tkt
19.05.05,06:53
Viete mi niekto poradiť s mojim problémikom?: Zamestnanec zamestnaný od apríla neprišiel posledné 4 dni po práce (bol u lekára-akože,bolo mu zle...) pracovný pomer rozviažem v skúšobnej dobe. Ale ako mu zaplatím-nezaplatím tie 4 dni (od lekára nič nemá)? Bude zamestnaný do 19.5., ale od 16.-19. nebude mať zaplatené, ale bude zamestnanec?

Ďakujem
Velettka
19.05.05,04:57
ja by som mu dala neospravedlnenú absenciu, tým pádom bude mat tie dni nezaplatené .... pokiaľ nemá žiadny doklad od lekára ...
A ešte by som mu dala podpísať "Porušenie pracovnej disciplíny, uviedla dôvod a tak .... "
Olgica
19.05.05,05:04
Správne, pokiaľ ti nedal doklad od lekára tak má A a za každé A-čko mu môžeš strhnúť 1-2 dni z dovolenky. A výpoveď v skúšobnej dobe.
Ak ale chceš byť dobrosrdečná, tak mu A nedáš a budeš sa tváriť že odpracoval aj tie 4 dni ale mu dáš menšie odmeny.
Velettka
19.05.05,05:05
Na takých ľajdákov netreba byť dobrosrdečný ... Načo mu dávať peniaze, ktoré si neodrobil?? :-))


Správne, pokiaľ ti nedal doklad od lekára tak má A a za každé A-čko mu môžeš strhnúť 1-2 dni z dovolenky. A výpoveď v skúšobnej dobe.
Ak ale chceš byť dobrosrdečná, tak mu A nedáš a budeš sa tváriť že odpracoval aj tie 4 dni ale mu dáš menšie odmeny.
brm
19.05.05,05:55
ja by som mu dala neospravedlnenú absenciu, tým pádom bude mat tie dni nezaplatené .... pokiaľ nemá žiadny doklad od lekára ...
A ešte by som mu dala podpísať "Porušenie pracovnej disciplíny, uviedla dôvod a tak .... "ak mu dáš absenciu, nezabudni to zvestovať sociálke...
anto
19.05.05,06:07
Ak chceš s ním rozviazať pracovný pomer v skúšobnej dobe, je to možné urobiť bez akýchkoľvek problémov a uvedenia dôvodov, ale mu to musíš oznámiť najmenej tri dni pred ukončením pracovného pomeru. Ak nepracoval, a nemá na to ospravedlnenie tak mu daj A, čo mu priťaží.
ALLL
19.05.05,06:45
Mali sme podobny pripad...riesili sme to absenciou....proste jeho smola...aky ma pristup on, musis mat aj ty....
Velettka
19.05.05,07:04
To mi je jasné.... už som tak prerušovala ....


ak mu dáš absenciu, nezabudni to zvestovať sociálke...
Diamant
20.02.06,08:43
Mám podobný problém a tiež ho chcem riešiť A-čkom. Ešte otázočka: Ako sa to uvedie vo výkaze pre SP? Vďaka za odpoveď.
janina51
21.02.06,18:41
Mam podobny problem ale zamestnanec u nas pracoval 4 roky. Poslal mi
predmin. tyzden sms ze nastupuje po pn v pondelok ale uz je to 6 dni a stale neprisiel. Mam cakat kedy sa uraci a pride? Poslat mu skoncenie
prac. pomeru?