lanvinka
06.11.08,08:38
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, či mi môže zamestnávateľ nariadiť čerpanie dovolenky počas pracovného voľna. Pracujem v nepretržitej prevádzke a ako príklad uvádzam situáciu, kedy som mala napr. v piatok pracovať, víkend som mala mať voľný a v pondelok som mala mať opäť pracovnú zmenu. Požiadala som o dovolenku na piatok a pondelok a zamestnávateľ mi nariadil dovolenku aj na víkend, teda na dni, keď mám podľa rozpisu zmien voľno so odôvodnením, že tak sa to robí ??? a jednoducho mi tu dovolenku zapísal do mesačného výkazu dochádzky. Myslím si, že je to nezmysel, aby som čerpala dovolenku počas pracovného voľna, ale rada by som si to overila, kým to pôjdem nejako riešiť.
Ďakujem pekne
Infarkt
06.11.08,10:09
Dovolenka je na pracovné dni a nie na kalendárne dni !!!

V prípade, že máš v rozpise SO-NE pracovné voľno, nemôže ti na tieto dni nariadiť čerpanie dovolenky !!!

Pozri na §111 a násl. v Zákonníku práce ;)

mimotemy Žasnem nad niektorými zamestnávateľmi mimotemy :confused: :o :mad:
lanvinka
06.11.08,10:29
Ďakujem, tiež som si to myslela a tiež žasnem.. Ale v tejto firme je toho na žasnutie oveľa viac a to ide o veľkú zahraničnú firmu.. Toto nebol prvý prípad, keď nám nariadili dovolenku na pracovné voľno, to je bežná prax, lenže nikto nemá odvahu sa ozvať a nejak to riešiť. Ale už mám toho fakt dosť..
Infarkt
07.11.08,07:25
mimotemy Ja ti poradím jednu vec vyskúšanu v praxi ;) mimotemy

Môžeš dať aj anonymný podnet na Inšpektoriát práce...a dokonca v prípade, keď im poskytneš poštovú adresu ti pošlú aj výsledok kontroly a načrtnuté možnosti riešenia a prípadné sankcie, ktoré uplatnil...je to len a len na Vás...zamestnancoch ;)
Chobot
07.11.08,08:13
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, či mi môže zamestnávateľ nariadiť čerpanie dovolenky počas pracovného voľna. Pracujem v nepretržitej prevádzke a ako príklad uvádzam situáciu, kedy som mala napr. v piatok pracovať, víkend som mala mať voľný a v pondelok som mala mať opäť pracovnú zmenu. Požiadala som o dovolenku na piatok a pondelok a zamestnávateľ mi nariadil dovolenku aj na víkend, teda na dni, keď mám podľa rozpisu zmien voľno so odôvodnením, že tak sa to robí ??? a jednoducho mi tu dovolenku zapísal do mesačného výkazu dochádzky. Myslím si, že je to nezmysel, aby som čerpala dovolenku počas pracovného voľna, ale rada by som si to overila, kým to pôjdem nejako riešiť.
Ďakujem pekne

Ja sa len spýtam - koľkohodinové pracovné zmeny máte? Teda koľko hodín by si pracovala v piatok a v pondelok?