Harminka
05.11.08,18:27
Ahojte, vie mi niekto poradiť, či som neurobila chybu? Začala som pracovať ako finančný poradca pre nemenovanú poisťovňu. Mám živnosť ako sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu. Na daňovom úrade mi povedali ževraj mi to netreba. Tak ako mam potom fungovať, keď nechcem pracovať ako zamestnanec.... Môžem mať z toho nejaké problémy?:confused:
Xanti
05.11.08,17:33
Ahojte, vie mi niekto poradiť, či som neurobila chybu? Začala som pracovať ako finančný poradca pre nemenovanú poisťovňu. Mám živnosť ako sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu. Na daňovom úrade mi povedali ževraj mi to netreba. Tak ako mam potom fungovať, keď nechcem pracovať ako zamestnanec.... Môžem mať z toho nejaké problémy?:confused: Nie neurobila si chybu, naozaj ako finančný poradca nepotrebuješ mať živnosť stačí ti DIČ. Ale nie je chybou ak máš aj živnostenský list. Ved ho hádam nemáš len na sprostretkovateľskú činnosť. Využiješ ho aj pri iných prácach. :rolleyes:
George Michael
05.11.08,17:55
Mať živnosť s predmetom činnosti Sprostredkovateľská činnosť je dobré aj do budúcna. Je to veľmi všeobecné a univerzálne použiteľné. Poznám pár ľudí, ktorí začali ako sprostredkovatelia pre poisťovňu a popri tom sa dostali aj k inej činnosti, takže boli už nútení vybaviť si ŽL. Nikdy nevieš, aká možnosť sa ti možno už zajtra pritrafí. Môžeš živnosť aj zrušiť a registrovať sa na DÚ za účelom pridelenia DIČ, rozhodnutie je na tebe.
Harminka
05.11.08,18:30
A ked už mám tú živnosť a moja práca sa na ňu nevzťahuje mám si viesť jednoduché účtovníctvo?
tetrisss
05.11.08,19:13
Ak mas nejake naklady, ktore by si mohla vykazat ako naklady potrebne pre tvoju pracu, tak preco nie, inak neviem, co by si uctovala.