wagner
06.11.08,08:12
Neviem prečo mi zamrzne počítač, keď otvorím zákon o soc.poistení. A je to jedno, či ho otvorím na Porade, na www.justice.gov.sk (http://www.justice.gov.sk) alebo stiahnutý u mňa v PC. Poraďte mi, v čom je problém? :(
ekopo
06.11.08,07:15
žeby si neplatil poistné ? mimotemy


p.s. iné zákony, resp. dokumenty idú otvoriť? Stíha grafická karta?
wagner
06.11.08,07:20
Nikdy mi to nerobilo. Ostatné zákony sa dajú otvoriť
wagner
06.11.08,07:24
Teraz som skúšala otvoriť ZP a spravilo mi to tiež, ale až pri konci zákona. Ale pri soc poistení, len čo otvorím, ani sa nepohne a počítač je zamrznutý.
wagner
08.11.08,15:16
Nevie mi nikto poradiť? Dva dni som mala zapnuté antivírové programy, či nemám vírus. PC je čistý bez vírusu a neviem si prečítať zákony, ani na Porade, ani na justice.gov. Aj keď si zákon otvorím, ale čítať mi nedovolia:mad:. Poraďte mi prosím:mee: čo mám s tým robiť. Podľa kontroly karta stíha.
Stevo5
08.11.08,16:30
Nevie mi nikto poradiť? Dva dni som mala zapnuté antivírové programy, či nemám vírus. PC je čistý bez vírusu a neviem si prečítať zákony, ani na Porade, ani na justice.gov. Aj keď si zákon otvorím, ale čítať mi nedovolia:mad:. Poraďte mi prosím:mee: čo mám s tým robiť. Podľa kontroly karta stíha.

Trochu svojsky sa vyjadruješ (pre to aby sa ti dalo poradiť) k problémom.
"neviem si prečítať zákony" - ale v čom ich tvoj PC otvára? Máš nainštalovaný MS Word alebo Open Office alebo niektorý iný kancelársky balík?
Inak je jedno či dokumenty otváraš z internetu alebo rovno v tvojom počítači.

A ešte - "Dva dni som mala zapnuté antivírové programy ...". Ale veď antivírové programy (ak chceš aby ti plnili funkciu na ktorú ich máš nainštalované) by mali byť spustené stále ak máš spustený počítač. Tiež nerozumiem tomu množnému číslu. Antivírový program by mal byť spustený na počítači vždy len jeden. Druhý ktorý by ti mal bežať s antivírom je niektorý z antispyware (Spybot; Windows defender; Spyware terminátor ...) a tretí by mal byť firewal.
A všetky by mali byť aktualizované, najlepšie denne.

Ak si myslíš že v PC nie je vírus, tak pravdepodobne bude problém s registrami systému alebo bude poškodený program ktorým otvátaš tie dokumenty. Najprv ho skús odinštalovať a nainštalovať späť.
wagner
08.11.08,16:46
Mám MS WORD aj Open Office. ANtivír mám na PC stále, sťahuje si aktualizácie. Ale na overenie istoty som včera stiahla AVG a dala som otestovať počítač. Potom som ho odinštalovala. Dnes som nainštalovala NOD 32, dala som skontrolovať PC a zas som ho odinštalovala. Je mi jasné, že frčať môže len jeden antivír. Už som sa dohodla, že dám preinštalovať PC. Zatiaľ to budem musieť nejako vydržať.