mojto
06.11.08,13:09
Podľa § 5, ods. 4 Zákona o dani z príjmov

(4) Zamestnávateľom je aj daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou, pre ktorého zamestnanec vykonáva prácu podľa jeho pokynov a príkazov, aj keď sa príjem za túto prácu na základe zmluvného vzťahu vypláca prostredníctvom osoby so sídlom alebo s bydliskom v zahraničí. Na účely tohto zákona sa takto vyplácaný príjem považuje za príjem, ktorý vypláca daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou. Ak v úhradách zamestnávateľa osobe so sídlom alebo s bydliskom v zahraničí nie je preukázaná skutočná výška príjmov zamestnancov, považuje sa za príjem zamestnancov celá úhrada.

Máme faktúru z Maďarska za prenájom pracovnej sily, podľa znenia zákona sme povinní zraziť a odviesť preddavkovú daň.
Čo však so zrazenou a odvedenou daňou ďalej:
- nemáme mená jednotlivých prenajatých pracovníkov a ani ich osobné údaje
- z toho dôvodu ich nemôžeme uviesť medzi vyplatené mzdy a zrazenú daň v ročnom hlásení ...
- celkom zrazená a odvedená daň nebude súhlasiť s menným zoznamom v ročnom hlásení.

Čo nám poradíte?
mojto
08.11.08,09:07
Posúvam .....
8alle
08.11.08,09:15
Nechcem ťa strašiť, no zdá sa mi, že treba od maďarskej firmy vyžiadať údaje o týchto pracovníkoch + info o mzde, ktorá im bola za túto prácu vyplatená s príšlušnými odvodmi. Budeš im robiť aj ročné zúčtovanie dane. Pojednáva FS z r. 1999 (neviem presne, ktorý) - samozrejme s odvolávkou na vtedy platný zákon, no ako pomôcka poslúži veľmi dobre.