stefbel
06.11.08,08:55
Dobrý deň, momentálne som vo výpovednej lehote a robím prácu kde je spoločná hmotná zodpovednosť. Počul som niečo také, že vo výpovednej lehote sa na daného zamestnanca už hmot. zodpovednosť nevzťahuje. Je to pravda? Ak áno kde to je v zákonníku práce, ja som to tam nenašiel.
Ďakujem
Infarkt
06.11.08,08:08
Aj počas výpovednej doby ti platí podpísaná Dohoda o hmotnej zodpovednosti...
viď. ZP :

§ 183

(1) Zamestnanec, ktorý uzatvoril dohodu o hmotnej zodpovednosti, môže od nej odstúpiť, ak sa preraďuje na inú prácu, zaraďuje na iné pracovisko, prekladá alebo ak zamestnávateľ v čase do jedného mesiaca po tom, čo dostal jeho písomné upozornenie, neodstráni nedostatky v pracovných podmienkach, ktoré bránia riadnemu hospodáreniu so zverenými hodnotami. Pri spoločnej hmotnej zodpovednosti môže zamestnanec od dohody odstúpiť, ak je na pracovisko zaradený iný zamestnanec alebo ustanovený iný vedúci, prípadne jeho zástupca. Odstúpenie sa musí oznámiť zamestnávateľovi písomne.

(2) Dohoda o hmotnej zodpovednosti zaniká dňom skončenia pracovného pomeru alebo dňom odstúpenia od tejto dohody.

V budúcnosti pred zadaním otázky použi vyhľadávanie na tvoj problém v predchádzajúcich príspevkoch ;)
jasteryba
10.11.08,19:29
Dobry den, chcela by som poradit, mam taky problem pracovala som u zamestnavatela do 28.8.2008, kde som sa rozhodla, ze dam vypoved, no zamestnavatel najprv tvrdil, ze musim dodrzat dvojmesacnu vypovednu lehotu ja som mu normalne napisala vypoved, ktoru som mu dorucila a kopiu som si taktiez odlozila po podpisani tejto vypovede prisiel za mnou a oznamil mi, ze od prveho mam vypoved, ale nedal mi to pisomne, kedze predtym som mesiac bola na PNke nezaplatil mi ju a ani dovolenku mi do dnesneho dna nevyplatil...ked som sa s nim pokusala dohodnut tak mi odmietol dat pisomnou formou vypoved a nahle tvrdil, ze mi vedie absenciu..no uz uplynula dvojmesacna vypovedna lehota a on mi doposial odmieta dat vypoved, lenze zapoctovy list mi bol vystaveny a v nom sa uvadza koniec pracovnej doby k 28.08.2008...chcem sa opytat ake zavazky a pohladavky mi z toho plynu a ako mam dalej postupovat, kedze medzicasom som k 15.09.2008 sa zamestnal v inej firme. DAkuuuujem veeeelmi pekne za pomoc :)