Mickya
19.05.05,09:14
Zákazník omylom uhradil nami vystavenú faktúru z účtu inej firmy (dotyčný má 2 firmy). Chceme to vyriešiť tak, že mi zákazník zašle PPD a VPD.
Môžem vystaviť ja PPD s mínusovou hodnotou - vratku? - nechcem vystavovať VPD, aby som nemusela preúčtovávať už zaúčtované.
A ešte poprosím: ak mám od dotyčnej firmy PPD, musí mi aj podpísať PPD s touto mínosovou hodnotou alebo stačí k môjmu dokladu priložiť ich PPD?
Ďakujem
anto
19.05.05,07:19
Správne bude zaúčtovať prijaté peniaze ako prijatý preddavok, vydať ich cez VPP ako vrátenie preddavku a hneď ich prijať PPD ako úhradu VF. Podpisuje ten, kto preberá peniaze.
Mickya
19.05.05,07:24
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Len pripomeniem, že účtujem v JÚ. Takže nie je možné vystaviť PPD s mínusovou hodnotou? Jedná sa mi o to, aby som znížila príjem.
anto
19.05.05,07:27
Je to neštardantné, príjmový podkladničný doklad s mínusovou hodnotou, môže to viesť k omylom.

Keď prijímam peniaze, tak ich prijímam cez PPD, ked vydávam tak cez VPP. To je aj v JU.
Velettka
19.05.05,07:35
Ja v pohode ked potrebujem nieco take zauctovat pouzivam PPD s minusovou hodnotou a doteraz som s tym problem nemala ...
Mickya
19.05.05,08:06
Ešte mi, prosím, dáte vedieť, či teda mi má aj ten môj PPD podpísať alebo nie, ak mám od neho podpísaný jeho PPD?
Ďakujem
Zita5
19.05.05,08:08
Ešte mi, prosím, dáte vedieť, či teda mi má aj ten môj PPD podpísať alebo nie, ak mám od neho podpísaný jeho PPD?
Ďakujem
PPD podpisuje len ten kto prijíma peniažky . V tvojom prípade si to Ty , ak tomu dobre rozumiem.
Velettka
19.05.05,08:11
Podľa mňa to buete mať jednoduchšie, že to dáte ako úhrada omylom, vrátite mu peniaze cez normálny VPD - ktorý Vám on potvrdí, on Vám dá opečiatkovaný a podpísaný jeho PPD. A potom si normálne vyrovnáte faktúrku buď opäť cez banku, alebo opäť ecz pokladňu. A bude to bez problémov
Mickya
19.05.05,08:29
PPD podpisuje len ten kto prijíma peniažky . V tvojom prípade si to Ty , ak tomu dobre rozumiem.myslela som môj mínusový PPD, čiže peniaze by prijímal on
Velettka
19.05.05,08:41
Nekomplikujte si to zbytočne, skuste to tak ako som napisala vyššie, je to jasne, prehladne a zrozumitelne ...


myslela som môj mínusový PPD, čiže peniaze by prijímal on
Zita5
19.05.05,08:42
Nekomplikujte si to zbytočne, skuste to tak ako som napisala vyššie, je to jasne, prehladne a zrozumitelne ...

Já by som nepoužila mínusový PPD . To je môj názor .
Velettka
19.05.05,08:46
Myslím ten druhý príspevok (č.8), kde som napísala že nech to dá ako omyl úhradu a normálne nech to dá cez VPD a potom normálnu úhradu nech urobia ...


Já by som nepoužila mínusový PPD . To je môj názor .
Zita5
19.05.05,08:53
Zákazník omylom uhradil nami vystavenú faktúru z účtu inej firmy (dotyčný má 2 firmy). Chceme to vyriešiť tak, že mi zákazník zašle PPD a VPD.
Môžem vystaviť ja PPD s mínusovou hodnotou - vratku? - nechcem vystavovať VPD, aby som nemusela preúčtovávať už zaúčtované.
A ešte poprosím: ak mám od dotyčnej firmy PPD, musí mi aj podpísať PPD s touto mínosovou hodnotou alebo stačí k môjmu dokladu priložiť ich PPD?
Ďakujem

Já by som to riešila :

1/ vrátenie prijatej platby výdavkovým dokladom s úvedením omylná úhrada -
VPD
2/ PPD - prijatá úhrada za pohľadávku

Ale to uvádzam ako by som to spravila v JÚ .
ondrejvla
19.05.05,08:58
Já by som to riešila :

1/ vrátenie prijatej platby výdavkovým dokladom s úvedením omylná úhrada -
VPD
2/ PPD - prijatá úhrada za pohľadávku

Ale to uvádzam ako by som to spravila v JÚ .
Zitka tak isto aj v PÚ! Napísala si to správne, predsa nemôže byť PPD mínusom!
anita
19.05.05,09:12
Súhlasím s Valettkou. Keď si to zaúčtuješ ako mylnú platbu, neobjaví sa ti to v príjmoch (neovplyvňujúci DZ). Výdavkovým PD vrátiš túto mylnú platbu a PPD zase príjmeš platbu ako úhradu faktúry. Takéto pohyby sa u mňa objavujú mesačne aspoň 3x a v PÚ.:(
Mickya
19.05.05,09:23
Ešte raz ďakujem. Ste všetci zlatí