ešte si neprezradil, čo vlastne robíš????
Nechceš sa venovať svojej robote a dať zarobiť nejakej šikovnej košičanke?
Vieš aké sú to nervy robiť účto, keď viem, koľko toho neviem? (aj to len približne?)
Však si uzavri zmluvu tak, že Ti to spracuje nárazovo, Ty si veď len knihy došlých a vyšlých fa, aby si mal aktuálny prehľad a dohodni sa, že keď budeš mať nejaký problém, tak budete konzultovať počas roka.:)
Dav
06.11.08,10:59
Ešte treba Internú smernicu o vedení účtovníctva a Registratúrny plán a poriadok...
Danila
06.11.08,11:47
Ty si sa zaregistrovala na porade len kvôli mne? :) - že tvoj prvý príspevok.To bude tým, že aj ona bola v očakávaní najskôr len v tichosti za dverami.:):):) Ale vynaliezavosť, až na zopár prebreptov sa Ti uprieť nedá....:):D:D

P.S. Šikovným patrí svet.;)
m.hladka
06.11.08,12:32
SZČO - PU? Ozaj?

V čom podnikáš?

Rickman, ty neodpovedáš na otázky!
michelle84
06.11.08,12:34
V čom podnikáš?

Rickman, ty neodpovedáš na otázky!

Asi sa venuje svojej podnikateľskej činnosti :D
Lenka1979
06.11.08,12:35
On sa ozve dievčatá, nebojte, keď bude niečo potrebovať:D.
m.hladka
06.11.08,12:44
Myslím si, že on žiadnu účtovníčku nepotrebuje, len nás chcel prebudiť.
Lenka1979
06.11.08,12:50
Myslím si, že on žiadnu účtovníčku nepotrebuje, len nás chcel prebudiť.
No... uvidíme, čo z toho vzíde... aký "kvietok":D:D:D
Danila
06.11.08,12:50
Myslím si, že on žiadnu účtovníčku nepotrebuje, len nás chcel prebudiť.Možno prebudiť, možno testovať::D:):D

http://www.porada.sk/t87449-kolko-firiem-stihate.html
rickman
06.11.08,14:12
Joj, chvíľu tu nie som a už ma hľadáte :).


Ešte treba Internú smernicu o vedení účtovníctva a Registratúrny plán a poriadok...

Och, to čo?


Ešte si neprezradil, čo vlastne robíš????


Momentálne sa trápim :).


V čom podnikáš?

Rickman, ty neodpovedáš na otázky!

Bodaj by som, keď tu nie som. V čom? Bola by to reklama. Ale inač v problematickej kúpe a ešte problematickejšom predaji.

-----------------------------------------------

Ešte mám záludnú otázku:
Ako sa rieši vzťah PÚ a szčo, ktorý používa na firmičkovanie osobný účet, na ktorom sa všekto mieša dokopy? Môže byť na 221 iný stav ako je v skutončosti? Hmmmm :).
rickman
06.11.08,14:13
A nepíšem len vtedy, ak niečo potrebujem :---. Veď sme tu spolu na kávičke a zatiaľ platím ja ;).
Dav
06.11.08,14:19
Ako sa rieši vzťah PÚ a szčo, ktorý používa na firmičkovanie osobný účet, na ktorom sa všekto mieša dokopy? Môže byť na 221 iný stav ako je v skutončosti? Hmmmm .
Hlbokým povzdychom a účtovaním výdaje z BÚ pre súkromný účel MD491/D221, súkromné príjmy MD 221/D 491.
Čiže súkromný účet = podnikateľký účet, oznámiť ho na Daňový úrad (Oznamujem Vám, že pre účely podnikania budem používať účet č.XXXXXXX/XXXX. S pozdravom.....)
Všetko, čo bude odo dňa D= Deň použitia súkromného účtu na podnikanie, musí byť zaúčtované, a stav účtu musí súhlasiť so skutočnosťou.
Dav
06.11.08,14:22
Vyhľadaj si Interná smernica a Registratúrny plán tu na Porade.
A ešte - lístok z električky, keď pôjdeš niekam služobne, patrí na účet 512, spolu s vyplneným tlačivom Cestovný príkaz.( V Exceli, na Porade). Máš nárok na stravné lístky.A aj to nájdeš na Porade.
m.hladka
06.11.08,14:36
Ale veď Vám všetkým vravím, že nehľadá účtovníčku, len si kráti čas, aby mal s kým pokecať. Začiatok bol dobrý.
rickman
06.11.08,16:31
Ako sa rieši vzťah PÚ a szčo, ktorý používa na firmičkovanie osobný účet, na ktorom sa všekto mieša dokopy? Môže byť na 221 iný stav ako je v skutončosti? Hmmmm .
Hlbokým povzdychom a účtovaním výdaje z BÚ pre súkromný účel MD491/D221, súkromné príjmy MD 221/D 491.
Čiže súkromný účet = podnikateľký účet, oznámiť ho na Daňový úrad (Oznamujem Vám, že pre účely podnikania budem používať účet č.XXXXXXX/XXXX. S pozdravom.....)
Všetko, čo bude odo dňa D= Deň použitia súkromného účtu na podnikanie, musí byť zaúčtované, a stav účtu musí súhlasiť so skutočnosťou.

Ok. Ďakujem. Číslo tohto účtu som vypĺňal už na obvodnom úrade pri vybavovaní ŽL. Takže predpokladám, že spomínany krok už nemusím. Či musím?


Vyhľadaj si Interná smernica a Registratúrny plán tu na Porade.
A ešte - lístok z električky, keď pôjdeš niekam služobne, patrí na účet 512, spolu s vyplneným tlačivom Cestovný príkaz.( V Exceli, na Porade). Máš nárok na stravné lístky.A aj to nájdeš na Porade.

Ok. Ďakujem. Stravné lístky mám poriešené inač :D, električky tiež ;).


Ale veď Vám všetkým vravím, že nehľadá účtovníčku, len si kráti čas, aby mal s kým pokecať. Začiatok bol dobrý.

Ale no. Keď vy ste také aké ste. Keď som zakladal túto tému, bol som presvedčený, že potrebujem jednu z vás :). Teraz si to myslím tiež, ale skúsim si oprášiť vedomosti účtovania a zručnosti s WinDUO-m. Ak to nepôjde ani potom, založím tému "Hľadám účtovníčku :) 2".
Dav
06.11.08,16:43
My sme úúúúžasné,:D:D, ale to si už iste tušil,keď si zadával tému. Nie, účet už nahlasovať nemusíš. Naopak, do 31.1. musíš nahlásiť DÚ, ak si niekomu v priebehu roku 2008 vyplatil sumu nad 100.000,- Sk.

Kúp si knihu Súvzťažnosti od Cenigovej, ostaň verný Porade, a nám všetkým:D, a a a a pýtaj sa aj naďalej.Veď naozaj sme si pekne pospomínali, čo netreba zabudnúť pri začatí podnikania.
rickman
06.11.08,18:00
Nahlásiť sumu? Veď majú môj účet takto pod prstom a sledujú aj ten najmenší vánok :):
http://thumbs.dreamstime.com/thumb_58/1147245266924v4f.jpg

Ono neboj sa, zajtra sa zase nájde niekto, kto založí novú tému, v ktorej sa bude pýtať na to isté ;). Ale určite to takto pekne nezabalí, však ženy? :D
mysimis
06.11.08,18:05
Rikman platby nad 100.000,- Sk môžu byť aj v pokladni, nie len cez účet, ale tak či tak je povinnosť to nahlasovať.
rickman
06.11.08,18:09
Ok. No ani tam ešte nie som :).
Tweety
06.11.08,18:22
Ok. No ani tam ešte nie som :).
Hľadáš iba rady, alebo aj účtovníčku? Pri takom samoštúdiu rád:) už ju určite nebudeš potrebovať, alebo?
Danila
06.11.08,19:57
A nepíšem len vtedy, ak niečo potrebujem :---. Veď sme tu spolu na kávičke a zatiaľ platím ja ;).Ja ak dovolíš bez kávičky mám jednu otázku.:) Priložila som v tejto téme link. Nie preto, aby som pripomenula, kto koľko firiem stíha. Ale preto, že neviem od začiatku celú túto tému pochopiť. V príspevku č. 27 píšeš, že si robil účtovníctvo ručne, aj programovo. A nepíšeš vôbec ako začiatočník. Nie je potom toto trošku mrníkovanie?:) Osobne mám pocit, že všetky Tvoje otázky sú už na Porade niekoľkokrát zodpovedané. A neviem si predstaviť, ak by prišiel každý nick po radu takto kávičkovať. Ale to len pre poriadok. Podľa názvu by si mal byť v inzercii. Podľa otázok minimálne v troch sekciách. Prepáč mi môj názor prosím, ale tak nepríjemne ma celé poobedie svrbil jazyk. Už je to v pohode.;)
rickman
07.11.08,05:59
Hoj, pravdu píšeš :). Mrníkovanie, 3 rôzne témy, aj rady, aj účtovníčku. A ešte k tomu aj konkurz :D.

No hádam sa na mňa teraz nezačnete hnevať. Čo takto súťaž? Výherkyňa dostane darček. Ale teraz úplne vážne a seriózne. Akurát mi nenapadá, v čom by ste mohli súťažiť :rolleyes:
mysimis
07.11.08,06:46
Rickman, však my tu vieme okrem iného aj účtovať, variť ryžu i piecť chleba. Však Ty už pre nás nejakú disciplínu vymyslíš, o tom som presvedčená.......:D
Danila
07.11.08,08:46
Hoj, pravdu píšeš :). Mrníkovanie, 3 rôzne témy, aj rady, aj účtovníčku. A ešte k tomu aj konkurz :D.

No hádam sa na mňa teraz nezačnete hnevať. Čo takto súťaž? Výherkyňa dostane darček. Ale teraz úplne vážne a seriózne. Akurát mi nenapadá, v čom by ste mohli súťažiť :rolleyes:Neviem či pravdu, skôr môj názor. Začínam mať pocit, že účtovník akoby si nevážil svoj výrobný program. Akoby nám know how spadlo z čerešne.:D:);)

P.S. Ty si veľmi skúpy na informácie o Tvojej profesii. Dobre, veľmi dobre robíš. Škoda, že od Teba nevieme niečo odpozerať.;)
jaja99
07.11.08,10:49
Hoj, pravdu píšeš :). Mrníkovanie, 3 rôzne témy, aj rady, aj účtovníčku. A ešte k tomu aj konkurz :D.

No hádam sa na mňa teraz nezačnete hnevať. Čo takto súťaž? Výherkyňa dostane darček. Ale teraz úplne vážne a seriózne. Akurát mi nenapadá, v čom by ste mohli súťažiť :rolleyes:

Ktorú časť svojho príspevku považuješ za vážnu a serióznu?
Tuším sa neviem orientovať v čase a priestore.:)
Mňa zaujíma, o čo budeme súťažiť?
rickman
07.11.08,12:00
Neviem či pravdu, skôr môj názor. Začínam mať pocit, že účtovník akoby si nevážil svoj výrobný program. Akoby nám know how spadlo z čerešne.:D:);)

P.S. Ty si veľmi skúpy na informácie o Tvojej profesii. Dobre, veľmi dobre robíš. Škoda, že od Teba nevieme niečo odpozerať.;)

Povolanie účtovníčky ako také si veľmi vážim. Výborných účtovníkov dokonca obdivujem. Taktiež mám veľký rešpekt voči zodpovednosti, ktorú na svoje plecia beriete.

Nie som skúpy na informácie. Akurát by to bola reklama :).


Ktorú časť svojho príspevku považuješ za vážnu a serióznu?
Tuším sa neviem orientovať v čase a priestore.:)
Mňa zaujíma, o čo budeme súťažiť?

Ale no. Možno mi neuveríš, ale pôvodne som túto tému zakladal s plnou vážnosťou a serióznosťou - aj keď som ju osmajlíkoval. Po prvých komentároch sa to však trochu pootočilo.


Súťažiť budete o jednu malú praktickú peknú a ekologickú vec, ktorú využijete každý deň. Ešte sa musím odhodlať zverejniť ceny od 1 po 3 miesto, samotnú cenu. A k tomu dôjde až keď vymyslím, v čom budete súťažiť :D.
Nejaké nápady? Niečo nenáročné, rýchle a zábavné :).
Lenka1979
07.11.08,12:14
Povolanie účtovníčky ako také si veľmi vážim. Výborných účtovníkov dokonca obdivujem. Taktiež mám veľký rešpekt voči zodpovednosti, ktorú na svoje plecia beriete.

Nie som skúpy na informácie. Akurát by to bola reklama :).



Ale no. Možno mi neuveríš, ale pôvodne som túto tému zakladal s plnou vážnosťou a serióznosťou - aj keď som ju osmajlíkoval. Po prvých komentároch sa to však trochu pootočilo.


Súťažiť budete o jednu malú praktickú peknú a ekologickú vec, ktorú využijete každý deň. Ešte sa musím odhodlať zverejniť ceny od 1 po 3 miesto, samotnú cenu. A k tomu dôjde až keď vymyslím, v čom budete súťažiť :D.
Nejaké nápady? Niečo nenáročné, rýchle a zábavné :).

Ty dávaš ceny, Ty musíš vymyslieť o čo sa bude súťažiť.
Na čo sa tá téma nakoniec zvrtla. :D
rickman
07.11.08,13:37
Ty dávaš ceny, Ty musíš vymyslieť o čo sa bude súťažiť.
Na čo sa tá téma nakoniec zvrtla. :D

Veru, sám som také zvrtnutie nečakal :).

Neviem, no skúsme tak zo stranu nápadov a potom sa to môže začať ;).

Prvá cena bude mať hodnotu 319,-; druhá 249,-.
Tweety
07.11.08,13:41
Veru, sám som také zvrtnutie nečakal :).

Neviem, no skúsme tak zo stranu nápadov a potom sa to môže začať ;).

Prvá cena bude mať hodnotu 319,-; druhá 249,-.
Myslela som, že skôr budeš udeľovať rady, napr. rad účtovníčky zlaté :---
jozka56
07.11.08,14:04
Veru, sám som také zvrtnutie nečakal :).

Neviem, no skúsme tak zo stranu nápadov a potom sa to môže začať ;).

Prvá cena bude mať hodnotu 319,-; druhá 249,-.
Cena je v SK, v dolároch, €, v librách, forintoch???:eek::D:D
Tweety
07.11.08,14:07
Cena je v SK, v dolároch, €, v librách, forintoch???:eek::D:D
A možno že vo Vatikánskej mene.:---
cactus
07.11.08,14:54
A možno že vo Vatikánskej mene.:---
100 bodov http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
rickman
07.11.08,15:24
Zibwabwiansky dolár :D.

100 mld ZWD = 1 jablko

---

Tak druhú cenu ruším, už bude len prvá :).
cactus
07.11.08,15:36
Zibwabwiansky dolár :D.

100 mld ZWD = 1 jablko

---

Tak druhú cenu ruším, už bude len prvá :).

aj tak dobre.

My sme skromné....
Fabiana
08.11.08,21:42
Tak toto sa super číta - veru som sa nasmiala. Teším sa na záver :-)
rickman
09.11.08,17:29
Len akú súťaž vám vymyslieť :).

Plánujem si spísať všetky účtovné prípady, ktoré potom budem zaúčtovávať cez program. Potom vás - moje milé :) - poprosíkujem o pomoc. Hlavne kurzové rozdiely pri platbách do zahraničia. Taktiež ako sa robí s PPD, VPD. Akosi som z toho už vypadol :( a niektoré veci mi nie sú jasné na 100p.

Ľubím vás :D.
Tweety
09.11.08,17:38
Len akú súťaž vám vymyslieť :).

Plánujem si spísať všetky účtovné prípady, ktoré potom budem zaúčtovávať cez program. Potom vás - moje milé :) - poprosíkujem o pomoc. Hlavne kurzové rozdiely pri platbách do zahraničia. Taktiež ako sa robí s PPD, VPD. Akosi som z toho už vypadol :( a niektoré veci mi nie sú jasné na 100p.

Ľubím vás :D.
Skoro už na každý jeden účtovný prípad je tu na porade riešenie. Takže budeš to mať ľahšie, ak to jednoducho pohľadáš.:) Ušetríš tak na cene do súťaže.:)
Melnick
09.11.08,18:30
Len akú súťaž vám vymyslieť :).

Plánujem si spísať všetky účtovné prípady, ktoré potom budem zaúčtovávať cez program. Potom vás - moje milé :) - poprosíkujem o pomoc. Hlavne kurzové rozdiely pri platbách do zahraničia. Taktiež ako sa robí s PPD, VPD. Akosi som z toho už vypadol :( a niektoré veci mi nie sú jasné na 100p.

Ľubím vás :D.
rickman Re: Hľadám účtovníčku :)

--------------------------------------------------------------------------------
Zibwabwiansky dolár .

100 mld ZWD = 1 jablko

---

Tak druhú cenu ruším, už bude len prvá .
Môj zlatý ja už som si otvorila účet v ZWD .

Chcem byť miliardárka, chcem byť miliardárka a to nemusím nič robiť, len občas rickmanovi poradiť ako vypísať PPD,VPD :D:D:D:D:D:D
Dav
09.11.08,21:49
Môj zlatý ja už som si otvorila účet v ZWD .

Chcem byť miliardárka, chcem byť miliardárka a to nemusím nič robiť, len občas rickmanovi poradiť ako vypísať PPD,VPD :D:D:D:D:D:D

...tá má dukáty,má dukáty. A faktúru, a faktúru, účtuje na splááátky (Predaná nevesta):D:D:D:D
cactus
10.11.08,05:27
a čo peníze, peniaze, peňeži?
rickman
10.11.08,13:16
Pusil som da do smernic, registratury a tak..

1. Skuste ma prosim navigovat, kto kazdy musi mat registraturny plan, poriadok a zasielat ziadost na MV?

2. Stale mi nie je jasna interna smernica. A co uctovna smernica?
Taktiez uctovny (uctovy) rozvrh? Je potrebne ho robit?

Kopec papierovaciek a ziaden osoh...
mysimis
10.11.08,13:21
A čo by sa Ti stalo, keby si použil vyhľadávač? Všetko na čo sa pýtaš je tu na porade popísané.....
rickman
10.11.08,13:46
A čo by sa Ti stalo, keby si použil vyhľadávač? Všetko na čo sa pýtaš je tu na porade popísané.....

Hľadám, hľadám...
rickman
10.11.08,13:52
Odpoveď:

Pôvodcovia registratúry, ktorí nie sú povinní mať registratúrny poriadok ani registratúrny plán = malí podnikatelia (štátne archívy zaraďujú medzi malých podnikateľov, t. j. ako podnikateľské subjekty, ktorých registratúrne záznamy nemajú trvalú dokumentárnu hodnotu tých podnikateľov, ktorí nemusia mať ročnú účtovnú závierku overenú audítorom, podľa § 19 ods. 1 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov)

Tak už len nájsť niečo o tej internej smernici, ktorú spomínala Dav. Dav, týkala sa tá interná smernica účtovníctva? Teda účt. rozvrh, ....?
Melnick
10.11.08,14:19
Internú smernicu si môžeš vypracovať na čokoľvek. Tak napríklad aj na spotrebu toaletného papiera vo firme. Toto je obrazné vysvetlenie interných smerníc. :D:D:D
rickman
10.11.08,14:44
Internú smernicu si môžeš vypracovať na čokoľvek. Tak napríklad aj na spotrebu toaletného papiera vo firme. Toto je obrazné vysvetlenie interných smerníc. :D:D:D

A podľa čoho zistím, či nejakú potrebujem? :D

A účtovný rozvrh môžem vyriešiť aj takto:
http://www.porada.sk/534973-post3.html
nie? :)
Marína
10.11.08,15:22
Čo sú vnútropodnikové predpisy(smernice) nájdeš tu http://www.porada.sk/85743-post3.html
Zoznam rôznych druhov smerníc nájdeš tu http://www.porada.sk/t10079-smernice.html
rickman
10.11.08,19:00
Merci beaucoup.
sway
10.11.08,19:24
A podľa čoho zistím, či nejakú potrebujem? :D

A účtovný rozvrh môžem vyriešiť aj takto:
http://www.porada.sk/534973-post3.html
nie? :)


Krásna témička...som sa pobavila výborne :)
...skús SW OMEGA na www.kros.sk (http://www.kros.sk) je demo, máš tam skoro všetko o čom sa tu hovorilo, počnúc učt.rozvrhom ..., je ideálny pre začiatočníka, ak má trošku filipa a pokiaľ si chce účtovať sám - čo zdá sa mi je Tvoj prípad.;):D
držím palce;)
rickman
11.11.08,06:39
Ok, tak skúsim aj Omegu :).
Dav
11.11.08,08:21
Ok, tak skúsim aj Omegu :).
Veľmi jednoduché na obsluhu je MRP. Najjednoduchší so všetkých.:)
golejova
11.11.08,08:38
Nepíšeš, či si z Bratislavy, som účtovníčka s 20-ročnou praxou,ale tiež by ma zaujímala cena, lebo toto je veľmi odborná problematika aby sa robila za naturálie, podvojné účtovníctvo, je viac pracné ako jednoduché. tel.0903400278
rickman
11.11.08,09:18
Veľmi jednoduché na obsluhu je MRP. Najjednoduchší so všetkých.:)

Ok, vidím, že aj oni majú demo, tak skúsim aj ich :D.


Nepíšeš, či si z Bratislavy, som účtovníčka s 20-ročnou praxou,ale tiež by ma zaujímala cena, lebo toto je veľmi odborná problematika aby sa robila za naturálie, podvojné účtovníctvo, je viac pracné ako jednoduché. tel.0903400278

Píšem hneď v prvom príspevku. Asi si nečítala celú tému, pretože sa to medzičasom už trošku zvrtlo :). A taktiež je to presunuté - do kaviarne.

-

Tak vzhľadom na súťaž mi nič nenapadá. Cena však ostáva.

Medzitým som sa dohľadal, že ani tá interná účtovná smernica nie je potrebná. Dohľadal som sa správne? :)
rickman
11.11.08,12:52
Vyskusal som Omegu aj MRP. Jednoznacne lepsi na pohlad bola omega. Este skusim Pohodu a uvidime :).
rickman
13.11.08,14:01
Čo mám robiť, ak sa mi nepodarilo nájsť tu na porade odpovede na niektoré otázky? Môžem sa obrátiť na Vás? :)

(už sa radšej budem pýtať, aby ste si nemysleli, že nehľadám...)
mysimis
13.11.08,15:14
[quote=rickman;869643]Čo mám robiť, ak sa mi nepodarilo nájsť tu na porade odpovede na niektoré otázky? Môžem sa obrátiť na Vás? :)

(už sa radšej budem pýtať, aby ste si nemysleli, že nehľadám...)[/quote

Pýtaj sa......:)
michelle84
14.11.08,06:20
Čakáme na otázky :)
rickman
15.11.08,07:22
Pisal som aj Miske jednu SS, no akosi ma asi vela prace :).

Skratka mam par specifickych otazok, ktore by som chcel rozlustit. Rad by som to spojil aj s nevyhlasenou sutazou o cenu - t.j. ak ma niekto z vas trochu casu, napiste mi prosim SS.

Vyherkynou praktickej pomocky pre vas kazdodenny zivot bude ta, ktora mi pomoze s tymito otazkami :). Budu sa tykat kurzovych rozidelov, DPH, uctu 491 a uctovania v uctovnom programe.

Co vy na to? :)
Dav
15.11.08,08:17
Pýtaj sa nás.:)
rickman
16.11.08,11:07
Milé moje, situácia sa zmenila. Výhru vyhrala Dav za rady na mieru :).

Ďakujem všetkým v tejto téme.

Najnovšie hľadám niekoho, kto účtuje v programe WinDUO. Dik :).
Martin.Chalupa
12.03.10,11:38
Áno, viem.
Existuje sekcia uctovnici.porada.sk, ktorá je určená presne pre moju tému. Taktiež tu máme inzerciu. No máme tu aj tento chlievik, ktorý je mi najbližší :---.

Rád by som našiel účtovníčku, ktorá účtuje kopec firiem a rada by si osvojila aj malého szčo v rámci relaxu :). Pár prípadov za mesiac - viacmenej stále tých istých. PÚ. KE. Taktiež takú, ktorá mi bude vedieť poradiť a usmerniť s DzP, RZZP, Soc.poist., DPH a tak. Ale nie poradenská činnosť za 600,-/h :rolleyes:. Som chápavý, viac-menej stačí vysvetliť problematiku len raz pri každom zmene zákona :).

Skrátka hľadám dobrú dušu :D.
Platba v €, zlate alebo naturáliách :D.

Ďakujem.



Ahoj, ak stále hľadáš účtovníčku, odporúčim ti nasledujúcu spoločnosť. Venuje sa účtovníctvu, ekonomickému & daňovému poradenstvu ... ich hlavnou činnosťou sú hlavne SZČO, malé spoločnosti a pod.
a vé vé vé presentsro sk lebo ... skús zaslať požiadavku a dajú ti určite vedieť.
MCH