zabavac
05.11.08,17:38
Pred 4 rokmi som zložil funkciu predsedu SVB. Bohužiaľ do dnešného dňa nový predseda zvolený nebol, nakoľko to členovia svb jednoducho nechcú. Došlo to tak ďaleko, že pár susedov a je ich väčšina si rozhodne čo chce bez toho, aby bola schôdza a ostatní sa to dozvedeli. Pri zakladaní SVB sme sa dohodli, že podpisové právo v banke budú mať ďalší 2. Vyberajú peniaze z účtu a kupujú, čo im vyhovuje. V spoločných priestoroch je neporiadok. Skladuje sa tam papier, ďalší sused tam má naftu a ďalší si odkladá všetok starý nábytok z bytu už niekoľko rokov. Nedajú si povedať. Nedá sa s nimi dohodnúť. Chcem na nich zavolať kontrolu, ale neviem akú, či hasičov alebo koho, kto by skontroloval zápisnice. Ke´dže stále oficiálne figurujem ako predseda, chcem v banke zrušiť ich podpisové právo, hoci aj s tým, že určité služby nebudú zaplatené a tým ich donútiť, nech si zvolia nového predsedu. Nemôžu si robiť čo chcú a pritom všetka zodpovednosť je na mňa. Rád ba som sa dozvedel váš názor. Ďakujem
evula0
06.11.08,07:19
Myslím,že situácia je naozaj komplikovaná (4 roky?).
1. Najprv akým spôsobom Ste sa vzdali funkcie predsedu - len tak ústne niekomu, písomne doručené rade, v uznesení zo schôdze, Ste stále podľa registra SVB štatutárnym zástupcom SVB sám alebo aj niekto iný(osobná zodpovednosť !)
2. Podľa zmluvy o spoločenstve sú určené právomoci predsedu alebo iných napr.členov rady.Tu patrí aj právomoc a zodpovednosť za hospodárenie s finančnými prostriedkami SVB. Od bodu 1. a následne bodu 2. sa odvíja Vaša zodpovednosť a možnosti "zatrhnúť" alebo zmeniť "turecké hospodárenie".
3. Ako a kto bez schválenia predsedu a rady SVB robí vyúčtovanie za služby a použitie FOÚ, ako to rada kontroluje a predkladá zhromaždeniu vlastníkov( porušovanie zák.182/93)
4.Každý vlastník po získaní súhlasu 1/4 vlastníkov môže zvolať zhromaždenie(samozrejme predseda aj sám) pre informovanie,riešenie,voľby a pod.
5.Ak nie je dodržovaná zmluva o vlastníctve alebo správcovstve(právomoci v súvislosti s použitím prostriedkov na prevádzku alebo FOÚ neoprávnenou osobou,v nepovolenej hodnote alebo na nepovolený účel), každý vlastník bytu má právo na nahliadnutie alebo podať trestné oznámenie (musí byť ale konkrétny dôvod napr.neoprávneného použitia fin.prostriedkov podľa akého zákona,zmluvy...)
6. Volanie rôznych inšpekcií napr. požiarnici Vám môže vyhnať peniaze z vrecka.

Až po posúdení najmenej týchto otázok je možné zaujať seriózne stanovisko.
pepsikova
06.11.08,08:11
A prečo ty by si mal byť v koncoch?Pokiaľ si pred štyrmi rokmi zložil funkciu,tak si asi niekoho o tom písomne informoval a aspoň tí,čo to chceli vziať na vedomie,to počuli.Mohol by si zrušiť svoje podpisové právo na spoločnom účte v banke ,doklad poslať kompetentným a nechať nájomníkov,nech si hospodária., takéto bašovanie sa raz vypomstí a nájomníci na to prídu aj sami,pokiaľ nechcú počúvať teba,keď ich na to upozorňuješ.keďže však ty s tvojím svedomím sa nevieš odosobniť,zvolaj schôdzu,tým,čo tam prídu,oznám stav spoločenstva,hospodárenie a tam ukonči ešte raz oficiálne svoju správcovskú funkciu.A potom sa už nestaraj.Asi tak to vidím ja.
Elena Navrátilová
06.11.08,08:19
A prečo ty by si mal byť v koncoch?Pokiaľ si pred štyrmi rokmi zložil funkciu,tak si asi niekoho o tom písomne informoval a aspoň tí,čo to chceli vziať na vedomie,to počuli.Mohol by si zrušiť svoje podpisové právo na spoločnom účte v banke ,doklad poslať kompetentným a nechať nájomníkov,nech si hospodária., takéto bašovanie sa raz vypomstí a nájomníci na to prídu aj sami,pokiaľ nechcú počúvať teba,keď ich na to upozorňuješ.keďže však ty s tvojím svedomím sa nevieš odosobniť,zvolaj schôdzu,tým,čo tam prídu,oznám stav spoločenstva,hospodárenie a tam ukonči ešte raz oficiálne svoju správcovskú funkciu.A potom sa už nestaraj.Asi tak to vidím ja.

Veronika, vidíš to veľmi správne. ;)
Halli
06.11.08,08:27
A prečo ty by si mal byť v koncoch?Pokiaľ si pred štyrmi rokmi zložil funkciu,tak si asi niekoho o tom písomne informoval a aspoň tí,čo to chceli vziať na vedomie,to počuli.Mohol by si zrušiť svoje podpisové právo na spoločnom účte v banke ,doklad poslať kompetentným a nechať nájomníkov,nech si hospodária., takéto bašovanie sa raz vypomstí a nájomníci na to prídu aj sami,pokiaľ nechcú počúvať teba,keď ich na to upozorňuješ.keďže však ty s tvojím svedomím sa nevieš odosobniť,zvolaj schôdzu,tým,čo tam prídu,oznám stav spoločenstva,hospodárenie a tam ukonči ešte raz oficiálne svoju správcovskú funkciu.A potom sa už nestaraj.Asi tak to vidím ja.

Horšie je asi to, že aj on tam býva a teraz ako expredseda tažko bude súhlasiť s takými praktikami. A ešte keď tomu rozumie o čom je SVB. Neviem, aký má vplyv na ostatných, ale asi by bolo najlepšie riešenie prejsť pod spravu niekoho iného, keďže SVB neplní svoj účel.
Elena Navrátilová
06.11.08,08:29
Pred 4 rokmi som zložil funkciu predsedu SVB. Bohužiaľ do dnešného dňa nový predseda zvolený nebol, nakoľko to členovia svb jednoducho nechcú. Došlo to tak ďaleko, že pár susedov a je ich väčšina si rozhodne čo chce bez toho, aby bola schôdza a ostatní sa to dozvedeli. Pri zakladaní SVB sme sa dohodli, že podpisové právo v banke budú mať ďalší 2. Vyberajú peniaze z účtu a kupujú, čo im vyhovuje. V spoločných priestoroch je neporiadok. Skladuje sa tam papier, ďalší sused tam má naftu a ďalší si odkladá všetok starý nábytok z bytu už niekoľko rokov. Nedajú si povedať. Nedá sa s nimi dohodnúť. Chcem na nich zavolať kontrolu, ale neviem akú, či hasičov alebo koho, kto by skontroloval zápisnice. Ke´dže stále oficiálne figurujem ako predseda, chcem v banke zrušiť ich podpisové právo, hoci aj s tým, že určité služby nebudú zaplatené a tým ich donútiť, nech si zvolia nového predsedu. Nemôžu si robiť čo chcú a pritom všetka zodpovednosť je na mňa. Rád ba som sa dozvedel váš názor. Ďakujem


A prečo ty by si mal byť v koncoch?Pokiaľ si pred štyrmi rokmi zložil funkciu,tak si asi niekoho o tom písomne informoval a aspoň tí,čo to chceli vziať na vedomie,to počuli.Mohol by si zrušiť svoje podpisové právo na spoločnom účte v banke ,doklad poslať kompetentným a nechať nájomníkov,nech si hospodária., takéto bašovanie sa raz vypomstí a nájomníci na to prídu aj sami,pokiaľ nechcú počúvať teba,keď ich na to upozorňuješ.keďže však ty s tvojím svedomím sa nevieš odosobniť,zvolaj schôdzu,tým,čo tam prídu,oznám stav spoločenstva,hospodárenie a tam ukonči ešte raz oficiálne svoju správcovskú funkciu.A potom sa už nestaraj.Asi tak to vidím ja.
Keď si sa funkcie predsedu vzdal, stávaš sa rádovým členom SVB. Nemáš žiadne podpisové práva. Už nie si štatutár, konateľ SVB. Kto robí úhrady za spoločné priestory, osvetlenie? Nemáš žiadnu zodpovednosť za chod v SVB v inom rozsahu ako hociktorý iný člen SVB. Ešte by som poslala zápisnicu s uznesení zo zhromaždenia keď si sa vzdal funkcie predsedu na príslušný obvodný úrad. Prípadne s meno povereného člena rady, ktorý do obdobia zvolenia nového predsedu bude vykonávať všetko potrebné pre SVB. To je celé.
zabavac
06.11.08,12:03
Bohužiaľ miesto mňa nebol nik poverený zastupovaním, lebo to nikto nechcel zobrať vzhľadom na zodpovednosť, kt. má predseda. Vyhovuje im im, že na obv. úrade som vedený ako predseda ja. Dokonca mi nechcú dať ani zápisnicu s podpismi, že sa o tom vôbec diskutovalo, nakoľko všetky doklady má osoba, kt. vedie účtovnítvbo sbs. A pokiaľ nebude zvolený alebo poverený vedením niekto iný, tak na úrade budem vedený ako predseda ja. Proste nejde s tým hnúť. Dokonca sme 2 roky nemali ani schôdzu, lebo sa jej nechcú zúčastniť, vraj načo, že sa iba hádame.
Elena Navrátilová
06.11.08,13:10
Bohužiaľ miesto mňa nebol nik poverený zastupovaním, lebo to nikto nechcel zobrať vzhľadom na zodpovednosť, kt. má predseda. Vyhovuje im im, že na obv. úrade som vedený ako predseda ja. Dokonca mi nechcú dať ani zápisnicu s podpismi, že sa o tom vôbec diskutovalo, nakoľko všetky doklady má osoba, kt. vedie účtovnítvbo sbs. A pokiaľ nebude zvolený alebo poverený vedením niekto iný, tak na úrade budem vedený ako predseda ja. Proste nejde s tým hnúť. Dokonca sme 2 roky nemali ani schôdzu, lebo sa jej nechcú zúčastniť, vraj načo, že sa iba hádame.

Písomne oznám skutočnosť, že si sa vzdal v zmysle legislatívy funkcie predsedu na príslušný obvodný úrad. Napíš z akého dôvodu nemôžeš poslať zápisnicu. Takisto písomne predmetnú skutočnosť oznám rada. Celé mi to príde fakt "zábavné". ;) Aj takúto situáciu predsa zákon rieši, tak nevidím dôvod 4 roky túto "zábavu" neriešiť. Všetko sa dá keď sa chce.
Orim
06.11.08,17:02
Kto vám robí správu?