shaddie
05.11.08,19:57
Kupila som novu napl do HP tlaciarne a netlaci cervenou. Ostanymi farbami ano, ale cervenou vobec.
luigi72
05.11.08,19:03
1. máš laserovú tlačiareň alebo atramentovú?
2. ak atramentovú, máš originál cartridge alebo repasovaný?
3. ak máš repasovaný, možno je červená trochu zaschnutá (stačí dať na teplý vlhký kancelársky papier) alebo zabudli doplniť červenú farbu - treba reklamovať
4. ak máš originál, tiež može byť vadný, malá pravdepodobnosť ale môže byť - treba reklamovať
5. nepoškodila si náhodou riadiacu elektroniku - čip?
shaddie
05.11.08,19:08
mam atramentovu a cartridge nie je original... ako to mam urobit s tym papierom? =-O a myslim, ze nie...teda dufam, ze som nic neposkodila...pretoze vyzera to rovnako ako na starom...
shaddie
05.11.08,19:10
a este mi v tom novom cartridgei hrka nieco :-/ ako keby tam bol nejaky malicky predmet :-/
luigi72
05.11.08,19:10
Dalšia kontrolná otázka: máš aj iný náhradný cartridge? Ak áno, vyskúšala si iný?
shaddie
05.11.08,19:12
mam este ten stary...a ten cervenu tlaci v pohode...len proste uz dochadza... ale funguje ako ma...
luigi72
05.11.08,19:20
Kým som ešte mal HP, riešil som to tak, že som pod tečúcou teplou vodou navlhčil kancelársky papier. Opatrne som priložil 3-farebný cartridge tryskami na papier a počkal som 10-20 sec. Zaschnutá farba sa uvoľnila z trysiek. Mala by si vidieť 3 rôznofarebné šmuhy na papiery. Keď tam uvidíš len 2 farby (modrú-cyan a žltú-yellow), to znamená, že purpurová-magenta ti chýba z cartridge. Vtedy reklamuj. Potom som cartridge opatrne pritlačil na suchý papier, aby trysky ostali suché. Nakoniec som dal cez softwareovú údržbu v tlačiarni ešte očistiť tlačovú hlavu.
shaddie
05.11.08,19:28
no...ked som pozerala na papier, tak sa tam objavili take tmavo fialove flaky...tam kde by vlastne mala byt cervena...ale ked som to susila tak znovu len modra a zlta... a po vycisteni hlav to iste ako pred tym...bez cervenej... max par ruzovych pasikov
luigi72
05.11.08,19:35
:) Červenú ani nečakaj, základné farby sú cyan (modrá), magenta (purpurová, ružová) a yellow (žltá), červená je už miešaná farba.

Ak si tam nemala takú ružovú farbu, tak v cartridge máš prietor pre magentu prázdnu. Nerobia problém s reklamáciou, vedia, že občas pri plnení vyrobia ajnepodarok. Hlavne, ak by chceli skontrolovať ostatné farby, by videli, že sa vôbec nemíňali, čiže si cartridge nepoužívala (nikto netlačí len samotnou magentou).

Na papiery si mala vidieť niečo takéto (samozrejme s rozmazanými okrajmi):
shaddie
05.11.08,19:43
ale ta purpurova tam miestami bola...ale len ked to bolo vlhke...po osuseni sa odtlacali znovu len modra a zlta...
luigi72
05.11.08,19:49
Na vlhkom papiery sa ešte uvoľnia posledné zbytky zostatku predchádzajúcej náplne, po znovunaplnení však s najväčšou pravdepodobnosťou zabudli doplniť magentu, preto nemáš odtlačok tejto farby na suchom papiery.
Kľudne to zreklamuj a nabudúce objednaj naraz 2-3 kusy (podľa toho, koľko spotrebuješ), aby si mala poruke náhradu, keby niečo. ;)
shaddie
05.11.08,19:52
ale ja som neplnila staru... je to nove, kupene, ale nie je to od HP...
luigi72
05.11.08,19:55
Ja viem, že ty si neplnila, na to sú špecializované firmy a firmičky. :) Každopádne to treba reklamovať.
shaddie
05.11.08,20:01
hej, raz som sa o plnenie pokusala a nedopadlo to dobre :-D ach... no nic, zase do mesta, dakujem za ochotu :-)
shaddie
08.11.08,21:49
bola som ju vymenit a robilo mi to to iste...a tak som to nejako tym papierom posuchala viac a bolo to coraz lepsie...ale teraz tam stale mam take pasy, ked cistim hlavy, nieto este ako hrozne to vyzera na obrazkoch... ja uz vazne neviem co s tym. stiahla som aj novy driver a ziadna zmena.
luigi72
09.11.08,07:13
S driverom to nemá nič spoločné. Dala si potom aj čistenie hláv?
Možno si natrafila na naozaj nekvalitné kompatibilné repasované cartridge.
Ja som vtedy, keď som ešte mal HP, takéto problémy nemal. Vtedy naozaj stačilo trochu uvoľniť zaschnutú farbu a vyčistiť.
Je tam ešte funkcia nastavenie hláv po výmene cartridge. Tam tlačí také bloky, z ktorých treba vybrať tie, ktoré nie sú pásikované a potom ich označiť. potom môžeš vytlačiť kontrolnú stránku. Nastavovala si ich?

Ešte aj to môže byť, že nie úplne všetky trysky sa ti podarilo uvoľniť, aj vtedy "pásikuje" pri tlači.

A zase tá magenta farba robí problémy?
shaddie
09.11.08,10:46
v obchode mi vraveli, ze s tymito naplnami nemali ziadne problemy. a to nastavenie po vymene je kde? ja tam taku moznost nemam, ani v linuxe som nic take nenasla. a ked som to cistila naposledy, tak sa skor ta kvalita zhorsila, nemohli mi tam ostat ciatocky papiera? a s magnetou, no neviem, len na niektorych obrazkoch mi hadze taku kriklavo cervenu smuhu na mieste kde som mala mat cervene tricko, na tej fotke.
Ninna
09.11.08,12:50
Otvor si priečinok tlačiarne a vo vlastnostiach nájdeš tú udržbu....
shaddie
09.11.08,14:15
ale tam mam len cistenie hlav a zarovnavanie ciar...nie nastavenia noveho cartridgeu.
shaddie
10.11.08,20:23
a teraz uz netlaci pre zmenu cierna...
Zuzy
10.12.08,18:36
Dobrý večer, prosím o radu. Originálny cartridge Canon CL-41 mi vystačil na 150 strán, potom som ho musela dať naplniť, ale repasovaný vystačil iba na 50-60 strán. Je to možné? A keby som chcela dá sa do CL-41 plniť iba čiernu farbu /ináč je farebná/? Za odpovede ďakujem
mpca
11.12.08,06:07
Ano je to mozne lebo pri repasovanom plneni sa neda naplnit na 100% povodnej kapacity plni sa vacsinou do dvoch tretin.
A veru teoreticky cierny atrament by sa dal naplnit len by bol stale zafarbeny od povodnej farby z kazety. A taktiez meviem ako by tlaciaren tlacila, pravdepodobne by boli vytacky velmi mokre...
Zuzy
11.12.08,11:42
Mám tlačiareň Canon Pixma iP 1300, čo zvyčajne funguje len s patronom CL-41. Dalo by sa do toho kúpiť PG-37 black alebo PG-40 Black, lebo ináč v tlačiarni miesto na nich je
mpca
11.12.08,12:42
Kompatibilna je PG-40 black. Pravdepodobne sa bude musiet farebna vybrat a zalozit cierna.
yvica
24.07.12,05:37
kúpila som si kompatibilné náplne do hp a je s nimi problem, vôbec mi netlačí tak farebne jak by malo len nejako na ružovo a potrebujem tlačiť v hlavičke logo firmy na zeleno a nie a nie, neviem, čo s tým ešte robiť, už som všetko poprenastavovala a nejde mi to. poradí niekto, dík
KEJKA
24.07.12,05:55
podľa mňa by si náplň mala relamovať, je v záruke?
pochybujem, že je chyba v PC.
Farby sa miešajú a tak vznikajú všetky odtiene.
alebo - beriem späť:
ak vyberieš len zelenú farbu pre logo, tak nestačí, že to vidíš na monitore - tie farby sú nezávislé od nastavenia farieb pre tlačiareň. tiež som mala na monitore vybrané farby a tlačilo nezmysly. Tak som tiež nad tým maturovala - neviem si pomenúť ako som to presne riešila, ale skús popísať, čo si ty konkrétne prenastavovala. Viem že treba ísť nejako cez "farby tlačiarne" a tam vybrať farby.
Hádam pomôžu skúsenejší.
yvica
25.07.12,08:28
dík, za radu, to som všetko skúšala nastaviť na monitore ok, ale z tlačiarne nezmysli, mám druhýkrát kúpené kompatibilné náplne stáli 4 eurá originálky stoja 21 každá potrebujem 3 farebné a jednu čiernu tá stojí 38, ale vidím, že budem musieť sa vrátiť k pôvodným. dík
yvica
30.07.12,06:47
no zistila som, že chyba nebude v náplni ale v tlačovej hlave, vie niekto poradiť ako ju vyčistím je to multifunkč. zar. hp officejet pro 7780, dík
betak
08.02.13,08:21
vie mi niekto poradiť ako resetnuť čip na kazete pre tlaciareň HP C4480, ďakujem