juriko
06.11.08,08:48
Prosím poraďte mi. Od nedele mám vysoké horúčky /do 40°C/ a nevie nikto prečo. Od utorka sa mi po vrchnej časti tela urobili červené fľaky /nesvrbivé/ a teploty sú stále ku 40°C. Po vyšetrení na pľúcnom / pre vylúčenie zápalu pľúc/ mi vysadili pôvodne predpísaný liek a nahradili novým /Augmentin/ s tým, že je to alergia na prvý liek. No síce zápal pľúc nemám, ale mám horúčky a fľaky. Tie horúčky som síce schopný krátkodobo utlmiť Ibalginom alebo paralenovými čípkami, ale zatiaľ nie som schopný ich aj dole udržať. Takto to ide už 4 dni. Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
pasuliatko
06.11.08,07:55
chod na pohotovosť, urobia ti odber krvi a tham zistia čo sa deje.odber krvi na hemokultúru alebo na serologiu. môže to byť závažná bakteriologická nákaza alebo niečo podovne. určite zájdi na tu pohotovosť.a poradim ak si neni alergický na paralen radšej užívaj ten nie je thaky agresívny ako ibalgin a nespôsobuje vredy a nie je karcinogénny :)
Olice
06.11.08,07:57
Prosím poraďte mi. Od nedele mám vysoké horúčky /do 40°C/ a nevie nikto prečo. Od utorka sa mi po vrchnej časti tela urobili červené fľaky /nesvrbivé/ a teploty sú stále ku 40°C. Po vyšetrení na pľúcnom / pre vylúčenie zápalu pľúc/ mi vysadili pôvodne predpísaný liek a nahradili novým /Augmentin/ s tým, že je to alergia na prvý liek. No síce zápal pľúc nemám, ale mám horúčky a fľaky. Tie horúčky som síce schopný krátkodobo utlmiť Ibalginom alebo paralenovými čípkami, ale zatiaľ nie som schopný ich aj dole udržať. Takto to ide už 4 dni. Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
Neviem, či by si niekto odvážil takto cez net Ti v tomto poradiť. Však preboha, nech hľadá lekár príčinu, odber krvi apod. Ja len k tým teplotám, okrem Ibalginu sa sprchuj vlažnou až studenou vodou, keď teplota vystúpi k 40-tke.
feron
06.11.08,08:02
Určite navštív čím skôr obv.lekára.
juriko
06.11.08,08:10
K obvodnému lekárovi chodím od pondelka. Na odbere som bol včera, kedy budú výsledky - neviem. Pri vysokých horúčkach si dávam studené obklady a keď je treba tak aj tú sprchu, aby to rýchlejšie išlo dole. Lekári tiež hovoria "treba ďalej hľadať príčinu" ale nejako sú všetci bezradní...
iriska
06.11.08,08:18
Väčšinou výsledky z krvi sú na druhý deň.
Olice
06.11.08,08:20
K obvodnému lekárovi chodím od pondelka. Na odbere som bol včera, kedy budú výsledky - neviem. Pri vysokých horúčkach si dávam studené obklady a keď je treba tak aj tú sprchu, aby to rýchlejšie išlo dole. Lekári tiež hovoria "treba ďalej hľadať príčinu" ale nejako sú všetci bezradní...
Po troch - štyroch dňoch a bezradní:eek:, to hádam nie. Veď uvidia podľa tých výsledkov, zatiaľ Ti nezostáva nič iné len počkať, hádam do konca týždňa budú.
Olice
06.11.08,08:21
Väčšinou výsledky z krvi sú na druhý deň.
Ale to len krvný obraz a sedimentácia, špeciálnejšie trvajú dlhšie.
pasuliatko
06.11.08,08:36
K obvodnému lekárovi chodím od pondelka. Na odbere som bol včera, kedy budú výsledky - neviem. Pri vysokých horúčkach si dávam studené obklady a keď je treba tak aj tú sprchu, aby to rýchlejšie išlo dole. Lekári tiež hovoria "treba ďalej hľadať príčinu" ale nejako sú všetci bezradní...

požiadaj ich o vyšetrenie krvi na hemokultúru. tham sa odobere krv a vyšetria sa z nej baktérie lebo pri teplotách ide zvyčajne o baktérie čo to spôsobujú. viem čo hovorím, trvaj na tom vyšetrení.
pasuliatko
06.11.08,08:38
Ale to len krvný obraz a sedimentácia, špeciálnejšie trvajú dlhšie.

pri sedimentácia krvi ide o rýchlosť usadzovanie červených krviniek a oddelovanie od plazmy.robí sa to na odd alebo v ambulancii a je to hotové do dvoch hodín od odberu krvi:)čiže je to najrýchlejšie vyšetrenie. ale to sa nerobí pri horúčkach lebo to sa robí len pri zápaloch. ak je hodnota trojciferná ide o závažný zápal alebo onkologické ochorenie.
juriko
06.11.08,08:42
pri sedimentácia krvi ide o rýchlosť usadzovanie červených krviniek a oddelovanie od plazmy.robí sa to na odd alebo v ambulancii a je to hotové do dvoch hodín od odberu krvi:)čiže je to najrýchlejšie vyšetrenie. ale to sa nerobí pri horúčkach lebo to sa robí len pri zápaloch. ak je hodnota trojciferná ide o závažný zápal alebo onkologické ochorenie.
Sedimentáciu som vedel už včera a tá je úplne v poriadku. A keďže som bol včera dobre vycucaný, tak hádam spravia aj tie hemokultúry. Zajtra idem zas k doktorke, tak zistím.
pasuliatko
06.11.08,08:42
Bionda
06.11.08,09:51
tie fľaky kľudne môžu byť z dôvodu tej vysokej teploty.
invest
06.11.08,09:59
Prosím poraďte mi. Od nedele mám vysoké horúčky /do 40°C/ a nevie nikto prečo. Od utorka sa mi po vrchnej časti tela urobili červené fľaky /nesvrbivé/ a teploty sú stále ku 40°C. Po vyšetrení na pľúcnom / pre vylúčenie zápalu pľúc/ mi vysadili pôvodne predpísaný liek a nahradili novým /Augmentin/ s tým, že je to alergia na prvý liek. No síce zápal pľúc nemám, ale mám horúčky a fľaky. Tie horúčky som síce schopný krátkodobo utlmiť Ibalginom alebo paralenovými čípkami, ale zatiaľ nie som schopný ich aj dole udržať. Takto to ide už 4 dni. Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
presne toto isté má aj môj syn, od nedele má 39 C horúčku. V utorok mu nasdila doktorka širokospktrálne antibiotiká, sú len 3 ks po 24 hodinách, spolu s paralenom no a teplota ustúpila na 37.5. Povedala, že na základe odberu má nejaký zápal ale nevie aký ani kde, lebo ho nič nebolí. V piatok má ísť na kontrolu. Dúfam, že budú vedieť viac.
juriko
06.11.08,10:51
presne toto isté má aj môj syn, od nedele má 39 C horúčku. V utorok mu nasdila doktorka širokospktrálne antibiotiká, sú len 3 ks po 24 hodinách, spolu s paralenom no a teplota ustúpila na 37.5. Povedala, že na základe odberu má nejaký zápal ale nevie aký ani kde, lebo ho nič nebolí. V piatok má ísť na kontrolu. Dúfam, že budú vedieť viac.

A tiež sa mu objavili tie fľaky? Zas neviem či zápal... bo nie je vtedy zvýšená sedimetácia náhodou?
pasuliatko
06.11.08,11:14
Sedimentáciu som vedel už včera a tá je úplne v poriadku. A keďže som bol včera dobre vycucaný, tak hádam spravia aj tie hemokultúry. Zajtra idem zas k doktorke, tak zistím.

hemokultúra sa odoberá do flaštičiek a robí sa ster z miesta. to ti roboli?
naozaj vyžiadaj si to zajtra u lekarky, vie to odhaliť mnohe ochorenia, a hlavne velmi vela piť tekutín. ;)
Bionda
06.11.08,11:19
pri zápale je zvýšená sedimentácia. Naviac ak teplotuješ už od nedele.
juriko
06.11.08,11:26
pri zápale je zvýšená sedimentácia. Naviac ak teplotuješ už od nedele.
No... a ja mám sedimentáciu 8.(výsledky zo včerajšku)
Bionda
06.11.08,11:27
mali by byť dva údaje.... napr. 4/6 alebo 15/30... a pod.....
invest
06.11.08,12:09
A tiež sa mu objavili tie fľaky? Zas neviem či zápal... bo nie je vtedy zvýšená sedimetácia náhodou?
nie fľaky nemá.
katamama
07.11.08,17:41
Takto na dialku sa v žiadnom prípade diagnostikovať nedá ale ak by sa jednalo o alergiu na nasadený liek, jeho vysadením a užívaním iného lieku na ktorý pacient nereaguje alergickými prejavmi,- v tomto prípade fľakmi, by sa mal zdravotný stav pacienta upraviť. Ozvi sa,ako sa to celé u teba vykryštalizovalo.
juriko
21.11.08,08:52
Ahoj! Po dlhšom čase sa ozývam zase. Problémy s horúčkami sa vyriešili za 5 dní, ale teraz sa objavil problém s testami pečene. Neviem, či je to vplyv liekov alebo iné, ale mám vysoké hodnoty ALT (2,9). Už rozmýšľam nad tým, či to nebola mononukleóza a ten Augmentin to len zhoršil a spôsobil aj ten výsypok na tele. Neviem.
astra
21.11.08,09:24
daj si skontrolovať protilátky na boreliózu.
vema
17.05.10,12:17
Ja som pred 2 týždňami užívala antibiotiká Fromilid 500 a Duomox 1000 na helikobaktéra. Tie lieky som znášala veľmi zle, ťažoba na žalúdku, horko v ústach a po 5 dňoch výsyp v ústnej dutine, bolesť celého hrdla, bolavý jazyk. Mala som to užívať 7 dní, ale podarilo sa len 6 a už som to nemohla od bolesti vydržať. Ďalšie dni som sa začala cítiť zle, zvýšená teplota 37,3. Ústna dutina ako obarená, pridružil sa kašel a v piatok ráno som sa vysypala na kolenách, na lakťoch a celý hrudník. Doktorka mi dala protialergickú injekciu do žily a tabletky Alerid. Dnes mi je síce trochu lepšie, kašeľ stále dráždivý, výsyp sa zmiernil, ale ešte stále je. Doktorka ma počúvala, vraj v poriadku, ona to uzavrela ako alergiu na tie antibiotiká. Ja sa ale stále necítim dobre, teplotu nemám, ale som stále unavená asi ako daj sem slamu, padnem na ňu. Môžem sa z tej alergie takto nanič cítiť? Jazyk a ústnu dutinu mám stále takú necitlivú a hladkú. Má niekto podobné skúsenosti? Prečo som sa vysypala až po 5 dňoch už neužívania tých antibiotik.Ešte sa mi aj urobili bolavé kútiky na ústach.
BXLmiami
17.05.10,12:26
Vysypať sa môžeš aj pár týždnov po dobratí ATB,aj ked to nie je až tak časté/tie týždne/,po piatich dnoch od dobratia je alergická reakcia na lieky pomerne bežná.A ano,môžeš sa cítiť veľmi zle,čomu tiež pomôžu antihistaminiká,čiže Alerid,ktorý utlmuje.Daj si okrem nich Calcium-ale nešumivé,biele,bez príchutí a prípadne po 2 dni živočíšne uhlie a dietu ako ked máš dobre pokazený žaludok pár dní.Prejde to rýchlejšie.
vema
17.05.10,14:15
Vysypať sa môžeš aj pár týždnov po dobratí ATB,aj ked to nie je až tak časté/tie týždne/,po piatich dnoch od dobratia je alergická reakcia na lieky pomerne bežná.A ano,môžeš sa cítiť veľmi zle,čomu tiež pomôžu antihistaminiká,čiže Alerid,ktorý utlmuje.Daj si okrem nich Calcium-ale nešumivé,biele,bez príchutí a prípadne po 2 dni živočíšne uhlie a dietu ako ked máš dobre pokazený žaludok pár dní.Prejde to rýchlejšie.Ďakujem za odpoveď, budem sa liečiť ďalej, dúfam teda, že to prejde. S alergiou som nemala do teraz skúsenosť.
wagner
17.05.10,15:18
Ďakujem za odpoveď, budem sa liečiť ďalej, dúfam teda, že to prejde. S alergiou som nemala do teraz skúsenosť.

Alergia je "svinstvo", mám s ňou už 20 ročnú skúsenosť. Na ten žalúdok by si si mala v lekárni kúpiť také "lieky", neviem ako sa volajú, ale sú špeciálne na to, aby napravili žalúdok po užívaní ATB. V lekárni Ti určite predajú správny"liek". Za tri dni by Ti to malo potom prejsť. Na to nepomôže žiadne živočíšne uhlie, ani lieky od žalúdka, to nie je pokazený žalúdok od jedla.
vema
17.05.10,18:37
Alergia je "svinstvo", mám s ňou už 20 ročnú skúsenosť. Na ten žalúdok by si si mala v lekárni kúpiť také "lieky", neviem ako sa volajú, ale sú špeciálne na to, aby napravili žalúdok po užívaní ATB. V lekárni Ti určite predajú správny"liek". Za tri dni by Ti to malo potom prejsť. Na to nepomôže žiadne živočíšne uhlie, ani lieky od žalúdka, to nie je pokazený žalúdok od jedla.ĎAKUJEM, nejako pretrpím, len aby pomohlo a pominulo.
BXLmiami
18.05.10,04:39
Alergia je "svinstvo", mám s ňou už 20 ročnú skúsenosť. Na ten žalúdok by si si mala v lekárni kúpiť také "lieky", neviem ako sa volajú, ale sú špeciálne na to, aby napravili žalúdok po užívaní ATB. V lekárni Ti určite predajú správny"liek". Za tri dni by Ti to malo potom prejsť. Na to nepomôže žiadne živočíšne uhlie, ani lieky od žalúdka, to nie je pokazený žalúdok od jedla.
Lieky sa volaju probiotiká a mali by sa užívať s ATB aj po ATB.A živočíšne uhlie v tomto prípade nie je použité na žalúdok,ale preto,aby prebehla rýchlejšie detoxikácia organizmu po lieku,ktorý spôsobil alergiu.
jaja99
18.05.10,04:55
Probiotiká sa majú užívať až 10 dní po skončení ATB liečby. Skôr sú to zbytočne vyhodené peniaze, lebo účinok ATB odoznieva dlhú dobu a rušia ich účinok. Aj preto sa môžeš zle cítiť, lebo lieky stále pôsobia a Ty máš na ne alergiu. Treba to vydržať, šetri sa, pi veľa tekutín, ak Ti nič nechutí nejedz, Výsyp máš pradepodobne aj vnútri na slizniciach, čo spôsobuje bolesť a únavu.