gven75
04.09.08,13:38
ahojte potrebujem súrne poradiť prosíííííííím.
Zamestnanec podal žiadosť o ukončenie pp dohodou. Odpísali, sme mu, že sa jeho žiadosti nevyhovuje a požadujeme aby aj naďalej pokračoval v práci podľa prac. zmluvy. Zamestnanec v žiadosti navrhoval rozviazanie pp k 1.9.2008 odvtedy do práce nenastúpil. Šéf mi kázal aby som mu od 2.9. písala absenciu teda som mu dala prerušenie do SP. No teraz mi kázal šéf aby som mu to poslala ako oznámenie že má absenciu a v oznámení mú píše že mu začala plynúť výpovedná doba (od 1.9.2008). To smie??? + môžme si od neho vymáhať náhrady za prípadne spôsobené škody, ktoré vznikli jeho neprítomnosťou???
blazonko
04.09.08,11:49
Podľa môjho názoru je postup tvojho šéfa správny. Pokiaľ ste mu odpoveď zaslali poštou, máte o tom doklad a ste vo výhode. Pošli mu to oznámenie. A čo sa týka náhrady za škody, musel by to mať uvedené v pracovnej zmluve - pozri §62 ods. 3zákonníka práce.
gven75
27.10.08,08:27
Ahojte potrebovala by som poradiť s absenciou (A). Zamestnanec má už 2. mesiac absenciu, keďže mu dal zamestnávateľ výpovednú lehotu 2 mesiace a on nechodil do práce má A a teraz ten 2. mesiac už bude končiť. Neviete mi poradiť kde v zákonníku práce sa môžem dozvedieť viac o postupe pri riešení tekéhoto problému, aby som vedela čo od neho môžme požadovať a tak. Ešte raz ak viete napíšte mi prosím nejaký spôsob ako sa postupuje a ak viete tak nejaký § kde by som niečo o riešení A našla . Ďakujem!!!:o
Chobot
27.10.08,08:35
Ahojte potrebovala by som poradiť s absenciou (A). Zamestnanec má už 2. mesiac absenciu, keďže mu dal zamestnávateľ výpovednú lehotu 2 mesiace a on nechodil do práce má A a teraz ten 2. mesiac už bude končiť. Neviete mi poradiť kde v zákonníku práce sa môžem dozvedieť viac o postupe pri riešení tekéhoto problému, aby som vedela čo od neho môžme požadovať a tak. Ešte raz ak viete napíšte mi prosím nejaký spôsob ako sa postupuje a ak viete tak nejaký § kde by som niečo o riešení A našla . Ďakujem!!!:o

Absencia aj všetko s ňou súvisiace tu už bolo prebraté zo všetkých svetových strán, treba si vyhľadať staršie príspevky, tam sa všetko dočítaš.

A odvádzali ste príspevok za toho zamestnanca na zdravotné poistenie?:rolleyes:
gven75
27.10.08,16:06
ano odvádzali vďaka
gven75
06.11.08,05:43
Ahojte!
Potrebujem pomoc: zam-c požiadal o rozviazanie PP dohodou. Zam-ľ nesúhlasil a nariadil, aby zam-c naďalej chodil do práce. Zam-ľ mu dal plynutie 2-mes. výpovednej lehoty, počas ktorej zam-c neprišiel ani raz, dali sme mu absenciu od 01.09.-31.10.2008 a k tomuto dátumu aj ukončenie PP. Odhlásili sme ho zo SP a do ZP sa platilo naďalej. Teraz mu zam-ľ zaslal upozornenie, v kt. ho žiada, aby si prišiel uhraďiť záväky voči firme. Zam-c má vyčerpanú aj D, na ktorú nemal nárok. (Zam-c nereaguje asi je už niekde v zahraničí) Tak sa xcem opýtať:http://www.porada.sk/ />

1. Mohol mu dať zam-ľ plynutie 2-mes. výp. lehoty, lebo on s dohodou
nesúhlasil no výpoveď mu neposlal a ani zam-c výpoveď nedal. No od
podanie ukončenia PP dohodou tu ani nebol?
2. Má nárok na dovolenku počas plynutia výp. lehoty aj keď počas nej
nepracoval???
3. Ako ho môžme prinútiť, aby si záväzky uhradil v prípade ak by nás
ignoroval???
4. Môžme od neho chcieť, aby zaplatil aj sumu, ktorá bola uhradená do ZP???
Prosím ak viete tak mi pomôžte robím stým len kráto a sama si ešte neviem veľmi dobre poradiť.
Ďakujem
;)</div
olasova
06.11.08,05:54
1. mohol, zam-tel nemusi suhlasit s dohodou, ale zam-tel mal povinnost mu poslat odpoved na jeho ziadost a v nej uviest, ze vypoved akceptuje len s vypovednou lehotou.
2. má nárok na RD a zam-tel ma narok na skratenie RD za kazdu A 1 alebo 2 dni RD moze kratit, aj uz z vycerpanej RD v danom roku, ta sa mu spatne odpocita.
3. Jedine sudne.
4. Samozrejme, ale ak nebude chciet vratit, opat len sudne.
Samozrejme, ze ho zam-tel moze pritlacit, ze mu neda ziadne potvrdenie pokial nevyrovna zavazky, ktore ma voci zam-telovi, ale ked povie, ze nezaplati, aj tak je zam-tel povinny potvrdenia vystavit.
Drzim palce, ja mam takyto pripad 1x za mesiac, s tym, ze si ani vypoved neda len sa zbali a uz nepride a my ani nevieme co s nim je.
Infarkt
06.11.08,05:59
Presúvam do tvojej pôvodnej témy...V budúcnosti nezadávaj ten istý problém do novej témy, ale pokračuj už v pôvodnej, keďže sa jedná stále o ten istý, alebo súvisiaci problém...Prečítaj si pravidlá Porady ;)
klaudia
05.12.08,10:29
ahojte potrebujem poradit, mame zamestnanca a od 03.11 sme mu vykazovali absenciu, nahlasili sme SP na RLFO prerusenie poistenia a teraz ked sme mu dali k 04.12.2008 okamzite skoncenie PP tak najskor ohlasim SP koniec prerusenia alebo staci len odhlasku vyznacit na RLFO a vyplnim len datum zaniku poistenia???
Tweety
05.12.08,10:38
ahojte potrebujem poradit, mame zamestnanca a od 03.11 sme mu vykazovali absenciu, nahlasili sme SP na RLFO prerusenie poistenia a teraz ked sme mu dali k 04.12.2008 okamzite skoncenie PP tak najskor ohlasim SP koniec prerusenia alebo staci len odhlasku vyznacit na RLFO a vyplnim len datum zaniku poistenia???
Jeden RLFO skončenie prerušenia, druhý RLFO odhláška. Dátumy budú na oboch rovnaké, t.j. 4.12.08.
klaudia
05.12.08,10:42
Dakujem Tweety