Toy M@ch!n3
05.11.08,19:31
Dá sa vo WinXP vytvoriť užívateľské konto, cez ktoré sa bude dať spustiť iba Internet Explorer?
duves
06.11.08,07:27
Dá sa vo WinXP vytvoriť užívateľské konto, cez ktoré sa bude dať spustiť iba Internet Explorer?
Skus Regino, alebo inu utilitku na zneviditelnenie inych funkcii.
Toy M@ch!n3
20.11.08,13:02
A dajú sa nejak "zablokovať" všetky klávesové skratky a prístup do C:\Program Files, C:\WINDOWS, atď (aj po zadaní tejto cesty do panela Adresa v Internet Exploreri) ?
duves
20.11.08,13:23
Myslis na to, aby ich nikto nevymazal, ci needitoval? Tusim cez volbu ak vytvaras konto, tak to nesmies nastavit ako admina.
mpca
20.11.08,13:37
co tak konto "Guest"??? zapnut ho a vyskusat co vsetko sa tam da a co neda.....
Toy M@ch!n3
20.11.08,14:09
Myslis na to, aby ich nikto nevymazal, ci needitoval? Tusim cez volbu ak vytvaras konto, tak to nesmies nastavit ako admina.
A nedá sa úplne zablokovať prístup do týchto adresárov? (napr. aby sa cez toto konto nedali inštalovať programy do Program Files a aby sa nedali otvárať niektoré súbory v C:\WINDOWS okrem explorer.exe)

A tie klávesové skratky sa nedajú nejak zablokovať?
Martin Mocko
20.11.08,14:45
A nedá sa úplne zablokovať prístup do týchto adresárov? (napr. aby sa cez toto konto nedali inštalovať programy do Program Files a aby sa nedali otvárať niektoré súbory v C:\WINDOWS okrem explorer.exe)

A tie klávesové skratky sa nedajú nejak zablokovať?

To Guest konto by ti mohlo možno pomôcť - ale užívateľ aj tak uvidí súbory na disku. Ale zase nebude môcť inštalovať ani meniť konfiguráciu.
Toy M@ch!n3
20.11.08,19:24
Ale cez konto Guest sa nedá spustiť Regino na zneviditelnenie funkcií.
A ja chcem zablokovať v tom konte prístup ku všetkým súborom okrem pracovnej plochy a ponuky Štart (aj na lokálny disk-partition D:\)

Neexistuje niečo lepšie ako Regino, aby sa cez to dali zneviditelniť všetky funkcie okrem Internet Explorera?
Toy M@ch!n3
21.11.08,14:20
Nepoznáte lepší program ako Regino?
Ja chcem v tom konte zablokovať klávesové skratky a prístup ku všetkým súborom okrem pracovnej plochy a ponky Štart (aj na disk D:), aby sa dal spustiť iba Internet Explorer.
Toy M@ch!n3
22.11.08,20:15
A ešte som zistil, že ak vytvorím konto s obmedzeným prístupom alebo zapnem konto Guest,
užívateľ v ňom nemôže meniť súbory v C:\WINDOWS, ale v podpriečinkoch môže. To znamená, že napr. môže vymazať celý obsah C:\WINDOWS\system32.
Preto je lepšie zablokovať prístup k súborom a vypnúť klávesové skratky.

Prosím, ak niekto pozná lepší program ako Regino, napíšte mi. Ďakujem.
Toy M@ch!n3
28.11.08,15:25
Prosííím, poraďte mi!