Mahulka
06.11.08,09:31
Prosím poraďte, ako je to pri registráci DPH obrate nad 10 mil. . Počíta sa to od začiatku roka doteraz, alebo ináč.Kedy som povinná sa prihlásiť na DÚ, do akého termínu , veľká vďaka.
berry
06.11.08,08:38
Nie je to náhodou , že už pri obrate nad 1,5 mil. máš povinnosť platiť DPH kvartálne a až nad 10 mil . je mesčné.
Je to aj v priebehu roka. (keď ti vznikne povinnosť)
Ja som mala tiež tak povinnosť minulý rok. boli sme kvartálny platitelia a prechádzali sme v 9. mesiaci na mesačných .Ak by som sa sama nebola nahlasila (jednoduche oznamenie , ze nakoľko máme obrat nad 10 mil tak prechádzame s kvart. na mes. platiteľov) tak by ma daňový úrad vyzval , lebo oni to tam vidia.
Aljok
06.11.08,09:00
Prosím poraďte, ako je to pri registráci DPH obrate nad 10 mil. . Počíta sa to od začiatku roka doteraz, alebo ináč.Kedy som povinná sa prihlásiť na DÚ, do akého termínu , veľká vďaka.
Ak dosiahneš za kalendárny rok obrat 10 mil. stávaš sa mesačným platiteľom DPH. T.j. ak v r. 2008 budeš mať obrat 10 mil., tak sa staneš mesačným platiteľom od 01.01.2009,t.j. prvý krát podáš DP DPH ako mesačný platiteľ za január 2009.

Pozri ZDPH
§ 77
Zdaňovacie obdobie


(1) Zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Ak platiteľ dosiahol za predchádzajúci kalendárny rok obrat nižší ako 10 000 000 Sk, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok.
Mahulka
06.11.08,11:46
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. S pozdravom