jana987
06.11.08,06:13
chcela by som sa opytat,na odvolacom sude,ako to prebieha,ci si sudkiny ziada aj nejake dokumenty.byvaly sa odvolal proti vyske vyzivneho,ale teraz uz rozprava,ze chce aj zmenit styk s dietatom.je mozne aby sa preberalo aj to?
02Michaela
06.11.08,17:00
Áno, môže. Ja som mala tento týždeň súd na úpravu výživného a sudca mi upravil aj styk s otcom, aj keď ja som žiadala len zvýšenie výživného.
PS: Dal mu naviac styk.ˇ
Želám pevné nervy.
lulu919
06.11.08,17:20
Odvolací súd rozhoduje o veci,o ktorej rozhodoval OS, a proti ktorej sa niektorý z účastníkov konania odvolal. Podľa mojich vedomostí nemôže rozhodovať aj o inej veci. Otec detí (dieťaťa) môže podať na Okresný súd návrh, ale nie na odvolací súd.
jana987
10.11.08,17:33
tak vyzivne nam znizili o 500sk,lebo ze na 16 mesacne dieta je 3000 vela.preco ja mam stale pocit,ze poniektori sudcovia nemaju predstavu co sudia.pritom moj osobny nazor je,ze na dieta nieje nadarmo ani jedna koruna.nastastie zmenu styku otcovi sudkina zamietla,ze to nebolo predmetom odvolania.no ale som rada,ze uz to mame za sebou aj ked s takym vysledkom,hoc mam pocit,ze otec coskoro zas poziada o znizenie davok,alebo upravu styku.v najhorsom pripade o oboje!!!!drzim vsetkym palce,aby dopadli aspon tak ako mi.
iriska
10.11.08,18:00
Tak ho predbehneš a požiadaš o zvýšenie výživného
manom
10.11.08,18:27
V odvolaní musel presne uviesť v akej veci sa odvoláva,odvolaci súd rozhoduje iba o veci v ktorej sa odporca odvolal,buď je to cely rozsudok alebo iba jeho časť,ak ste mali v rozsudku uvedený aj styk tak potom môže napadnúť aj túto časť...úpravu styku môže žiadať ďalším novým návrhom na okresnom súde..
hubatá
08.02.14,06:34
Na odvolacom súde nie je už možné nič dopĺňať, zrejme prebehne bez vašej účasti. Dôkazy sa dajú doplniť len po vyhlásenie rozhodnutia .