kkllc
05.11.08,17:51
Vystavila som FA v Sk. Je tam aj Info o €. Zákazník túto FA vyplatil v hotovosti. Vypísala som PPD. Musím aj na PPD písať sume v €, alebo stačí v SK ak som prijala Sk?
Tweety
05.11.08,16:53
Vystavila som FA v Sk. Je tam aj Info o €. Zákazník túto FA vyplatil v hotovosti. Vypísala som PPD. Musím aj na PPD písať sume v €, alebo stačí v SK ak som prijala Sk?
Nie, nemusíš.
VladoaKatka
05.11.08,16:59
vierockak
22.11.08,20:00
Duálne zobrazovanie cien a finančných hodnôt v EURách je povinné len voči občanom.
DanielaSL
22.11.08,20:05
Ale zákazník mohol byť aj rádový občan...nie podnikateľ. Nevyjadrila sa presne, keď sa pýtala.
vierockak
22.11.08,22:24
Duálnemu zobrazovaniu nepodliehajú:
- ceny na cenovkách priamo na výrobkoch
- ceny na digitálnych prostriedkoch zobrazovania cien (displeje telefónnych automatov, váhy, snímače....)
- ceny vratných obalov
- ceny výrobkov na ktoré sa vzťahuje zľava (tu stačí duálne zobraziť cenu po zľave)
- ceny na darčekových poukazoch, kupónoch..., ktoré boli vydané pred 24.8.2008
- ceny poskytované prostredníctvom SMS
- ceny uvádzané prostredníctvom hlasovej informácie, teda napr. rozhlasové spoty, informácie vo verejných telefónnych automatoch...
- ceny služieb v katalógoch cestovných kancelárií...
- sumy na príjmových a výdavkových účtovných dokladoch o pokladničných operáciách s hotovosťou
- sumy uvedené vo všeobecných záväzných predpisoch
- sumy uhrádzané iba medzi právnickými osobami
- poštové poukazy, doklady o vklade, iné doklady, ktoré vypĺňajú klienti a spracovávajú ich finančné inštitúcie a iné subjekty...
- kolkové známky, poštové známky, alebo na iné úradné ceniny...
- mzdové kontrakty
- príjmové a výdavkové účtovné doklady o pokladničných operáciách s hotovosťou...
/zdroj web.euroservis.sk/
Aluš
05.12.08,13:09
Keďže duálnemu zobrazovaniu nepodliehajú poštové ani kolkové známky uvádzané len v SK po 1.1.2009 sú vlastne neplatné. Viete mi niekto poradiť či ich Slovenská pošta vymieňa za EUR známky?
ekopo
05.12.08,13:30
Poštovné známky v Sk sú platné do konca roka 2009. Tu je info priamo zo zdroja: http://www.posta.sk/
Excise Duty
05.12.08,14:05
A tu nájdete vzory nových známok.
http://www.pofis.sk/index.php?rok=2009&id=161
Pripojujem grafický návrh tej prvej pamätnej.