leonka5
05.11.08,18:37
Pekný večer prajem. Budem účtovať mzdy v Pohode. Zatiaľ som si stiahla demoveriu. Prosím Vás, ako, kde,čo mám nastaviť aby sa mi na výplatnej listine objavili zrazené odvody? Neviem prísť na to.:mee: Konkrétne ide o pracovníka s min. mzdou, október mal celý mesiac odpracovaný. Prosím, poraďte mi. Ďakujem pekne
great.zv
06.11.08,05:17
nastavíš si v personalistike na konkrétnych zamestnancoch odvody podľa potreby. pokiaľ je to HPP a všetko platí - stačí zadať "odvody - všetko".
leonka5
06.11.08,05:49
V odvodoch je už zadaná min.mzda, ale sa pýta či upraviť základy? Alebo v demo verzii sa toto nedá nastaviť?
Monika C.
06.11.08,05:50
Presne tak ako great.zv. napísal /a/ dole pod menami je dane a poistné , zrážky , neprítomnosť tamto otvoríš a vybereš čo potrebuješ. HPP - odvody všetko, nezabudni na daňovník popísal prehlásenie a na dohody nastavíš zdaniť zvláštnou sadzbou inak zálohovo keď je to príjem do 5000,- ja to dávam vždy keď je príjem nad 5000, - automaticky ti počíta normálnu daň a ešte nastavíš poistenie garančné zamestnávateľ.
Monika C.
06.11.08,05:53
V odvodoch je už zadaná min.mzda, ale sa pýta či upraviť základy? Alebo v demo verzii sa toto nedá nastaviť?

Ked tam máš minim. mzdu a náhodou vo výplate je nižšia ako by mala byť program ti automaticky dopočíta aby tam bola min. mzda.
Ešte dačo pri kontrétnom pracovníkovi musíš mať nastavené tam kde je prac. pomer - mzdu tam dáš minimálnu mzdu a druh mzdy mesačná a keď už máš nastavené odvody malo by ti krásne počítať výplatu - bez problémov.
leonka5
06.11.08,09:03
Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede. :-)